Wszystko
Wszystkie
Archiwum
- 9
- 1
Cześć. Poszukuję laptopa za około 2500zł. 15,6 cala, nie pogardzę SSD, wyjście HDMI (to chyba już norma?). Laptop będzie używany do zwykłej pracy typu jakieś programowanie, wordy/excele, czasami jakiś film- wiadomo. Być może zdarzy się pograć w CS:GO, ale raczej w nic nowszego. Ktoś coś poleci? Czy warto czekać, aż gorączka zakupów minie i spadną trochę ceny z racji zaczynającego się roku akademickiego? Ogólnie jakie firmy teraz są TOP?
Wołam @Pustulka,
Wołam @Pustulka,
- 1
konto usunięte via Android
- 1
- 1
@naprawalaptopow: Mam Toshibę Satellite L300-11F. Windows twierdzi, że brak jest baterii. Na forach znalazłem, że może być to wina BIOSu. Przywróciłem ustawienia domyślne - nic. Chciałem zaktualizować BIOS, pobrałem ze strony Toshiby odpowiedni plik, #!$%@?ł mi system ( ͡° ʖ̯ ͡°) [SUPER UPDATE #!$%@?]
Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla mojego laptopa? ;__;
#laptop #komputery #pytanie
Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla mojego laptopa? ;__;
#laptop #komputery #pytanie
- 1
- 0
@Mmmmmm: Bierz Macbook'a. =P
Mirli, kupiłem notebooka, z baterią litowo - jonową. I teraz pytanie, kiedy uruchomię go zaraz pierwszy raz, to formować baterię, czy jest to już zbędne? I jak dbać o baterię ogólnie? Np. czy mogę mieć po prostu lapka cały czas podłączonego do sieci, czy raz za czas powinien pohulać na baterii? Jak bardzo ją rozładowywać i jak bardzo ładować? Czy jeśli jest właśnie podłączony, to wyjmować baterię, czy normalnie ją zostawić? Itp.
@extralion: przeczytaj instrukcję obsługi, generalnie za pierwszym razem kiedy odpalasz laptopa, bateria powinna być podłączona do ładowania, do kontaktu. wydaje mi się że problem z bateriami który był jakiś czas temu, w nowszych laptopach został zażegnany
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Mój lapek jak na nieszczęście ma slot sdd w firmacie m.2 / ngff 42mm zamiast starego, poczciwego i sprawdzonego msata ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Orientuje się ktoś kiedy pojawi się więcej dysków w formacie m.2 / ngff 42mm na rynku, bo na razie widzę 2 sztuki na krzyż? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cena też nie zachęca ( ok. 400zł za 128gb i parametry nie
Orientuje się ktoś kiedy pojawi się więcej dysków w formacie m.2 / ngff 42mm na rynku, bo na razie widzę 2 sztuki na krzyż? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cena też nie zachęca ( ok. 400zł za 128gb i parametry nie
@Pustulka: Dzieki za odpowiedz. A ten integral i plextor bardzo się będą od siebie różniły? Mam juz zamowiony i gotowy do odbioru ten Integral, ale obawiam sie tej firmy i jakosc produktu. Moze poczekac az wyjda dyski dla mnie jakichs bardziej renomowanych firm?
http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-m-2-2242-sata-6gb-s-mlc-trim-transfer-do-520mb-s-n3-l2128-01-639666/
http://www.komputronik.pl/product/230419/Sprzęt_komputerowy/Podzespoły/Integral_SSD_NGFF_M_2_128GB_2242_MLC_510_200MB_s.html
O Plextor coś tam słyszałem, natomiast o integral niewiele. Obawiam sie o jakosc tych dyskow. Mialem ssd intela i bylem zadowolony, ale z tego co widzialem
http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-m-2-2242-sata-6gb-s-mlc-trim-transfer-do-520mb-s-n3-l2128-01-639666/
http://www.komputronik.pl/product/230419/Sprzęt_komputerowy/Podzespoły/Integral_SSD_NGFF_M_2_128GB_2242_MLC_510_200MB_s.html
O Plextor coś tam słyszałem, natomiast o integral niewiele. Obawiam sie o jakosc tych dyskow. Mialem ssd intela i bylem zadowolony, ale z tego co widzialem
- 0
@JazzBlurr:
Plextor to renomowana firma, nie wiem na kogo jeszcze chcesz czekać...
