a jak wygląda sprawa plomb gwarancyjnych w seriach g5xx ? Chyba była jakaś afera w tej sprawie? W b590 wiem że nie ma żadnych plomb i mogę swobodnie zmienić dysk na SSD albo dodać pamięci, co nie ukrywam że za jakiś czas chciałbym zrobić. Gwarancja się może przydać gdyż teraz to w tych cenach sam badziew. Ten Radek jest sporo wydajniejszy od GT720?
Czy jeżeli w laptopie jest na karcie graficznej termopad to mogę zdjąć radiator z procka i karty, nałożyć nową pastę na procesor, a zostawić stary termopad na GPU?

pierwszy raz rozbieram laptopa, zaraz odkręcam chłodzenie i nie wiem co się pod nim będzie kryło

ogólnie mam pastę mx-2 i chciałem ją położyć na procesor i gpu, ale teraz naszły mnie wątpliwości, co się stanie jeśli na gpu będzie termopad zamiast pasty, nowego
@Fristo:

a jeśli chodzi o usuniecie starej to moge uzyc np. metanolu czy lepiej na sucho papierpwym recznikiem?


pytam bo starej pasty jest dosc sporo, nawet wyplynela poza rdzen, jakos to trzeba usunac


alkohol na szmatkę/papierek i czyścić tak.
@Kodziak: No dość słaby, 128MB RAMu, Pentium III 850 MHz :P Też mam gdzieś Armadę, ale starszą, z CD-ROMem, 96MB RAMu (dokładanym), bez ethernetu i z Win 98 SE, miałem instalować linuxa ale dysk niedawno padł, po tylu latach :F
@Kodziak: Arch zaprojektowany jest według zasady KISS (Keep It Simple, Stupid), sam czysty system to niezbędne minimum do którego trzeba dograć szereg paczek (programów) według swoich potrzeb. Dobra strona tego rozwiązania jest taka, że budujesz swój system od podstaw, tworząc idealnie dopasowane do ciebie środowisko - dlatego też system ten jest taki lekki (oczywiście o ile go takim zbudujesz). Minus taki, że dla laika może wydawać się to trudne, szczególnie brak
@ridlez: tak jak pisze @sqet - rescuecd zmienisz hasło bootując to z płytki. Potem możesz pobrać magical jellybean keyfinder i pokaże Ci klucz systemu. A jak format to może masz jakąś ukrytą partycję, to przywracanie nie powinno o klucz pytać nawet.
z bliża się kolejny semestr na #studbaza i tak mi porozrzucali zajęcia, że będę potrzebował laptopa by zająć / nie marnować czasu na okienkach czy wykładach.

Czy znajdę coś sensownego do 2k? Jeśli nie to co najsensowniejszego w tej cenie dostanę lub ile murze dać za to czego chce?

- 11-14 cali i lekki (zależy mi na mobilności)

- z i5 (bo celeron/pentium/i3 wspierają wirtualizacji)

- bez karty graficznej( bo od tego
@Pustulka: Przy zakupie laptopa dostaje się formularz rejestracyjny, po jego wypełnieniu i przesłaniu na adres email podany na nim otrzymuje się dodatkowy rok gwarancji od HP. HP pocztą przesyła dokumenty potwierdzające gratis.

I potwierdzam, że wykonanie probooka na tle konkurencji jest... bezkonkurencyjne.
Mirki, szukam laptopa dla rodzicielki. Warunek - ma być tani i sprawny. Matka pracuje jako nauczycielka i laptopa będzie używała jak nauczycielka, czyli internety, skajp, szukanie pierdół do szkoly w internetach, pisanie dokumentów, itp. najważniejszy warunek, to ma uciągnąc platforme Librus, której programiści nie są mistrzami optymalizacji. Cenowo? Do 1200 zł. Laptop musi być bez systemu - mam swoja licencję na parę komputerów. Laptop oczywiście nowy z gwarancją.

Zaciekawił mnie ten model,
Siemaneczko Mireczki,

co lepiej zainstalować na laptopie z Intel Core 2 Duo P8600 2.4GhZ, 4GB ramu DDR2 i kartą ati HD 3650, Windowsa 7 czy 8.1? Głównie chodzi mi o zużycie procka, bo u mnie (teraz ma win-7) cały czas chodzi na 100% użycia i laguje strasznie.

#komputery #laptop #laptopy #windows #windows8 #windows7 #komputer #kiciochpyta #systemyoperacyjne

Wołam @naprawalaptopow może coś poradzą
Jakby ktoś szukał sobie czegoś stosunkowo taniego, ale i dość solidnego do biura to zauważyłem, że Lenovo Thinkpad L540 z i5-4200 i 36 miesięczną gwarancją jest za 2200-2280 zł:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=868&g=476624&n=Lenovo-Thinkpad-L540-i5-4200M-156-HD-4GB-500-DVDRW-no-OS&w=c

http://www.sklep-lenovo.pl/lenovo-thinkpad-l540-20aua06upb.html

http://www.ceneo.pl/32243480

do tego możecie sobie dorzucić SSD na slot m.2 trascenda za 245 zł

http://www.ceneo.pl/31304906

#pustulkowelaptopy #laptop #laptopy
@MaxTV: Ale jesteś niecierpliwy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na naprawy w naszym serwisie jest rok gwarancji. Możesz zrobić zdjęcie uszkodzenia? Sprawdzimy elementy które są do wymiany. Jeżeli zależy Ci na cenie to możemy zamontować używane obudowy w bdb stanie za cenę kilkudziesięciu złotych.