Wpis z mikrobloga

Mirki, będę składać kompa i potrzebuje pomocy. Obudowa to SILENTIUM PC Regnum RG6V TG, płyta główna a520 aouros elite i zasilacz silentium pc elementum E2 550w i mam pytania odnośnie wentylatorow w obudowie. Otóż w obudowie są 4 wentylatory i rozumiem, że muszą być podłączone do zasilania przez zasilacz, czy w tym zasilaczu starczy kabli na zasilenie 4 wentylatorow? Dysk będzie m.2 więc nie zużyje. I drugie pytanie, na płycie głównej przeczytałem, że są 3 wejścia na wentylatory na obudowie, to są wejścia do podłączenia żeby kontrolować ich prędkość? Jeśli mam 4 wentylatory a są 3 wejścia, jak to podłączyć, jakąś przejściówkę kupić? I jak w ogóle kontrolować ich prędkość, jakiś program od silentium pc? XD sorry jestem zielony ( ͡° ʖ̯ ͡°). #pc #pcmasterrace #komputery #technologia #komputer
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stonogatomojbog: wejścia na płycie pod wentylatory są 4 pinowe i umożliwiają sterowanie obrotami PWM, jak podłączysz wentylatory do płyty głównej to są one zasilane przez główny przewód zasilający płyty głównej więc nie musisz osobno podłączać do zasilacza, pozostałe wentylatory możesz podłączyć albo do kontrolera wentylatorów (trzeba dokupić jeżeli obudowa nie ma) albo przez przejściówkę z molex (jeden z kabli zasilacza) ale wtedy nie masz kontroli nad obrotami
@losewos te wentylatory mają złącze 3 pin, to jak podlacze do tych złączy 4 pionowych, to będą tylko na maksa chodzić? Trochę słabo bo wtedy będzie głośno jak odrzutowiec, ta obudowa chyba nie ma kontrolera, albo nie umiem informacji znaleźć
@losewos "Obudowa Regnum RG6V TG wyposażona jest w cztery wentylatory wysokociśnieniowe Sigma HP 120 mm dla zapewnienia wysokiego poziomu wentylacji. Dołączony rozdzielacz umożliwia podłączenie ich do jednego gniazda w płycie głównej i sterowanie prędkością obrotową np. zależnie od temperatury procesora lub ręcznie przez użytkownika" podobno jest jakis rozdzielacz więc git