Moze poczekac az wyjda dyski dla mnie jakichs bardziej renomowanych firm?
Plextor to renomowana firma, nie wiem na kogo jeszcze chcesz czekać...
@Abstract: 8/10
konto usunięte via iOS
- 0
@bogdan607: :)
- 5
Mirki z #szczecin #rozdajo ;)
mam 2x ddr2 1gb (to co na zdjęciu)
Nie opłaca sie tego sprzedawać to nie ;)
Do tego mam do oddania acer 5630ez bez dysku i tego ramu:)
na lapka wylało się "coś" i przestał działać:) dysk zagospodarowałem, ale reszte oddam:)
wolałbym w szczecinie żeby ktoś podszedł i to zabrał, ewentualnie do końca przyszłego tygodnia w #kwidzyn .
może @naprawalaptopow coś potrzebuje np. matryce?
#komputery #laptop
mam 2x ddr2 1gb (to co na zdjęciu)
Nie opłaca sie tego sprzedawać to nie ;)
Do tego mam do oddania acer 5630ez bez dysku i tego ramu:)
na lapka wylało się "coś" i przestał działać:) dysk zagospodarowałem, ale reszte oddam:)
wolałbym w szczecinie żeby ktoś podszedł i to zabrał, ewentualnie do końca przyszłego tygodnia w #kwidzyn .
może @naprawalaptopow coś potrzebuje np. matryce?
#komputery #laptop
- 0
@tytanowy-janusz: Na 99% mam
- 1
W kwocie do 1500 zł najlepszy będzie lenovo B5400? A może warto rozważyć tego asusa ze zniżką 100zł? Procek gorszy, ale ma dedykowaną kartę graficzną.
Laptop na studia, więc typowe zastosowania studenckie, z gier to może jedynie League of Legends od czasu do czasu, ale tu wystarczyłyby nawet minimalne ustawienia.
#laptopy #laptop #komputery
Laptop na studia, więc typowe zastosowania studenckie, z gier to może jedynie League of Legends od czasu do czasu, ale tu wystarczyłyby nawet minimalne ustawienia.
#laptopy #laptop #komputery
- 0
@sartek: Ta nvidia tam to taka najniższa z najniższych chyba jaką znaleźli. Tym bym się specjalnie nie sugerował..
Ja bym Ci raczej sugerował Thinkpada t410. Nawet taniej wyrwiesz, z prockiem i5, do tego SSD i jazda. Choć teraz są tylko używane, to pewnie i tak przeżyje te najtańsze linie i jakieś dziwne wynalazki.
Ja bym Ci raczej sugerował Thinkpada t410. Nawet taniej wyrwiesz, z prockiem i5, do tego SSD i jazda. Choć teraz są tylko używane, to pewnie i tak przeżyje te najtańsze linie i jakieś dziwne wynalazki.
- 0
@sartek: W tej kwocie kupisz z nowych oczywiście, coś lepszego. Lenovo ma integrę kartę, a Asus ma niskonapięciowy procesor, bierz raczej takiego Lenovo:
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Masz pełny procek i3 4-generacji, większy HDD bo 1TB, grafika dedykowana Radeon HD 8570M, sensowna 6-komora bateria.
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Masz pełny procek i3 4-generacji, większy HDD bo 1TB, grafika dedykowana Radeon HD 8570M, sensowna 6-komora bateria.
- 3
@deyna: ʕ•ᴥ•ʔʕ•ᴥ•ʔʕ•ᴥ•ʔʕ•ᴥ•ʔ http://www.wykop.pl/wpis/9495170/troche-osob-sie-zalilo-na-brak-wersji-polecanych-l/
- 2
mirki, kupujem tego laptoka
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-envy-dv7-7220ew-w8.bhtml#gwarancje
i tak sie zastanawiam czy warto wybulić te 375 złota na dodatkową gwarancję...
orientujecie się czy w HP care pack czy jak to sie tam zwie można później ją dokupić? (np. za rok/1,5 roku?) i w jakiej cenie?
@naprawalaptopow - może wy wiecie? ;)
#laptop #komputery #informatyka
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-envy-dv7-7220ew-w8.bhtml#gwarancje
i tak sie zastanawiam czy warto wybulić te 375 złota na dodatkową gwarancję...
orientujecie się czy w HP care pack czy jak to sie tam zwie można później ją dokupić? (np. za rok/1,5 roku?) i w jakiej cenie?
