Mirki polećcie #laptop do 2200 max ale najlepiej do 1700zł bo różowy i tak ma mocno ograniczony budżet. Ma służyć do lightrooma, photoshopa i ogladania filmów. Nie robi tego profesjonalnie dla jakiś zleceń, więc wiem, że zewnętrzny monitor z szeroką paletą barw albo matryca Retina czy Dreamcolor są nieosiągalne. Jestem świadom kompromisów ale na jej obecnym leciwym sprzęcie nie idzie nic zrobić przez bardzo stare podzespoły i stary system 32-bit.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@petrelli30:
8470p jest za tysiaka, probook 650 za w zależności od stanu, ilości sztuk itd. 1000-1500 zł, w tym drugim można wymienić kiedyś matrycę na ipsa full hd, oba nie mają nie gpu, ale do tego pierwszego można stworzyć egpu.
  • Odpowiedz
Miał ktoś lub może ma i korzysta z laptopa Lenovo ThinkPad R61i
?
Bo rozważam opcję zamiany HTC Desire 510 za ten laptop.
Ma on 1gb ram, dual Core.
Nadawać się to będzie do normalnego użytkowania typu internet, lekkie gry, filmy?
Wołam #laptop #pcmasterrace #lenovo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mireczki pomóżcie!

Może ktoś polecić pogwarancyjny #serwis dell'a najlepiej #katowice i okolice.

Padł mi właśnie #laptop #dell #inspiron 15 1564
Bardzo możliwe jest to karta graficzna.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę kupić nowego laptopa do max 3000 PLN i prosiłbym was o doradzenie w wyborze modelu. Laptop ma służyć głównie do pracy w # webdev # frontend(vm, photoshop, IDE..).

Laptop powinien mieć:

* dużo RAMu
* matrycę 15.6"
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eggy: no wlasnie ten dysk mi też lipny sie wydawał ! ALE ALE ALE! Nie narzekaj na DVD bo kupujesz ramke do dysku, wypierdzielasz DVD i wstawiasz HDD. Tak mam od 4 lat i rozwiązanie jest mega praktyczne
  • Odpowiedz
Chciałbym zrobić ulepszenie laptopa Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile V5535, wymienić aktualny ram na dwie takie kości takie oraz procesor na taki, grafikę pomijam bo komputer tylko do internetu oraz lekkich prac biurowych.
Teraz pojawia się pytanie czy wymienione podzespoły będą pasowały, (na pewnym forum gdzie temat był poruszany miliony razy piszą że tak),
oraz pytanie czy wystarczy stare części odkręcić i włożyć nowe (przy procku nowa pastę podłożyć), odpalić system i będzie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Temperatura karty graficznej (dedykowanej) łapie mi do 69 stopni. Jest to jeszcze w miarę normalne? Karta jaką posiadam jest dość stara - GeForce 710M (1GB). Laptop Lenovo G580. Nie pytałbym o to w sumie gdyby nie to, że od ponad miesiąca moge zapomnieć o odpaleniu jakiejkolwiek gry. Przy uruchomienie czegoś wywala mi blue screena, gdy wróciłem do staryszych sterowników karty to co prawda gry już mi odpalało, ale łapało wtedy max 15
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Acer, intel i3 (2013) wyłączający się przy obciążeniu procesora.. jakieś porady? Prawdopodobnie przegrzewa się przy większych obciążeniach graficznych/filmowych. Mam podstawkę chlodzącą i dalej to samo.
#laptop #laptopy #porady
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Według ostatnich plotek Apple nie wyrobi się z 15 calowym macbookiem na wiosnę, trochę beka i jednocześnie straty dla firmy, bo obecna konstrukcja oparta o haswelle jest już dość leciwa, zwłaszcza, że konkurencja oferuje już wersje skylakowe:
- Dell: XPSa 15 (9550) i precisiona 5510


- HP Zbook Studio G3

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pod jakim względem są lepsze matryce?


@chilloutcaffe:
Wyższa rozdzielczość, większe pokrycie palety kolorów Adobe RGB, bardziej zbliżone do rzeczywistych itd., zbook ma ją też matową(mówię o zwykłej 4k, bo dreamcolora raczej nie ma co porównywać), delle błyszczące. To raczej nie jest nowość, bo Apple montowało niezłe matryce w swoich macbookach, ale nie najlepsze.
  • Odpowiedz
Mirkensy, są takie dwa laptoki i pytanie, czy jest sens wymieniać ASUSA na Tochibę? Czy rzeczywiście różnica w wydajności procków jest tak znaczna, jak przedstawia to wykres na cpubenchmark (poniżej)?

Tochiba:
Intel Core i7-4510 CPU 2.00GHz 2.60GHz
AMD Radeon R7 M260
4,00 GB RAM
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrebuniTutek:
Nie sugerowałbym się tym tak bardzo, zestawiasz niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor o niskim tdp, który będzie throttlował z 4 rdzeniowym, 8 wątkowym pełnym, mobilnym i7.
  • Odpowiedz
mireczki, znajomy chce kupić #laptop #laptopdopracy 15 cali. Będzie na nim jedynie używał aplikacji biurowych takich jak word, powerpoint czy excel. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film i poprzegląda internet więc na pewno karta graficzna może być zintegrowana ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mówi że tak do 2500 cebulionów chciałby się zmieścić.
Wołam #komputery #laptopy #sprzetkomputerowy #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie polecić jakiś #laptop "do gier"?
Sam uważam, że to trochę oksymoron jest, no ale potrzebuję czegoś w miarę mocnego do 3k, na czym będę mógł od czasu do czasu pograć.
Może być coś z systemem, a jak nie to aby były sterowniki pod Win7 to sobie sam zainstaluję windę.

#laptopy #komputery #cokupic #gry
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach