Pytanie do znawców.. Kupiłem pamięć Ram do komputera niecałe 2 lata temu za około 80zł (teraz kosztują około 140zł), niestety uległa awarii, oddałem na gwarancji po 2 tygodniach przyszła odpowiedź od producenta aby zwrócić gotówkę, moje pytanie brzmi: Czy taka praktyka jest dozwolona? Część popsuła się z winy producenta a jakbym chciał kupić teraz taką samą muszę dopłacić 60zl.. Jak dla mnie to trochę nie fair..

#ram #gwarancja #komputer #laptop #usterka #
@polik95: błyszcząca matryca świeci się jak psu jajca, działa jak lustro i ogólnie ssie. Jedyny jej plus to taki, że podobno oddaje lepiej kolory (imho bullshit). Idź do mediamarktu, saturna czy gdzieś jeszcze i porównaj sobie błyszczące z matowymi.
@terrarek: Trzeba było czekać aż się odmuli #!$%@? (i tak baterii mało zostało xD). Tak ten system preinstalowany od lenovo był #!$%@? bloatwarem, że i7 chodziła jak celeron 1,7ghz.

@Pustulka: sęk w tym że nie chciał i tego załapać xD
#komputery #laptop #informatyka

Doradźcie zakup. Moja ciocia zakonnica chce sobie kupić laptopa, chce jak najtaniej. Mówiła że będzie go używać tylko do pisania katechez, wydrukowania czegoś albo nagrania na płykę, generalnie pierdoły. Nie zna się na tym, raczej małego nie chce, więc pewnie jakieś 15" minimum. Podeślijcie coś, albo jakieś dobre strony gdzie kupić. Co myslicie o morele.net, tam jakieś lapki niby są po 999zł. Pozdro.
@Artysta89: j.w. 3 lata temu doradziłem ojcu by kupił DELL Inspirion poleasingowy. Ma go do tej pory i jest bardzo zadowolony. Sprzęt ma bardzo dobrą matrycę, jest solidnie wykonany a jego podzespoły spokojnie radzą sobie z Windows 7.
Powinienem zacząć od "przeglądam Wykop od kilku lat, ale dopiero postanowiłem założyć konto...", ale dam sobie spokój i przejdę do rzeczy:

Mój #rozowypasek potrzebuje nowego #laptop. Stary to Lenovo, jeszcze na XP, zniszczony i powolny, w dodatku nie działa bez zasilania. Szukam jej czegoś taniego i porządnego, ale bez fajerwerków - grać na tym nie będzie, a tylko pracować i pisać.

Główny warunek - ma mieć matową matrycę. Tu się robi
Aktualnie jestem w pracy i z racji poniedziałku zapiernicz, ale do 2.5k szukaj czegoś z 8870M lub troszkę gorszą GT745M. Do tego 8GB DDR3, dysk 1TB i jakiś SSD 8GB (na system). Procek najlepiej Intel Core i7 4700M. I firma - proponuje Lenovo or Dell.
Mireczki szukam laptopa dla mojego #rozowypasek Używany będzie do pracy w programach graficznych (autocad, 3dsmax), gier (cs'a głównie, może simsy), oglądanie filmów, internet.

Oryginalny windows bardzo mile widziany, ew. atrakcyjna cena, tak by móc dokupić jeszcze win 8.1 do 3000zł

Do tej pory myślałem o http://www.komputronik.pl/product/239874/Elektronika/Komputery/Lenovo_Z510_59_427448_Chocolate.html

co myślicie?

#kiciochpyta #komputery #laptop #lenovo
@mk87so0:

Zamknę już ten temat, bo nie chcę kontynuować tej głupiej dyskusji.

Ideapady są serwisowe przez Mediona w Niemczech, który ma do 15 dni roboczych na naprawę, jeżeli nie mają części i trzeba na którąś poczekać to ciebie o tym poinformują, no, ale wiadomo, że wtedy naprawa gwarancyjna potrwa dłużej. Do tego musisz dodać czas wysyłki w obie strony. Jeżeli zajmujesz się tym sam to paczka do Niemiec idzie pocztą polską,
Dostałem laptopa od znajomego, spodziewam się że padło coś grubego.

Przy włączeniu ekran nie odpala bądź odpala ale logo hp jest ledwo widoczne.

Po uruchomieniu cały czas słychać przerywany sygnał bardzo specyficzny, wydobywający się raczej z jakiegoś podzespołu.

Da się samemu coś z tym zrobić? Czy jedynie odesłanie do jakiegoś serwisu? Jakby co to będę polecał @naprawalaptopow

Laptop HP Pavilion DV6

#laptop #laptopy #komputery #naprawalaptopow
Ile bym mógł wziąć za używkę Acera Aspire One 722? Z 500-600zł wezmę za to?

11'6 ekran(1366x768), platforma AMD C-60(radeon 6290), 4GB(standardowo jest 2) ramu, dysk 500GB, hdmi, czytnik kart

Typowy netbook do pisania/neta, ale z większym ekranem o normalnej rozdzielczości. I 4GB ramu na pokładzie. Win7 chodzi bardzo w porządku, gierki większe mniej więcej do 2005 jakoś chodzą, indie gierki raczej w większości bez problemu

W stanie dobrym, zawiasy bezproblemowe, klawiatura
Cześć Mireczki :)

Może ktoś podrzuci mi jakąś nową propozycję.. Od tygodnia szukam laptopa, który będzie spełniał kilka wymogów: do 2 kg wagi (najważniejsza sprawa, chodzi o to, by był lekki) najczęściej są to takie 14 calówki, i5 (i7 w tej cenie to nie ma ;) ) i taki do 2200, ewentualnie 2300 zł. Najbardziej w to wpada mi Asus S400, ale w internecie jest mnóstwo opinii o tym, że strasznie się
Haj, miałem kupić w tamtym roku jakiegoś super zajebistego laptopa, ale szkoda mi piniędzy, a nie mam dużych wymagań. Ogólnie to pakiet biurowy+codeblock+internet+jakiś cs czasem albo inna mało wymagająca jak nuda doskwiera. No czasem jakiś film bym zarzucił. Warto wydawać taki pieniądz na to?

http://allegro.pl/r400-c2d-2-160-windows-7-ee-rokgwarancji-wroclaw-i4518619085.html

edit. chciałem tak wydać ok. 600zł ale jak będzie coś dużo lepszego z małą dopłatą to mogę się rzucić :D

#laptop #komputery #studia
@yoreciv: między 2 a 4 jest tylko 100zł różnicy to już nie będę pajacował. Napisałem do kolesia od aukcji czy jest bateria w zestawie i czy działa%) jeśli będzie to bierę.

@Pustulka: No to ten z aukcji taki jest co podałem link wyżej.Od kiedy pamiętam to ludzie polecają t410, aż tak zajebisty w tej cenie? Lekki w ogóle, żeby zabrać do plecaka?Pod moje wymagania pośmiga jak najbardziej, tak?