Wpis z mikrobloga

Ciekawostka na dziś - Michael Jordan po zakończeniu kariery sportowej założył własne państwo - Jordanię (a po angielsku to po prostu Jordan). Flaga kraju zawiera w sobie biel, czerń i czerwień w hołdzie barwom Chicago Bulls, czyli klubu, z którym MJ zdobył legendarne 6 mistrzowskich pierścieni. Dolna zielona część symbolizować ma cudowną przyrodę Jordanii oraz nadzieję na szybki rozwój państwa.

#ciekawostki #koszykowka #sport #heheszki #podroze
lysyzlombardu - Ciekawostka na dziś - Michael Jordan po zakończeniu kariery sportowej...

źródło: FlagofJordan

Pobierz
  • 31
mało osób zdaje sobie również sprawę z faktu, że to właśnie dzięki akcjom promocyjnym Michaela Jordana w Polsce popularne stały się ogródki Jordanowskie, które przyczyniają się rozwojowi fizycznym i sportowym młodzieży


@Wroneczek: niby heheszki, ale jak byłem mały to powiedziałem do starego jak przechodziliśmy obok takiego ogródku: tato patrz ogródek Michaela Jordana (bo z tym mi sie to nazwisko kojarzyło), a on mnie wyśmiał xD
@lysyzlombardu: fun fact - Jordan zwykle po udanym wsadzie mawiam "i`m the man", kibice z trybun skandowali "am man, am man, am man". Na cześć swoich kibiców Jordan nazwał stolicę Amman. Chodzą słuchy, że teren dostał od firmy Nike za przekazanie prawa do produkcji butów a państwo miało mieć kształt buta jednak nie do końca się to udało bo sąsiad sprzedający parcelę wszystkich oszukał.