@naprawalaptopow - może wy wiecie? ;)
#laptop #komputery #informatyka
@Zsim: @naprawalaptopow: dzwonilem wlasnie do HP. 450pln chcą za care pack... troche duzo.. na oleole za przedluzenie gwarancji chca 375 :|
- 0
@qwelukasz: ja do swojego z serii probook kupiłem za 1zł. Ale to też inny serwis niż domowe lapki. Przydał się bo po 2 latach zawias padł i baterię dorzucili mimo że pakiet jej nie obejmował. Ale domowe mają gorszy serwis chyba. Wiec moze to od ole tylko przeczytaj zakres
- 0
@Infamous: Na i3 + dedykowanej grafie Radeona (choć wiadomo że wydajnościowo to raczej niska półka) będzie już za ok 1500zł Lenovo:
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Ewentualnie z wydajniejszą grafą ale ciut wolniejszym prockiem HP:
http://www.komputronik.pl/product/239631/Elektronika/Komputery/HP_15_r031sw_J0D72EA_.html
http://www.komputronik.pl/product/220220/Komputery/Laptopy/Lenovo_G510_59_406675_.html
Ewentualnie z wydajniejszą grafą ale ciut wolniejszym prockiem HP:
http://www.komputronik.pl/product/239631/Elektronika/Komputery/HP_15_r031sw_J0D72EA_.html
- 2
co myslicie o tym lapku
http://www.x-kom.pl/p/207397-notebook-laptop-15-6-asus-x550lb-xo098h-8-i5-4200u-8gb-128500-win8-gt740.html
czy warto kupowac lapka z dyskiem SSD ?
#komputery #laptop #pytanie
http://www.x-kom.pl/p/207397-notebook-laptop-15-6-asus-x550lb-xo098h-8-i5-4200u-8gb-128500-win8-gt740.html
czy warto kupowac lapka z dyskiem SSD ?
#komputery #laptop #pytanie
- 0
@Pustulka: @wdowapotedlarzu: a ten http://www.x-kom.pl/p/203335-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4210m-8gb-1201000gb-dvd-rw-win8-r5-m230.html ?
bo mam zamiar wydac mniej wiecej do okolo 2500zl wydac i chce znalesc dosc dobry w stusnku jakosc,wydajnosc/cena
bo mam zamiar wydac mniej wiecej do okolo 2500zl wydac i chce znalesc dosc dobry w stusnku jakosc,wydajnosc/cena
- 0
@Kedarr: Jeżeli SSD nie jest obowiązkowym elementem to bierz Lenovo:
http://www.komputronik.pl/product/241281/Elektronika/Komputery/Lenovo_Z510_59_427445_Chocolate.html
Dobrze zrobione, poza tym lepszy procesor od tego Asusa co podałeś, też na grafie GTX740M.
http://www.komputronik.pl/product/241281/Elektronika/Komputery/Lenovo_Z510_59_427445_Chocolate.html
Dobrze zrobione, poza tym lepszy procesor od tego Asusa co podałeś, też na grafie GTX740M.
4
Bezbolesny monitor - zdrowe stanowisko pracy przed komputerem

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Jaki laptop do gier mmorpg za 3-3.3k ?
15'' lub 17'' nie robi różnicy.
wyprzedzając pytania, nie nie chce stacjonarki, jedną już mam potrzebuje laptopa :)
ktoś coś ?
#laptop #cokupic #kiciochpyta #komputery #informatyka
15'' lub 17'' nie robi różnicy.
wyprzedzając pytania, nie nie chce stacjonarki, jedną już mam potrzebuje laptopa :)
ktoś coś ?
#laptop #cokupic #kiciochpyta #komputery #informatyka
- 2
@Goglez: Nie gadaj, że gołym okiem nie zauważy różnicy między 120, a 60 fps, bo zauważy. Wystarczy, że wejdzie w 2-3 smoke'i rzucone i dziękuje pograne...
