Mam taki problem z lenovo yoga 700, że podczas przeglądania neta na zintegrowanej grafice i temperaturach procesora po 29-35°C, ciągle chodzą wentylatory od procesora i dedykowanej grafiki (cicho, ale jednak)
Laptop mam podłączony do zasilania i w trybach zasilania, opcje chłodzenia w każdym z trybów ustawiłem na pasywne.
Chodzi mi głównie o to, aby wentylatory nie zasysały niepotrzebnie kurzu, a temperatury na poziomie 40-50°C i tak byłyby ok.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy #komputery #ram #xkom #pamiecram #problem #laptop
Kupiłem w lipcu w X-Komie pamięć ram 2 GB (na allegro outlet) do HP 650 do laptopa dziewczyny. Według instrukcji która znalazłem obsługuje on do 1333 mhz. Podłączyłem i zadziałało elegancko ale tylko za pierwszym razem. Później przy następnym uruchomieniu laptop nie odpalił się i mruga tylko dioda z caps locka.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@x-kom: A czy jesteście w stanie zweryfikować czy kość jest 1333 czy 1600 po tej nazwie z czarnej kostki na pamięci gdybym przesłał całą nazwę? Bo w sumie oprócz naklejki, żadnych innych napisów tam nie ma.
  • Odpowiedz
@Krs90: Prosimy o przesłanie nam w wiadomości prywatnej zdjęć tej pamięci oraz numer dowodu zakupu - postaramy się wszystko sprawdzić
  • Odpowiedz
niezbyt to przyszlosciowe aby kupowac sprzed dla jednej gry, a za rok wymienic bo juz za cienki. strata keszu:) lepiej dozbierac troche i kupic sprzet aby hulał 2-3 lata


@Ambiwalentnik: @liptonforte:
Dokładnie. Lepiej dołóż 5000 zł i kup coś porządnego
  • Odpowiedz
Drogie mireczki,
szukam laptopa na kilka lat, ma służyć głównie do pracy dla programisty, zależy mi na:
- mobilności (ekran 13-14), duża rozdzielczość
- wydajność
- dysk SSD min 256
- budżet 5-7k zł
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seelk: To życzę powodzenia z czekaniem. Mac booki jak reszta sprzętu Apple długo trzymają cenę. Nim się obejrzysz będzie styczeń 2016, nowe maki powoli zadomowią się w sklepach a stare może stanieją o 500zl:)
  • Odpowiedz
Elo mirki

Który lapek do gierek.


1.

Który lapek?

  • Laptop nr 1 50.0% (5)
  • Laptop nr 2 50.0% (5)

Oddanych głosów: 10

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie mireczki , mam pytanie w sprawie błędu 0x000000f windows 7 , wymieniłem dysk , ramy też przetestowane. Gdyby to był PC to wymiana kabla do dysku raczej by pomogla ale to jest niestety laptop i nie wiem jak to ugryźć. Pomoże ktoś?

#laptop #problem #it #kiciopyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@furt: Tak serio to zobacz diodę dysku czy trzeszczy jak się świeci. Niektóre dyski tak mają, jak jest faktycznie głośne lub laptop się "zawiesza" na kilka sekund to padnięty dysk.
  • Odpowiedz
  • 4
Mircy, potrzebuję pomocy przy zakupie laptopa, bo nie znam sie kompletnie na parametrach. Najważniejsze, żeby smigał w internetach (obecny doprowadza do szału), odpalał płynnie filmy, seriale - wiadomo. Dobrze by było, żeby jeszcze udzwignal jakis pakiet, typu LibreOffice. Myślę, ze wymagania do spełnienia. 13"-14", budżet przyjmijmy kolo 1,5k #laptopy #laptop #szukamlaptopa
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#laptopy #komputery #laptop

Szukam czegoś 13.3", z w miarę trzymającą baterią (tak ze 4-5h przy normalnym użytkowaniu), głównie internet, filmy, #staregry + dosbox lub GTA:VC, ale jeśli będzie szansa na jakieś 40fps w jakimś TF2 lub CS:GO bym nie narzekał. Wiadomo - im taniej tym lepiej (bez obsługi nowych gier jak wspomniane CSGO), ale budżet powiedzmy do 1300zł. Będzie coś czy nie ma szans?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ptasiek2: Sprawdź Acer Aspire ES1-131 - chyba znalazłem coś optymalnego między cena-osiągi-wytrzymała_bateria.

