mam postawionego minta 18,3, chyba od 2015r? oczywiście aktualizowany z niższych wersji, z racji tego że za niedługo kończy mu się wsparcie zaczynam się zastanawiać co robić, bawić się w aktualizacje do 20, czy może zmiana dystrybucji, zależy mi głównie aby distro było niezawodne oraz fajnie jakby udało się przenieść konfiguracje z obecnego. Miałem kiedyś podejście do manjaro z kilka lat temu, ale dosłownie po godzinie może dwóch wywaliłem je ( ͡
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekoj: To nie ma sensu żebyś zmieniał dystrybucję. Dystrybucje różnią się głównie repozytoriami i menadżerem pakietów czyli czymś czego i tak w codziennym użytkowaniu nie chcesz oglądać. Mint to świetny system i ciężko Ci będzie znaleźć coś lepszego jeżeli nie masz ku temu konkretnych powodów (jakieś niewspierane środowisko graficzne, którego chcesz używać, chciałbyś rolling release czy coś w tym guście). W kwestii dostępu do oprogramowania, to coraz więcej można znaleźć
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: całkiem przypadkiem na schemacie załważyłem że sensorki są pod i2c i całkiem przypadkiem na innej stronie znalazłem jakie adresy fizyczne mają te ukryte i2c interfejsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chcę zainstalować linux mint, zrobiłem bootowalny pendrive, odpalam i przy instalacji chce ode mnie login i hasło, wcześniej tak nie miałem tylko od razu uruchamiał się z pendrive. Co robić?
#linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #ubuntu pany zależy mi na Ubuntu ale też na LoL-u xD Lutris nie mogę się zalogować. Przez wine włącza się klikam "Graj" i wyłącza się.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,

Jakiś miesiąc temu zacząłem tworzyć celem nauki Rusta aplikację która mogłaby być alternatywą dla FSlint, którego instalacja na nowszych Ubuntu jest utrudniona z powodu korzystania ze starych technologii - GTK 2, Python 2.

Czkawka działa oczywiście na Linuxie(nie do końca wiem jakie są jej wymagania, ale powinna raczej działać wszędzie) ale jeszcze GUI jest nie do końca używalne.

Póki
q.....n - Hej,

Jakiś miesiąc temu zacząłem tworzyć celem nauki Rusta aplikację któ...

źródło: comment_1601199523QleqHy80bCVIRtes7T2jsG.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I tutaj mam pytanie, co jeszcze mógłbym dodać do sprawdzenia co by się przydało innym, a przede wszystkim mi?


@qarmin: Plików śmieciów? DSSTORE i tego typu. Sprawdź jak to bleachbit robi.
  • Odpowiedz
@niktotalny: Na podobny post kiedyś odpowiadałem to pozwolę sobie przykleić odpowiedź :)

rm -rf / --no-preserve-root
rm - remove, usuń
-rf - to jest -r i -f w jednym
-r- recursive, usuń folder i całą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#linux z #windows #windows10

Hej mirunie, chciałem zainstalować na dual boocie windowsa obok Linuxa i nie mogę... Zawsze dostaję taki komunikat jak na zdjęciu.

W kompie mam 3 dyski z czego dwa są dla Linuxa i są sformatowane na ext4 i jeden pusty dla windy. Sterowniki dla płyty głównej są dla dostępne jedynie jako pliki .exe i nie mogę ich użyć.

Ktoś ma jakieś pomysły? Myślałem
menmikimen - #linux z #windows #windows10

Hej mirunie, chciałem zainstalować na dual...

źródło: comment_1601158572Io73RG6EhkqryeqPkYsDl9.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@menmikimen: Odłącz dyski z ext4, zostaw tylko ten dla win.
Jak zainstalujesz win, to masz do wyboru:
1. Boot menu z biosu
2. Grub w linuxie, gdzie dopisujesz windows
3. W windowsie dodajesz opcję do bootowania linuxa

Ja preferuję 2.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@menmikimen: nie miałeś ich odłączać w biosie... Miałeś przełączyć bios z uefi na legacy, lub odwrotnie. Miałeś też sprawdzić w jakim trybie pracuje kontroler dysków, czy jest to AHCI czy legacy IDE.
  • Odpowiedz
@Gippo86: Da radę, ale nie jest to wskazane, bo dość szybko będziesz atakowany, a jak dobrze nie skonfigurujesz, to ryza papieru pójdzie na głupoty przesłane przez script kiddie.

Postaw serwer openvpn, zrób przekierowanie portow VPN i skonfiguruj klienta u mamy. Wtedy bezpiecznie puścisz wydruk i nie tylko. Można przeglądać otoczenie sieciowe, i ogólnie działać jak w jednej sieci lan.
  • Odpowiedz
@Isilmo: Hej, przynajmniej spróbowałeś co nie? :)
Nie ma co na siłę siedzieć na systemie, który ci się nie podoba / nie podchodzi - nie każdemu się spodoba linux czy windows czy MacOS - różne gusta, potrzeby cnie
  • Odpowiedz
mam w pliku tekstowym

Marek
Hania
Marcin
jak za pomocą AWK zrobić by było to w takiej formie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzeSadza: 1. BACKUP. 2. Poza tym sam się przyznałeś, że grzebałeś w repozytoriach. 3. Jesteś lepszy ode mnie, ja 13 lat temu odinstalowałem pół systemu "aktualizując" dopiero po 2-ch tygodniach. Ja, nie aktualizacje same z siebie.
  • Odpowiedz
Rozpakuj go gdzie Ci wygodnie, a potem wszystkie pliki z dotnet/shared/Microsoft.NETCore.App/2.2.8 wrzuć do folderu z binarkami i powinno zadziałać. Testowałem przed chwilą u siebie.

.NET Core 2.2 jest EOL i nie ma dla niego już wsparcia oficjalnego nigdzie, pewnie stąd problem


@drajvver: O wielkie dzięki! Działa! Próbowałem tak robić wczoraj z tą różnicą, że wziąłem te wydanie 2.1 LTS i chyba 3.1 LTS i dla żadnego mi nie działało więc
  • Odpowiedz
Hej mirki, zbliża się zima, będzie więcej czasu na siedzenie przed kompem. Zastanawiam się na przesiadką na #linux na moim Lenovo Thinkpad T530 (8 GB RAM i i7-3630QM). Ostatnimi czasy szwankuje mi dysk 160GB SSD (miejmy nadzieję, że to dysk).
Zakupiłem dysk 1TB SSD, to sporo miejsca i w związku z tym zastanawiam się nad dwiema opcjami.

Opcja 1. Robię clona starego dysku z Windowsem 10 na nowy i cześć
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@open-alpha: jest zapowiedziane, że z czasem będzie rozbudowywał m.in. o możliwość zmiany rozmiaru każdego z pasków, przeniesienie zegara obok ikony tilingu, ręczną zmianę rozmiaru okien (obecnie tiling jest sztywny), przeniesienie pasków w inne miejsca etc.

na obecną chwilę masz dostęp do 12 opcji tilingu, dokowanie okien na konkretnych obszarach, podstawowy (ale wystarczający) zestaw skrótów, opcja Zen wyłączająca paski (masz w tym momencie same okna), nakładka dodatkwoo obsługuje klasyczny tray (już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@checklogin: to nie 2000 rok, teraz wszędzie jest LVM.
@PortowySzczur: jeśli home i root są w tej samej volume grupie to zmniejszasz logical volume na którym jest home i odzyskane miejsce dodajesz do roota - wszystko przez lvresize. Pytanie jeszcze jaki masz system plików.
  • Odpowiedz