#laptop @naprawalaptopow
toshiba satellite p200d włączam i nic wiatraki chodza obrazu niet, dopiero za którymś włączeniem 5-10 wszystko działa
jak może być przyczyna?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: Prawdopodobnie karta graficzna. Miałem podobny problem dosłownie kilka dni temu z moim Toshibą Satellite L500. Objawy takie same jak u Ciebie. Podejrzewałem też mostek północny, ale w serwisie postawili diagnozę, że jednak karta padła. Parę dni po tym komputer jeszcze się uruchamiał i wszystko chodziło, ale potem pojawiły się jakieś paski na ekranie i znów wszystko zgasło. I naprawa jest dość droga..więc w mojego 6-letniego staruszka aż tyle nie
  • Odpowiedz
Ciekawy przypadek z głośnikami i laptopami.

Gdy podłączam głośniki 5.1 (niestety tylko jednym jackiem) do laptopa, wydają one z siebie ciche buczenie. Nie da rady tego w żaden sposób wyciszyć. Pozostałe, niepodłączone kable nie dotykają niczego innego. Co ciekawe, gdy do laptopa dodatkowo w tym czasie podłączę zewnętrzny monitor przez HDMI, to buczenie znacząco się zmniejsza, prawie do zera. Przypadek zaobserwowany w wielu laptopach ;-)

#audio #dzwiek #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,

chcę kupić sobie laptopa do ok. 7 tysięcy (wiadomo, im mniej tym lepiej, ale też bez przesadnego oszczędzania - 3-4 tys. liczę, że dam za niego minimum).

Nie będę na nim grał w gry komputerowe ani używał programów do obróbki graficznej, ale chcę aby komputer był dobry i żeby za jakiś okres czasu (np. 2 lata) nadal był dobrym sprzętem, a nie starym gratem do wymiany.

Zastanawiam
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komputer do 2000-2500 zł, choć miło by było jeśli wyjdzie mniej. Przeznaczenie to praca biurowa i przeglądanie internetu. Ma przy tym dobrze wyglądać (będzie używany przy klientach). Dodatkowym atutem będzie podświetlana klawiatura. Komputer dla #rozowypasek
Macie jakieś propozycje?
#kiciochpyta #pomocy #laptop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy takie coś świadczy o uszkodzeniu GPU?
Jak już pisałem tutaj, mam problem z wydajnością laptopa w grach, dzisiaj testowałem na Sniper Elite v2 i tam jest również tragedia, 20-25FPS. Wszystko wskazuje na to, że gry się odpalają na grafice procka, a nie na GeForce (pomimo poprawnych ustawień, najnowszych sterowników).
Laptop to Lenovo Y510P, grafika GT755M. Już po gwarancji niestety :/
#naprawalaptopow #laptopy #laptop #
michak - Czy takie coś świadczy o uszkodzeniu GPU?
Jak już pisałem tutaj, mam proble...

źródło: comment_MZOTYk4OhK2IKBm60SlV0ubrmg2XJTDj.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mirków cena wymiany układu BGA to 239 zł cena układu moglibyśmy podać ale potrzebujemy model układu widoczny na rdzeniu. Jeden model grafy potrafi wychodzić na paru innych chipach różniących się ceną. Tak mamy ram na sprzedaż ale musiał bym zerknąć w cennik odezwij się na PW w poniedziałek to się dogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przyszedł czas u kolegi na dołożenie dysku ssd w lapku lenovo z710 tzn. wyleciał napęd a w miejsce napędu poszedł stary dysk a w miejsce starego dysku nowy. Na początku próbowałem przenieś partycję recovery programem easeus bezskutecznie ale mniejsza z tym. Chciałem po prostu zainstalować na ssd winde z pendriva więc musiałem UEFI przestawić na Legacy inaczej nie widziało pendriva ani nowego dysku w biose tylko pod nagłówkiem EFI widniało Windows Boot
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczky Wy moje najukochańsze, szukam laptopa, a kompletnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt. Laptop potrzebny do programowania + internet, filmy, itp.
Moje wymagania:
- dobre wsparcie dla linuksa (ubuntu / arch)
- ekran 17" full hd
- mocny procesor (i7?)
- dysk ssd + hdd
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sterownik Karty Grafiki Przestał Odpowiadać i pauza na komputerze, restart ekranu.


