mireczki do 11cali sprzęt poszukuję. Cena do 1300zł. Lepiej jakiegoś notebooka czy tableta? Do celów czysto naukowych, żadnych gier nie przewiduję ;) myślę nad Asusem http://www.saturn.pl/notebook-asus-vivobook-f102ba-df056h,id-951980 ewentualnie mogę dać trochę więcej i wziąć takiego http://www.saturn.pl/notebook-asus-t100ta-dk005h,id-909232 . Może poradzicie?

Wołam @naprawalaptopow może wy coś doradzicie :)

#kiciochpyta #komputery #laptop
@plnk: miałem go przez niecałe dwa tygodnie i powiem, że też wydawał mi się w porządku. Niestety w Neonecie wepchnęli mi bubla, a nowego sprzętu nie mieli na magazynie, więc pożegnałem się z nim. Jednak jeśli jest coś tańszego, wolałbym przyoszczędzić na zakupie.
Cześć. Poszukuję laptopa za około 2500zł. 15,6 cala, nie pogardzę SSD, wyjście HDMI (to chyba już norma?). Laptop będzie używany do zwykłej pracy typu jakieś programowanie, wordy/excele, czasami jakiś film- wiadomo. Być może zdarzy się pograć w CS:GO, ale raczej w nic nowszego. Ktoś coś poleci? Czy warto czekać, aż gorączka zakupów minie i spadną trochę ceny z racji zaczynającego się roku akademickiego? Ogólnie jakie firmy teraz są TOP?

Wołam @Pustulka,
@hacker06:

Recenzje poglądowe laptopów:

Dell Inspiron 3537

Dell Inspiron15 7537 - recenzja troszkę starszej wersji z i7 i inną matrycą(full hd ips), ale myślę, że da mniej więcej jakiś obraz.

edit: nie jestem do końca pewien czy ten drugi ma slot msata, muszę jeszcze sprawdzić
@naprawalaptopow: Mam Toshibę Satellite L300-11F. Windows twierdzi, że brak jest baterii. Na forach znalazłem, że może być to wina BIOSu. Przywróciłem ustawienia domyślne - nic. Chciałem zaktualizować BIOS, pobrałem ze strony Toshiby odpowiedni plik, #!$%@?ł mi system ( ͡° ʖ̯ ͡°) [SUPER UPDATE #!$%@?]

Czy jest jeszcze jakiś ratunek dla mojego laptopa? ;__;

#laptop #komputery #pytanie
Mirli, kupiłem notebooka, z baterią litowo - jonową. I teraz pytanie, kiedy uruchomię go zaraz pierwszy raz, to formować baterię, czy jest to już zbędne? I jak dbać o baterię ogólnie? Np. czy mogę mieć po prostu lapka cały czas podłączonego do sieci, czy raz za czas powinien pohulać na baterii? Jak bardzo ją rozładowywać i jak bardzo ładować? Czy jeśli jest właśnie podłączony, to wyjmować baterię, czy normalnie ją zostawić? Itp.
@extralion: przeczytaj instrukcję obsługi, generalnie za pierwszym razem kiedy odpalasz laptopa, bateria powinna być podłączona do ładowania, do kontaktu. wydaje mi się że problem z bateriami który był jakiś czas temu, w nowszych laptopach został zażegnany
Mój lapek jak na nieszczęście ma slot sdd w firmacie m.2 / ngff 42mm zamiast starego, poczciwego i sprawdzonego msata ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Orientuje się ktoś kiedy pojawi się więcej dysków w formacie m.2 / ngff 42mm na rynku, bo na razie widzę 2 sztuki na krzyż? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Cena też nie zachęca ( ok. 400zł za 128gb i parametry nie
@Pustulka: Dzieki za odpowiedz. A ten integral i plextor bardzo się będą od siebie różniły? Mam juz zamowiony i gotowy do odbioru ten Integral, ale obawiam sie tej firmy i jakosc produktu. Moze poczekac az wyjda dyski dla mnie jakichs bardziej renomowanych firm?

