Hej mam problem z CS 1.6 na laptopie. Mam 24gb ramu, i7 i niestety słabą kartę - UHD Graphics 620. Ale czy to poważnie aż tak słaba karta, że FPS mi tam spada do 50? Cs 1.6 to przecież wiekowa gra to myślałem, każdy nowy laptop będzie miał stałe 100 fps :D Ma ktoś może pomysł w czym może byc problem?
#gry #komputery #komputer #pc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedam MacBooka Pro 13" model Retina A1502.
Zainstalowany MacOS Big Sur co widać po zdjęciach.
Specyfikacja:
2,6Ghz Intel Core i5
8Gb RAM DDR3
128Gb SSD.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego Windows 10 pokazuje mi, że prędkość mojej karty sieciowej 2,5 Gbit/s to niby tylko 1,0Gbit/s? Sterowniki zainstalowane ze strony producenta. Nawet karta jest wykrywana jako
Realtek pcie 2.5GbE family controller
a mimo tego pokazuje szybkość 1,0Gbit/s.
#komputery
#pcmasterrace
#komputer
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@z1x2c3: aby ci się na 2.5Gbit zestawiło, to po drugiej stronie kabla musisz mieć switcha 2.5Gbit, i do niego wpiętego drugiego urządzenia 2.5GBit z którym twój komputer ma wymieniać dane z tą prędkością (czyli innego kompa/NAS, a jak ich nie ma - to przy braku routera i odpowiednio szybkiego łącza "dalej za switchem" 2.5Gbit - nie ma wielkiego sensu)
  • Odpowiedz
Siema piwniczaki,
Mam problem z laptopem gejmingowym MSI GE72 7RD (Apache)-098XPL. Po włączeniu pojawia się normalnie logo MSI, po czym coś zaczyna trzeszczeć i jest kaplica. Nie chce się włączyć, a żeby dostać się do biosu to trzeba mieć szczęście. Wydaje mi się, ze może być to wina dysku (dysk to: HGST HTS721010A9E630 1000 GB SATA III 2,5")
Załączam w linku filmik, żebyście mieli wgląd do tego, jakie dźwięki wydaje. https://files.fm/u/vagn64v53#/
vodkadoomer - Siema piwniczaki, 
Mam problem z laptopem gejmingowym MSI GE72 7RD (Ap...

źródło: comment_1628141090lR361e45fyDkvILnflOaNH.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam zasilacza AT do płyty Shuttle z 486 DX4 (kurdebele nie pamiętam numeru) podobno jedna z najlepszych płyt pod socket 3. Chyba najlepszy będzie ten Seasonic bo nie chce żeby mi pc jebnął. Ale kurde.. tak drogo? Nie ma ktuś jakiegoś dobrego albo chociaż jakąś rekomendacje?
#retrogaming #pc #pcmasterrace #komputer #komputery #retrocomputing #retro
anonimowiec125 - Szukam zasilacza AT do płyty Shuttle z 486 DX4 (kurdebele nie pamięt...

źródło: comment_1628101578KK25Dsb4ZCoXt6lRh8P4G9.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję zwiększyć ilość pamięci ram w laptopie. Mam obecnie 4 gb i chcę dokupić kolejne 4 gb, aby łącznie mieć 8 gb. Mam wolny 1 slot, a zainstalowana pamięć to ta ze zdjęcia poniżej (RMT3170EB68F9W-1600). Pytanie jaką pamięć kupić? Rozstrzał cen jest duży: na allegro taka sama kosztuje w okolicach 100/120 zł, ale na olx bardzo podobną można kupić za 50 zł. Mowa oczywiście o używanych.

Tradycyjnie: zależałoby mi aby wydać jak
hariboo - Potrzebuję zwiększyć ilość pamięci ram w laptopie. Mam obecnie 4 gb i chcę ...

źródło: comment_1627894587GDoph1omAEixfZd7s1WEri.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki, mam problem z ustawieniem najbardziej wydajnego taktowania RAMu Kingston HyperX KHX2400C11D3/4GX na mojej dość już starej płycie Asus P8H61-M LE/USB3. Podłączone mam w dualu 2x4GB i z tego co widzę to na kość mogę ustawić max 800 MHz, a wiem że płyta i procesor są w stanie obsłużyć więcej. Próbowałem już wszystkiego i się poddaję. Ktoś może mi podpowiedzieć co robię źle, albo może coś źle rozumiem. Taktowanie RAMu to
weeden - Siema Mirki, mam problem z ustawieniem najbardziej wydajnego taktowania RAMu...

źródło: comment_1627826454kIFYygEPl7KdoDZuzSDy2V.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Squatlifter: napięcie modułu XMP nie ustawia się z automatu przy wyborze tej opcji? W biosie przy wyborze XMP napięcie z auto zmienia się właśnie na 1.6V przy 2133MHz i 1.65V przy 2400MHz.

Chyba, że to taktowanie za wysokie ustawiam? Wybierając taktowanie uwzględniam już działanie w dualu (czyli zamiast 2132 daję 1066MHz) czy oznaczam każdą kość osobno i daje tyle ile ma iść z jednej kości?
  • Odpowiedz
Mirki,
Laptop Dell Inspiron 15R N5110 - przegrzewa się GPU i laptop się wyłacza.
Pasta termoprzewodząca wymieniona i problem nadal występuje. Wydaje mi się że może to być wina termopadów.

Czy ktoś mi doradzi jaka grubość będzie pasować? Czy ewentualnie mogę "piętrować" kostki 0,5mm + 0,5mm czy musi być 1mm i koniec?

#laptop #laptopy #komputer #komputery #pytaniedoeksperta #dell
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gawix: zaczynasz od jakiegoś gówna, które nie wpływa aż tak na temperaturę. Sprawdziłbym na początek chociaż czy ciepłowód jest równo gorący na całej długości. Jeżeli nie, po prostu masz to dziurawego i żadne wymiany past nic nie dzadzą
  • Odpowiedz
Siema mam problem bo wsadzeniu ramu w 1 slot( +8 GB żeby mieć 16 ) to komputer wstaje ale jest czarny ekran wczesniej przed aktualizacja biosu po prostu sie właczał na 2 sek i resetował. Jakiś fix?
- Gniazdo raczej nie uszkodzone bo nie używane 3 lata.
#komputer #pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#trackball do pracy zamiast #myszka?
Czy lepsze są te z centralną kulką czy taka pod kciuk?

Praca biurowa, aplikacje www, żadnego grania. Typowo do służbowego wykorzystania.

chce się pobawić, nie chce kolejnej myszki, nawet ergo (mam już taką, jest
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ampcode: miałeś rację, praca na laptopie z trackballem to czyta przyjemność :-)

PS. M570 działa tylko przez adapter z kompem. Ani laptop (wbudowany BT) ani PC adapter BT po USB) nie wykrywają tego modelu, jak informacyjnie
  • Odpowiedz
#komputery #komputer #pcmasterrace
Kupiłem nowy monitor, podłączyłem kablem DP 1.4 i podczas odpalania kompa występuje 5 szybkich sygnałów z biosu. Komp niby wstaje i działa normalnie... O co może chodzić?
Płyta główna: gigabyte z490 gaming x
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach