Wpis z mikrobloga

#koszykowka #nba #sport #ncaa

Przed świętami podrzucałem swój tekst dla @PROBASKET odnośnie struktury i systemu rozgrywek w NCAA.
Dziś zapraszam na tekst o szóstce naszych w tych rozgrywkach: https://probasket.pl/zaplecze-nba-gdzie-gra-szesciu-polakow-przewodnik-po-ncaa-czesc-2/

Starałem się pokazać nie tylko to gdzie i jak grają, ale też w którym miejscu w hierarchii 1. Dywizji są ich zespoły, konferencje, itd.

PS. Żeby być uczciwym - ta szóstka to wcale nie musi być wyczerpany temat. Nikt nie wie ilu Amerykanów z polsko- i niepolsko-brzmiącymi nazwiskami ma w dolnej szufladzie komody zapomniany dawno temu polski pass. Prawdopodobnie ma go np. Thomas Wolkowyski, skoro jego ojciec taki miał, a młody grał w Maladze z polską licencją w rozgrywkach Adidas Next Generation Tournament parę lat temu.
  • 4
  • Odpowiedz
@SenegalMamWSercu: wiem że heheszki, ale tak szczerze mówiąc to młody Igor ma już teraz 4 paszporty (Polska, Chorwacja, Niemcy, USA) i wybrał Polskę. Jego ojciec który wychował się w Chorwacji mówi że jest bardziej Polakiem niż Chorwatem w tym momencie, a młody przecież całe życie tutaj. Z Kłaczkiem nie ma żadnych filozofii, oprócz tego że jako nastolatek wyjechał do Włoch, Zapała to już w ogóle.

Co do reszty - Wrzeszcz urodził
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Trochę heheszki, a trochę nie. Bardziej ciekawość jakie są realia, bo wiadomo jak jest. My chcielibyśmy, ale najważniejsze nadal jest co czego chcą oni czy właściwie czy czują się POL.

Czasami mam wrażenie, że gdyby nasz kraj był trochę fajniejszy (ostatnie 5 lat to jakaś porażka roku parias, a koszykarsko to... #!$%@? od 1410 pod kątem trenowania młodych, może ostatnio się coś zmienia na +) to i chętniej by wyjazdowicze
  • Odpowiedz
@SenegalMamWSercu: tak na prawdę to z tej szóstki do kadry Polski zaraz (w przeciągu 2-3) lat wchodzą Milicić i Kłaczek i tu nie będzie żadnych dywagacji. Nawet Chorwaci nie przekonają Igora że jest Chorwatem :) reszta to i tak melodia przyszłości a jednocześnie poziom talentu taki, że być może żaden paszport nie będzie miał znaczenia, bo goście mogą nie zaistnieć w ogóle w prosach.
  • Odpowiedz