Kosztuje ~950 lub wersja SSD za 1200, wg game-debate CS:GO ponoć a minimalnych chodzić ok, a bateria trzyma 6-10h. Chłodzenie pasywne, 11 cali ekran. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki, kto ma #laptop 13.3"? Jak wam się to używa? Wygonie czy nie? Czy waszym zdaniem lepszy jest 15.6 do codziennego klikania po pracy (wyko/fb itp), czasem film ewentualnie jakaś gra (raz na rok) typu LOL albo inne #homm3? Miałem kiedyś 15.6, chciałbym teraz spróbować czegoś mniejszego ale nie wiem czy nie będe żałował.
#laptopy #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pan-violaceus: mam 12.5 cala i jest spoko, będe wymieniał na 13.3 cala i wg mnie taki rozmiar to jest najbardziej optymalny, mobilny, codziennie można go nosić w jakiejś torbie z innymi rzeczami itp itd, jakieś większe laptopy to za duże kobyły imho i tyle, do internetu te 12.5 cala czy pracy, studia itp jest jak znalazł
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: Z asusów w tej cenie może zobacz model R540LJ-XX340 - podobne parametry jak ten który wybrałeś z tą różnicą że ma dysk SSD więc zauważalnie przyjemniej będzie to działać. A jeśli wydajność grafiki ma znaczenie to trzeba by celować w coś od nvidii 940M w górę.
  • Odpowiedz
Trzeba by mi było przeczyścić laptop od środka, naprawić prawdopodobnie złamany wentylator i uszkodzone gniazdo słuchawkowe. Kogoś polecacie? #krakow #laptop
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #netbook #laptop #szukamlaptopa #pytanie

Prosto, konkretnie i na temat:

Poszukuję netbooka do 1000zł, który ma służyć tylko i wyłącznie do przeglądania internetu i pisania notatek na studiach, kursach itp. Ekran 11-14 cali i koniecznie pełnowymiarowa, wygodna, cicha, polska klawiatura. Żadnych cudów z dobrym procesorem, grafiką itp. Ma ruszyć na nim windows, office i przeglądarka internetowa, tyle. Dysk może być i 32GB.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szukamlaptopa do ~2000zł (a raczej robie wstępny rekonesans).

Mało wymagające gry (typu Dota2), przeglądanie śmiesznych obrazków, filmy, muzyka, programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bez Windowsa.
Wygodna klawiatura, preferuję normalne strzałki.
Waga i rozmiar nie mają dużego znaczenia, jestem przyzwyczajony do noszenia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam laptopa od jakichś 5-6 lat, dzisiaj wywaliło mi bluescreena, ale nie zdazylam doczytać o co chodzi, bo laptop się zresetował. Inwestować już w nowego, oddac do serwisu, czy się nie przejmować? Czeka mnie pisanie pracy dyplomowej, nie chciałabym, żeby sytuacja się powtórzyła w najmniej odpowiednim momencie.

#laptopy #laptop #bluescreen
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kobietanawykopie: jeden to nie problem, możesz sprawdzić o co chodzi patrząc w logi systemowe albo memory dump blue screena poprzez bluescren viewer czy coś podoobnego

przy okazji warto pamiętać że ludzi się dzielą tylko na tych który robią backupy (kopie zapasowe) i tych którzy będą je robić, bo jak rzeczywiście będzie awaria np. dysku to możesz stracić dane.
  • Odpowiedz
Szukam czegoś do 3400zł
Matryca niebłyszcząca, max 15,6 i duża rozdzielczość
Długa praca na baterii
co najmniej 3 usb i rjotka
podświetlana klawiatura
reszta nieistotna
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach