Już 12 września ukaże się komiks „Niezwyciężony” na podstawie powieści Stanisława Lema autorstwa Rafała Mikołajczyka.

„Niezwyciężony, krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza

w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru.”

„Niezwyciężony”, Stanisław Lem, 1964


Wydawnictwo:
c.....k - Już 12 września ukaże się komiks „Niezwyciężony” na podstawie powieści Stan...

źródło: comment_9ugGU2dX6EqN24zRg9nPulOK18LQW1CG.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@audiohead: Komiks jest już dostępny w sprzedaży. 90 złotych w wersji z wrysem lub bez (nie ma różnicy w cenie, po prostu czeka się dłużej na rysunek od autora) bądź 139 złotych za komiks z wrysem i koszulką.
  • Odpowiedz
Stanisław Lem, "Kongres futurologiczny" (fragment)

Stan mój z owej chwili jest niezwykle trudny do opisania. Bynajmniej nie myślało mi się tak gładko ani tak jednoznacznie, jak to podaję. Każda krytyczna refleksja była jakby zanurzona w miodzie, spowijał ją paraliżująco jakiś kogel-mogel głupkowatego samozadowolenia, każda ociekała syropem dodatnich uczuć, duch mój zdawał się zapadać w najsłodszym z możliwych trzęsawisk, jakbym tonął w różanych alejkach i lukrach; siłą zmuszałem się do myślenia o tym, co
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robię sobie ostatnio powtórkę z Lema.

Co mnie uderza - autor z upodobaniem używa określenia "stos atomowy". Nie "reaktor", tylko właśnie "stos".

Czy "stos" to coś innego, niż "reaktor"?
Czy to tylko archaizm?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trojden: Nie zgodzę się z Tobą :). Pierwsze wydanie "Bajek robotów" zawierało opowiadanie "Jak ocalał świat" klik, które być może później zostało dołączone do odrębnego cyklu "Cyberiada". Rzeczywiście, wydawcy często umieszczali oba zbiory w jednym tomie, zapewne ze względu na podobieństwa światów i tematyki. A teraz zgodzę się z całą resztą :) Uwielbiam wszystkie przez Ciebie wymienione opowiadania, dodałabym jeszcze "Trzej elektrycerze", których pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa, gdy
  • Odpowiedz
Uczcijmy razem urodziny wybitnego krakowianina Stanisława Lema ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed Wami III edycja LemComu!

Tym razem wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Popkultury Confiction. LemCon łączy wątki popularyzatorskie i naukowe, konferencyjne i fanowskie, tworzące przestrzeń dialogu na temat twórczości słynnego na całym świecie krakowskiego fantasty. Na program składać się będą wykłady i prelekcje oraz dyskusje z zaproszonymi gośćmi.

Wydarzenie już w sobotę (17 sierpnia)
Confiction - Uczcijmy razem urodziny wybitnego krakowianina Stanisława Lema ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: comment_cbSNIeZsFZDgsIR7tdhBr5sWeNoOdGRy.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@laoong: Sala Lwów i wszystko się zgadza, poza tym to było ukryte nawiązanie do słynnej wypowiedzi jednego z polityków, gdzie zostało użyte określenie "wybitny krakowianin Stanisław Lem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwielbiam starożytnych i ciężko mi wytłumaczyć dlaczego, bo mamy przecież naukę, która dochodzi do podobnych wniosków bez przednaukowego bagażu starożytnych, dokonał się też postęp w filozofii. [...] Współczesna myśl jest po prostu zbyt skomplikowana, by zgodnie z nią układać swoje życie.


@eoneon: Albo po prostu zazwyczaj nie próbuje odpowiadać na pytanie 'jak żyć?', pomijając wskrzeszoną za sprawą Modern Moral Philosophy etykę cnót.

Tylko arystotelejski eudaimonizm.
  • Odpowiedz
No to trochę jak w tej wyliczance poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pewnie masz rację, być może moja słabość do starożytnych to po prostu zakamuflowana skłonność do etyki cnót, nawet mój opis starożytnych prądów myślowych jest w ten deseń: z perspektywy podmiotu moralnego. Dawniej myślałem, że mam największe ciągoty do utylitaryzmu, ale to chyba nieprawda :).

Niemniej, taki Epikur to też np. jeden z pierwszych momentów, kiedy pojawia
eoneon - No to trochę jak w tej wyliczance poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pewnie masz rację,...

źródło: comment_kOMzaAMQKbQ9JCSkPsDOrVedKBKbG3zC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ktoś tutaj kiedyś dawał linka do promki z lemem. Promka podobna do humblebundle. Zaczynała się od 1zl i pozniej im wiecej zapłacisz tym więcej książek dostaniesz. Nie wiem czy jest ona dalej aktualna, ale jeżeli jest i ktoś ma link to poproszę :)
#ksiazki #lem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakież Natury oskarżenie
Stanowi los nieszczęsnych Ziemian
Zmuszonych mieć w miłosnej cenie
Metabolicznych ujścia przemian.
Litością zdjęty, Kosmos cały
Wyciąga do Was, ludzie, dłonie,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wacek_1984: to prawda, mnie się podoba, że nie są to same najpopularniejsze, więc większości nie czytałem. Miałem taki plan, by kupić wszystkie z Wydawnictwa Literackiego, bo są absolutnie prześliczne okładki, no ale nie mogłem się oprzeć i kupiłem teraz w ebooku.
Dzięki artrage większość książek teraz czytam na czytniku.
  • Odpowiedz