Mirki, mam problem z lenovo g550. Wymieniłem dual core t4200 na c2d p8600. Działa dużo szybciej, ale zdarza się, że nie chce się włączyć (w trakcie ładowania windowsa ekran jakby wyłącza się i kaplica). Pomaga wtedy uruchomienie w trybie awaryjnym np. z rejestrowaniem rozruchu - wtedy o dziwo idzie normalnie.
Zdarza mu się też wyłączyć w trakcie przeglądania netu - krótko po włączeniu. Jak to dalej zdiagnozować? Myślałem, że może się grzeje,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tym razem przyszedłem pożalić się na sklep Vobis, marka znana od lat. Kupiłem laptopa w serwisie internetowym, moja wina, że nie spojrzałem na datę wysyłki. Czas wysyłki to: 'Wkrótce w ofercie'. Ok, produkt jest dostępny do kupienia w sklepie więc kupiłem.

I co się okazuje? Wg. Vobisu nie wiadomo kiedy będzie dostępny :D Tak więc zapłaciłem ale nie wiadomo kiedy dostanę produkt. Kiedy będzie wiadomo, jak to wygląða w praktyce? Wg. Vobisu: "różnie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mureny, pacjent to HP 250 G3, Windows 7 Pro 32bit. HP sterowników pod 32 bity do tego nie udostępnia. Coś pomodziłem i wydaje się, że sterowniki są ok, ale chipset nie radzi sobie z obsługą pamięci. Co jakiś czas mam BSOD-y z parametrem 0x0000000A. W linku zrzut minidump. Możecie coś poradzić na to? Zawołam @naprawalaptopow, bo się znają.
#laptopy #laptop #serwispc #serwislaptopow
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie. Wlasnie padl mi laptop. Po podlaczeniu zasilacza pala sie diody i po wcisnieciu jest czarny ekran. Nic zero reakcji. Slychac ze wentylator dziala ale nie ma pikniecia. Prosze o pomoc. Przepraszam za jezyk. #lapt Witajcie. Wlasnie padl mi laptop. Po podlaczeniu zasilacza pala sie diody i po wcisnieciu jest czarny ekran. Nic zero reakcji. Slychac ze wentylator dziala ale nie ma pikniecia. Prosze o pomoc. Przepraszam za jezyk. #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam jakiegos laptopa do ~1000€ (nowy).

- Rozdzielczość ekranu minimum 1920x1080p
- Jakaś w miarę karta graficzna, co by odpaliła tam jakiegoś CS:GO w 1080p na minimalnych i te 60 FPS by było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Najchętniej 16GB RAM, bo przeznaczenie to głównie zabawa w edycję wideo i nauka Photoshopa w dużych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Colek: acer vn7-591g bądź msi px60, ram i ssd bardziej opłaca się dokupywać na własną rękę, pomiędzy haswellami, a skylakami nie ma dużej różnicy, a 860m i 960m to te same karty różniące się 70MHz na rdzeniu.
  • Odpowiedz
Mirki teraz warto kupić #laptop do 2,5kPLN? Laptop ma służyć do przeglądania Internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów.
Wymagania:
- do 15 cali,
- czas pracy na baterii około 4-5h,
- w miarę lekki (do 2kg),
- dysk ssd,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cripex: Dobrze robisz, nie kupuj Lenovo, bo to szrot. Mam kontakt z kilkoma "domowymi" laptopami z tej firmy i wszystkie się rozlatują po niecałym roku użytkowania. A obsługa gwarancyjna realizowana przez serwis Mediona w Niemczech to jest kpina z klientów. Oczywiście to co piszę nie dotyczy Thinkpadów, ale pozostałe Lenovo należy omijać szerokim łukiem.
  • Odpowiedz
Mireczki!
W piątek kupiłem laptopa #asus w sklepie #xkom. Zaproponowano mi przedłużenie gwarancji na 3 i 4 rok.
Usługę świadczy firma #ucare czyli de facto #regenersis. (~530 zł )

Z drugiej strony wczoraj wyszukałem na stronie asus'a, że mogę wykupić przedłużenie gwarancji o jeden rok. Czyli miałbym 3 lata gwarancji w oficjalnym serwisie asus'a. (~350
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde mirki, mam problem z lapkiem.

Lenovo Y510P
i5-4200M
GT-755M
4GB RAM
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Areksus: @repiv: Ps4 posiadam, stacjonarkę również. Laptop nie jest dla mnie, po prostu ktoś poprosił mnie o pomoc w wyborze a nie jestem na bieżąco, szczególnie z laptopami.
  • Odpowiedz
Potrzebuję kupić kartę sieciową Wi-Fi do laptopa na USB. Niestety moduł Wi-Fi w laptopie zaczął szwankować - wszystkie telefony i inne laptopy w tym samym miejscu łapią normalnie dobry sygnał a laptop gubi zasięg, rozłącza itp..

Polecacie jakieś konkretne modele albo sami kupowaliście coś ostatnio?

Laptop będzie łączył się z Liveboxem, który jest położony w pokoju obok - dokładna droga to pokój - przedpokój - pokój z Liveboxem.

Wiem,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Posiada ktoś z Was laptopa Lenovo Y50-70?
Jeśli tak to jak długo i ile było z nim problemów przez ten czas xD?
Bo jak patrzę na posty w Internetach jak i tu na mirko, to to jest dramat sądząc po ilości problemów?
Czy to jednak dlatego, że jest on bardzo popularny?
#lenovo #laptopy #laptop #pustulkowelaptopy #y50 #y5070
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem!
Ja posiadam y50 od blisko roku. W istotcie to bardzo polularny model i nie wiem czy opinia jednego użytkownika coś ci da, no ale:
- Problemem w tym modelu jest bardzo słaby , lub przeciętny ekran w tej cenie (w zależności na jakie lenovo trafisz)
- Dyski hdd. Tą tragiczne, już od serii y580 Lenovo się z tym nie popisało. Dlatego warto abyś bral ten model z SSD.
- Musisz uważać na ramke matrycy,
  • Odpowiedz
Cześć mirki. Potrzebuję nowego laptopa głównie do programowania, jakieś jbossy, inne serwery aplikacyjne, baza danych, etc. żeby takie rzeczy szybko działały. Nie będę na nim grać, jedynie praca. Wymaganiem jest na pewno dysk ssd oraz by był w miarę mobilny, 17 cali odpada. Fajnie by miał FHD, ale 720p też da radę. No i by bateria trzymała więcej niż 1.5h. Max budżet to 3k.
Póki co myślę nad czymś takim i trudno
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kurajmo: na Allegro za 500 złotych znajduje się lapki z i3 albo z ostatnimi c2d, które mama po 3gb ramu i spore dyski, spokojnie do w7, w10 wystarcza. Po jaki grzyb się męczyć dzisiaj z xp, już mnóstwo sortu na nim nie działa... Chyba ze przez gry rozumiesz jakieś antyki z lat 90
  • Odpowiedz