- 1
@mskldnl: W tej cenie coś na dobrym i5 + GTX740 lub podobna, tutaj bym proponował Lenovo:
http://www.komputronik.pl/product/241281/Elektronika/Komputery/Lenovo_Z510_59_427445_Chocolate.html
Alterntywnie z podobnymi parametrami i w miarę porównywalną grafiką HP probook:
http://www.komputronik.pl/product/241491/Elektronika/Komputery/HP_ProBook_450_F0Y18EA_.html
http://www.komputronik.pl/product/241281/Elektronika/Komputery/Lenovo_Z510_59_427445_Chocolate.html
Alterntywnie z podobnymi parametrami i w miarę porównywalną grafiką HP probook:
http://www.komputronik.pl/product/241491/Elektronika/Komputery/HP_ProBook_450_F0Y18EA_.html
- 2
http://allegro.pl/show_item.php?item=4582148301
Czy jest coś ciekawszego w podobnej cenie, specyfikacji i wymiarach? Ewentualnie z lepszą baterią.
Jak się sprawuje serwis Asusa w Polsce? Odmawiają?
#laptop #asus
Czy jest coś ciekawszego w podobnej cenie, specyfikacji i wymiarach? Ewentualnie z lepszą baterią.
Jak się sprawuje serwis Asusa w Polsce? Odmawiają?
#laptop #asus
Kupiłem ok. 2 miesiące temu laptop Lenovo y510p.
Po puknięciu palcem przed chwilą w obudowę dysk wpadł w bardzo głośne wibracje, aż wyłączyłem komputer i zrestartowałem.
Załączam smart dysk. Czy jest z nim wszystko ok?
#dyski #hardware #laptop #laptopy #naprawalaptopow
Po puknięciu palcem przed chwilą w obudowę dysk wpadł w bardzo głośne wibracje, aż wyłączyłem komputer i zrestartowałem.
Załączam smart dysk. Czy jest z nim wszystko ok?
#dyski #hardware #laptop #laptopy #naprawalaptopow
- 1
Komentarz usunięty przez autora
Laptop zaczął mi głośno chodzić. Myślę, że to kwestia przeczyszczenia spędził ze mną parę razy niezapomnianych nocy w łóżku no i niedługo stuknie mu roczek, więc czas go oddać w godne ręce cudotwórców. Ile taka przyjemność kosztuje i gdzie najlepiej oddać w #warszawie? Giełda przy gusie się nada? #laptop
konto usunięte via Android
- 0
@Fheat: roczny laptop ma gwarancje...
Wiktor na stażu, w swoim dzienniku opisuje pierwsze wewnętrzne "brudy". Zgodnie z obietnicą nie ingerujemy w jego treści. Będzie #afera ?
Dzień 7 i 8
Żeby nie było, że wszystko w serwisie jest idealnie to powiem, że od początku tygodnia brakuje dysków na wymianę uzbierała się cała półka laptopów
Dzień 7 i 8
Zająłem się troszkę bardziej złożonymi naprawami, przez co ilość laptopów którymi się zajmuję na dzień spadła o połowę. Nauczyłem się wymieniać matrycę :-)
Żeby nie było, że wszystko w serwisie jest idealnie to powiem, że od początku tygodnia brakuje dysków na wymianę uzbierała się cała półka laptopów
- emilyem
- konto usunięte
- konto usunięte
- qubeq
- xerxes931
- +10 innych
@cielo: Jeżeli wykryjemy niezgodność uszkodzenia z opisem lub jawną próbę wyłudzenia to zgłaszamy to ubezpieczycielowi a on unieważnia taką szkodę.
- 1
Mam w laptopie 3 porty usb (2x 3.0 i 1x 2.0). I problem jest tego typu, że te 3.0 w ogóle nie widzą pendrive'ów (również usb 3.0) a jak podłącze je do 2.0 to wykrywa bez problemu. Dodam, że wszystko inne typu myszka, kabel usb jak podłączam do 3.0 jest wykrywane... System to win 8. Sterowniki też poinstalowane. O co kaman? #laptop
- 1
@januszekkk: a od chipsetu masz tez zainstalowane wszystko ?
@jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__: tak, że niby masz kontakt z bazą
@jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__: Anten to jest, kiedyś zagłuszało radio Europa , teraz pełni funkcje reprezentacyjne. Anten od WiFi to to jest prawdopodobnie , chociaż bardziej obstawiam antenę GSM....tak ma to to modem. Sim'ke wpycha się w dowolną szczelinę albo koło baterii tam gdzie jej miejsce.



























Wołam @naprawalaptopow może wy coś doradzicie :)
#kiciochpyta #komputery #laptop