Wpis z mikrobloga

Mireczki zepsuł się #laptop #lenovo #g510. Uruchamia się normalnie (może troche wolniej) ale przy uruchamianiu wydaje 4 krótkie dźwięki. Podobno nikt nim nie rzucał, nie zalany ani nic takiego. Nic więcej nie wiem. Może jakieś pytania co by naprowadziły Was na odpowiedź? Lapek dalej na gwarancji. Bios który tam siedzi to insydeh20.
Wołam @naprawalaptopow
  • 11
@naprawalaptopow: a coś w stylu za bardzo zapchany dysk, tak że nawet się plików nie da ściągać?
No nic, pewnie pójdzie na gwarę.. :( żadnych innych objawów nie ma póki co. Jedynie te 4 krótkie dźwięki oraz wolniej uruchamiający się komputer. Mogę puścić jakiś test na bad sectory lub smart. Raport postaram się wysłać w weekend.
@ozzi91: nie, problem może tylko powiększać się. dyski twarde są bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, nawet banalne przenoszenie laptopa w trakcie pracy może spowodować uszkodzenie logiczne dysku. warto zaopatrzyć się w SSD :)
@naprawalaptopow: Dziękuję Wam serdecznie, tak przy okazji, sam mam lapka hp i mam bodajże na karcie graficznej takie termopady (gumowe takei coś, klejące się). Polecacie jakieś termopady konkretnej firmy? albo czego sami używacie?