@saweko: Masz wersję z 960m i pisze, że przestał odpowiadać sterownik nvidii?
  • Odpowiedz
mirki mam problem z wifi w moim #laptop mam dwie karty sieciowe qualcom atheros na której nie działa mi sieć wifi.Znajduje sieć pokazuje pełen zasięg a gdy próbuję połączyć wyskakuje komunikat "nie można połączyć z tą siecią" albo łączy na chwilę po czym rozłącza samo.Dwóm innym osobom w tym samym pomieszczeniu działa normalnie. Druga karta to realtek gbe family,nie wiem jak ustawić aby użwać domyślnie tej karty. kiedy wyłączam qualcom
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam Mirków
Mam problem ze swoim Lenovo G580. Potrafi on nagle wyświetlić komunikat o braku internetu (mimo tego, że router poprawnie działa), następnie rozłączyć się z routerem i zaciąć na amen. Pomaga tylko wyłączenie poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku na obudowie. Reinstalacja sterowników karty sieciowej nie rozwiązała problemu. Jakby to komuś nie zobrazowało sytuacji wstawiam krótki filmik z przebiegiem awarii, sorry za pionowe nagrywanie ( ͡° ʖ̯ ͡°). LINK
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptop #laptopy #komputery #windows

Cześć, kupiłem dzisiaj laptopa z gotowym systemem windows 10. Jednak dokupiłem również dysk SSD. Teraz chciałbym przenieść ten system z dysku HDD na SSD, jak to zrobić nie mając napędu DVD ani klucza do windowsa 10. Podobno klucz jest zapisany na płycie głównej lapka.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrokeJ ściągnij instalkę win10 ze strony Microsoftu wgraj na bootowalny pendrive (co najmniej 4GB). Podczas instalacji nie powinien nawet pytać o klucz.
  • Odpowiedz
Mircy, szukam laptopa do 3k. Wymagania to:

- solidne wykonanie
- 13 cali
- matowa matryca
- dysk SSD (najlepiej też drugi standardowy)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki. Szukam laptopa, używał go będę głównie do projektowania grafiki, renderów architektonicznych i rysowania cad, ale od czasu do czasu fajnie byłoby w coś pograć. Nie za bardzo znam się na sprzęcie komputerowym, na rynku jest tego mnóstwo, dlatego proszę o pomoc. Laptop będzie używany z zewnętrznym monitorem, zależy mi na płynnej pracy. Mój budżet to około 3000-4000 zł. Jeżeli stawiam zbyt wygórowane wymagania to chcę znaleźć najlepszy możliwy sprzęt w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka Mircy. Szukam #laptop #laptopy "do gier". Obecnie mam HP Pavilion dv7t - ale jest r-------y jak Klaudia po weekendzie (mam procek i7 3820 QM i 12GB ramu w nim - właśnie, ile procek może stać jeśli będę chciał to komuś opchnąć?). Mój budżet to ok. 3-3.5 w porywach do 3.7k złociszy. Czego wymagam? Może tak w kolejności: by się nie grzał aż tak bardzo (wcześniejszy praktycznie zawsze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

http://allegro.pl/laptop-ibm-t60-core-duo-80gb-2gb-ram-gwar-okazja-i5438836090.html

Taki laptop wystarczy do kodzenia? Chcę zacząć sobie chodzić do biblioteki, bo fajnie cicho tam, ale wszystko poblokowane mają więc przydałby się swój laptop. Kupował ktoś tego typu używane laptopy za ~300zł? Pochodzi takie coś rok chociaż?
#laptopy #laptop #hardware #sprzetkomputerowy #allegro #komputery #nieprogramowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrzejfryczmodrzewski1503: co do baterii to ciężko mi powiedzieć, nie używałem z nową, do tego miałem powiększoną. Ale dało radę z 2 godziny przeglądać internet. Co do filmów nie pamiętam.

Jak masz taki budżet i wiesz że się nie zwiększy to warto wziąć. Bebechy niby słabe, ale działa płynnie, nie grzeje się i ma bekową lampkę do podświetlania klawiatury. Laptop jest bardzo solidny. Klawiatura, jak dobrze trafisz, nie będzie jakością odbiegała
  • Odpowiedz
@andrzejfryczmodrzewski1503: Ja pamiętam czasy jak programowało się na Celeronie 300Mhz i jakoś się dało.
Czy warto? IMHO nie - bez choćby najsłabszego SSD i przynajmniej 4GB RAMu nie warto się wykosztowywać, bo komfort pracy będzie bardzo niski - obecne IDE nie są szczególnie optymalizowane, bo większość developerów ma bardzo mocny sprzęt.
  • Odpowiedz