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-128gb-m-2-2242-sata-6gb-s-mlc-trim-transfer-do-520mb-s-n3-l2128-01-639666/

http://www.komputronik.pl/product/230419/Sprzęt_komputerowy/Podzespoły/Integral_SSD_NGFF_M_2_128GB_2242_MLC_510_200MB_s.html

O Plextor coś tam słyszałem, natomiast o integral niewiele. Obawiam sie o jakosc tych dyskow. Mialem ssd intela i bylem zadowolony, ale z tego co widzialem
Mirki z #szczecin #rozdajo ;)

mam 2x ddr2 1gb (to co na zdjęciu)

Nie opłaca sie tego sprzedawać to nie ;)

Do tego mam do oddania acer 5630ez bez dysku i tego ramu:)

na lapka wylało się "coś" i przestał działać:) dysk zagospodarowałem, ale reszte oddam:)

wolałbym w szczecinie żeby ktoś podszedł i to zabrał, ewentualnie do końca przyszłego tygodnia w #kwidzyn .

może @naprawalaptopow coś potrzebuje np. matryce?

#komputery #laptop
W kwocie do 1500 zł najlepszy będzie lenovo B5400? A może warto rozważyć tego asusa ze zniżką 100zł? Procek gorszy, ale ma dedykowaną kartę graficzną.

Laptop na studia, więc typowe zastosowania studenckie, z gier to może jedynie League of Legends od czasu do czasu, ale tu wystarczyłyby nawet minimalne ustawienia.

#laptopy #laptop #komputery
@sartek: Ta nvidia tam to taka najniższa z najniższych chyba jaką znaleźli. Tym bym się specjalnie nie sugerował..

Ja bym Ci raczej sugerował Thinkpada t410. Nawet taniej wyrwiesz, z prockiem i5, do tego SSD i jazda. Choć teraz są tylko używane, to pewnie i tak przeżyje te najtańsze linie i jakieś dziwne wynalazki.
@qwelukasz: ja do swojego z serii probook kupiłem za 1zł. Ale to też inny serwis niż domowe lapki. Przydał się bo po 2 latach zawias padł i baterię dorzucili mimo że pakiet jej nie obejmował. Ale domowe mają gorszy serwis chyba. Wiec moze to od ole tylko przeczytaj zakres
@poco: @kulisz: to faktycznie wentylator rzęzi! nawet na wolnych obrotach. dzięki za odpowiedź, szczególnie dla @poco

nie zmienia to faktu, ze dysk dostal wibracji po pukcnieciu palcem w obudowe, ale nie bede w ta juz wnikal, bo wiem ze serwisowanie laptopa moze przerodzi sie w koszmar.
Laptop zaczął mi głośno chodzić. Myślę, że to kwestia przeczyszczenia spędził ze mną parę razy niezapomnianych nocy w łóżku no i niedługo stuknie mu roczek, więc czas go oddać w godne ręce cudotwórców. Ile taka przyjemność kosztuje i gdzie najlepiej oddać w #warszawie? Giełda przy gusie się nada? #laptop
Wiktor na stażu, w swoim dzienniku opisuje pierwsze wewnętrzne "brudy". Zgodnie z obietnicą nie ingerujemy w jego treści. Będzie #afera ?

Dzień 7 i 8

Zająłem się troszkę bardziej złożonymi naprawami, przez co ilość laptopów którymi się zajmuję na dzień spadła o połowę. Nauczyłem się wymieniać matrycę :-)


Żeby nie było, że wszystko w serwisie jest idealnie to powiem, że od początku tygodnia brakuje dysków na wymianę uzbierała się cała półka laptopów
Pobierz
źródło: comment_DtwHSaI93qc1tVRxhZSR7vWUVtnmCBko.jpg
Mam w laptopie 3 porty usb (2x 3.0 i 1x 2.0). I problem jest tego typu, że te 3.0 w ogóle nie widzą pendrive'ów (również usb 3.0) a jak podłącze je do 2.0 to wykrywa bez problemu. Dodam, że wszystko inne typu myszka, kabel usb jak podłączam do 3.0 jest wykrywane... System to win 8. Sterowniki też poinstalowane. O co kaman? #laptop