Ogólnie to zaczynam się wkręcać w NBA, ale jako iż jestem świeży nie upatrzyłem sobie jeszcze drużyny z którą bym najbardziej sympatyzował. Pytanie do Was, komu kibicujecie? Dlaczego i od jak dawna? #nba #koszykowka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrian-mateusz: Toronto Raptors gdzieś od 24-25 lat. Dlaczego? Zawsze lubiłem "inne drużyny", więc stwierdziłem że Kanada będzie fajniejsza niż USA, a ówcześni Vancouver byli brzydcy. Do tego fajne logo z dinozaurem (XD) i mega-charakterystyczni gracze pod koniec lat 90 - Damon Stoudemire, Tracy McGrady, Marcus Camby (mój idol z dzieciństwa). Potem jeszcze wiadomo Vince Carter. Następnie jak byli bardzo słabi, to i tak było na kogo popatrzeć, często lądowali tam
  • Odpowiedz
#koszykowka #nba #sport #ncaa

Przed świętami podrzucałem swój tekst dla @PROBASKET odnośnie struktury i systemu rozgrywek w NCAA.
Dziś zapraszam na tekst o szóstce naszych w tych rozgrywkach: https://probasket.pl/zaplecze-nba-gdzie-gra-szesciu-polakow-przewodnik-po-ncaa-czesc-2/

Starałem się pokazać nie tylko to gdzie i jak grają, ale też w którym miejscu w hierarchii 1. Dywizji są ich zespoły, konferencje,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SenegalMamWSercu: tak na prawdę to z tej szóstki do kadry Polski zaraz (w przeciągu 2-3) lat wchodzą Milicić i Kłaczek i tu nie będzie żadnych dywagacji. Nawet Chorwaci nie przekonają Igora że jest Chorwatem :) reszta to i tak melodia przyszłości a jednocześnie poziom talentu taki, że być może żaden paszport nie będzie miał znaczenia, bo goście mogą nie zaistnieć w ogóle w prosach.
  • Odpowiedz
Hej mam pytanie od koszykarskiego laika. Jak jest postrzegany Sochan w NBA? To gość jakich wielu, czy widzą w nim dużą gwiazde, bo widzę jakieś porównania do Rodmana, pewnie ze względu na fryzure tylko. Ale pytam jak go widzą w świecie, bo obecnie nie śledzę i jestem ciekaw
#nba #koszykowka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boriskafarov: Widzą go raczej jako bardzo dobrego role playera w przyszłości, który będzie potrafił bronić wielu pozycji a w ofensywie będzie dobrze podawał, rzucał otwarte trójki i biegał do kosza po proste punkty. Nikt się nie spodziewa, że zostanie ofensywną gwiazdą. Jeśli dać jakieś porównanie to myślą o Sochanie jako o zawodniku typu Draymond Green (jak się rozwinie, zobaczymy).
  • Odpowiedz
@Kubsior: w sumie jak to czytam teraz to może to brzmieć zbyt optymistycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma potencjał na bardzo dobrego role playera, otarcie się o all-stara to optymistyczny scenariusz, all defensive team w przyszłości to zdecydowanie cel w jego zasięgu
  • Odpowiedz
#plk #koszykowka

Dopiero co w święto skończyliśmy meczem na szczycie (rozczarowującym nieco) poprzednią kolejkę, a na horyzoncie kolejna, przedostatnia w pierwszej rundzie, nr 14.

W okresie sylwestrowo-noworocznym mamy 7 zamiast 8 meczów. Mecz Kinga (8-5) z Treflem (10-3), swoją droga ciekawy bardzo, został przełożony na za tydzień, z uwagi na grę obu zespołów w regionalnej lidze ENBL (oba zespoły w tym tygodniu grały międzynarodowo po 2 razy).

Pozostałe
cultofluna - #plk #koszykowka

Dopiero co w święto skończyliśmy meczem na szczycie ...

źródło: comment_1672314633btksZ68a2FCx0agzOUWaRE.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#plk #koszykowka

Szybkie podsumowanie ostatnich meczów ligi północnoeuropejskiej ENBL z udziałem polskich drużyn poniżej.
Wszystkie mecze wygrały polskie zespoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sporo tych meczów było w ostatnie 2 dni, więc tym razem podsumowanie jest naprawdę "szybkie", bez nadmiernej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonTadeo: aż mi się przypomniało jak Rondaldo przeskakiwał Messiego pod względem bramek strzelonym w Lidze Mistrzów i ten mecz w TVP komentował red. Laskowski z Żewłakowem. I pan Jacek d-----ł swojemu współkomentatorowi o dość średnim CV i mało wyróżniającej się karierze że: "hoho, teraz to Ronaldo ma więcej bramek nawet od duetu Messi - Żewłakow razem wziętych", czy jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@quattrofan: @rejestracja_for: tak jak kolega pisze - prywatna grupa na 10tys ludzi "ENERGA BASKET LIGA - grupa dyskusyjna ", ale bez problemu się dodasz. Do niedawna był to spory ściek, ale trochę rozsądnych ludzi wzięło się tam za moderację wpisów i komentarzy i jest kulturka. Stwierdziłem że czas zacząć tam dodawać wpisy, bo mam dosyć wykopu (ale ciągnę jeszcze dublując jedno z drugim).
  • Odpowiedz
#plk #koszykowka

Dziś w lidze północnoeuropejskiej ENBL w dwóch meczach poza granicami naszego kraju, grają 3 polskie zespoły:
Na turnieju w Estonii, w gr. B Trefl Sopot (0-2) o 18:00 zagra z estońskim zespołem Tartu Ulikool (1-0),
Na turnieju w Czechach, też w gr. B, King (2-0), zagra ze Stalą (1-0), która wczoraj w meczu na szczycie PLK grała ze Śląskiem.

W
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koszykowka #plk Różnych już buraków widziałem, ale Panowie prezesi(?)-właściciele(?) z Ostrowa TOP! Trudno będzie rozchodzić ten festiwal żenady.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matixrr oczywiście, że możesz, a nawet zachęcam ( ͡º ͜ʖ͡º) czy wykonam wszystko to nie wiem, ale na pewno spróbuję

Ta koszulka około 350 zł, ale tu było sporo pracy i czasu, ale już takie łatwiejsze logo typu Chicago Bulls to za 170 mogę zrobić.
  • Odpowiedz