Mirki, szukam budżetowego biurka do pracy zdalnej - bez wariactw. Ma pomieścić monitor, laptopa czy klawiaturę. Macie doświadczenia z biurkami z ikea lub podlinkowanym allegro?

1. https://www.ikea.com/pl/pl/p/lagkapten-adils-biurko-dab-bejcowany-na-bialo-czarny-s69416884/#content;
2. https://allegro.pl/oferta/biurko-loft-lite-drewno-hevea-metalowe-nogi-120cm-10130012216

Opłaca się dorzucić do podlinkowanego biurka z allegro? Ikea ma dobre opinie, ale obawiam się, że nie będzie zbyt stabilna lub rozleci się po 3 miesiącach.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miczmen: licz się z tym, że ten blat z ikei po jakimś czasie będzie tracić "kolor" w miejscach gdzie będziesz ciągle trzymać ręce, wyciera się to. Ale poza tym jest ok. Intensywnie używałem przez 6 lat i jedynie traciło na walorach wizualnych.
  • Odpowiedz
Mirki jak podłączam słuchawki do komputera to się nie przełącza na nie dźwięk. Jakiś czas temu tego problemu nie było. Muszę restertować laptopa żeby dźwięk pojawił się w słuchawkach. Co może być przyczyną?
#komputer #pytanie #pytaniedoeksperta
#laptopy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frems: sprawdź sobie jakie wyjście audio masz ustawione na domyślne. Karta dźwiękowa ma ich z reguły parę, plus monitor ma jeszcze swoje. Obczaj w ustawieniach audio lub kliknij prawym na ikonkę głośnika i rzuć okiem :)
  • Odpowiedz
@Strieloka: ale to się do niczego nie nadaje, ten czytnik jest na usb 2.0. Tak w złączu expresscard jest też sygnał od usb, były nawet chyba fejkowe usb 3.0, które były tylko "przedłużką".
Parząc po screenach widać o co chodzi. Kup po ludzku więszy dysk i tyle.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: gdybym mógł ,kupiłem laptop poleasingowy z gwarancją i nie chce zrywać plomb by jej nie stracić ,najchętniej kupiłbym dysk na mSATA i tam wgrał system, a ten z kieszeni wykorzystał na śmieci .
  • Odpowiedz
Mirki ile moglbym wziąć za używanego latopa HP Omen 17" z dokładnie taką samą specyfikacją jak w linku poniżej, tylko że zamiast 256 jest 128gb SSD?
HP OMEN i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050

https://www.x-kom.pl/p/357910-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-8gb-2561000-win10-gtx1050.html#Specyfikacja

Z minusów tego komputera jest fakt że w paru miejscach jest leciutko porysowany (bardzo niewielkie ryski, nie rzucają się w oczy) no i bateria nie trzyma zbyt długo bez kabla (max. 20 minut), natomiast na kablu jest wszystko ok.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Help z linux
Zainstalowałem Ubuntu na terminalu fujitsu futro s900
Instalacja poszła łatwo, ale teraz gdy włączam terminal po biose widać tylko czarny ekran i migający podkreślnik w górnym lewy rogu :/

Ktoś ma pomysł jak to naprawić? (Na innym linuxie tak samo)

#linux #ubuntu #terminal #komputer #helpdesk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@selerek: Pewnie wystarczy zmienić jakiś prosty parametr bootowania kernela. Może coś źle robisz na etapie instalacji bootloadera. Póki co zbootuj z usb przy pomocy https://sourceforge.net/projects/supergrub2/files/2.04s2-beta2/super_grub2_disk_2.04s2-beta2/supergrub2-2.04s2-beta2-multiarch-USB.img.zip/download . Wypierasz opcję detekcji systemów i zobaczysz wpisy gruba. Najpier bez zmian zobacz. Generalnie SuperGrub2Disk jest bardzo skuteczny. Jak się instaluje to i będzie działać. Bez wyjątku
wojciet - @selerek: Pewnie wystarczy zmienić jakiś prosty parametr bootowania kernela...

źródło: comment_16456318377Wxa3VIKNy87vviFXMjCXx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@selerek: oczywiście, że działa. musisz sobie taki parametr bootowania kernela dodać do grub.cfg twojego ubuntu a co by problem zniknął. najczęściej dotyczy to wyświetlania albo zarzadzania energią. W ciemno bym wywalił gfx mode oraz dodał na końcu linii acpi=off. Tomek uczu i bawi i sobie sam znajdziesz gdzie to dodać. Generalnie takjie kłopoty rozwiązuje w max 15sekund:)
  • Odpowiedz
Murki, szukam jakiejś drukarki taniej w użytkowaniu i niezawodnej. Może być laserowa, musi skanować, kserować i najlepiej mieć podajnik do skanu wielu stron na raz.

Ostatnio ktoś coś kupował lub może polecić?
#komputery #komputer #drukarki #drukarka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam pewien problem z nową kartą graficzną. Pare dni temu złożyłem sobie nowego kompa i wsadziłem do niego GTX 1650.
Monitor zostawiłem stary który miałem. Po zainstalowaniu systemu, sterowników itd nie mogę ustawić rozdzielczości większej niż 1400x900.\

Gdy zmieniam na większą monitor wyłącza się i po odczekaniu 15 sekund przywraca się stara rozdziałka. Na innym monitorze mogę ustawić już normalnie wszystko. Dodam, że na poprzednim kompie pracowałem na tym samym monitorze
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie dobra promka #komputery #komputer #sprzetkomputerowy jak ktoś mało wymagający i chce zmienić szybko platformę a ma kartę graficzną już.

https://www.pepper.pl/promocje/plyta-glowna-msi-b560m-pro-e-505479#comment-9287936

https://www.pepper.pl/promocje/intel-core-i5-10400f-505500

Jakby ktoś miał jakieś konkretne uwagi dlaczego nie warto to napiszcie proszę. Docelowo ma pracować ten zestaw z 470rx 4gb
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ozzi91 nie warto, bo seria 12 nie jest aż tak dużo droższa :-) a ma już choćby o niebo wyższą wydajność i lepszej jakości sekcje zasilania.
  • Odpowiedz
  • 1
@ozzi91: cała koncepcja bottlenecków, tak jak jest obecnie rozumiana, jest mocno wadliwa. Nie powinieneś na to patrzeć w ten sposób.

Cenowo tego nie pobijesz, ale nawet i3 12100f z dowolną płytą będzie wydajniejszy...
  • Odpowiedz
Witam. Dzisiaj komputer działał normalnie, a kiedy włączyłem go drugi raz, to na monitorach nie ma obrazu, a wentylatory od karty graficznej przestały działać. Kilka dni temu przestało mi działać wejście display port. Zna ktos moze przyczynę? Karta graficzna to rx 570 #komputery #informatyka #pomocy #komputer
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #komputer #kartagraficzna
Chciałem podłączyć GTX'a 970 ale mam problem: posiadam zasilacz Vero L3 600W, który niby posiada PCI-E 2.0 6+2 (8) pin - 2 szt i na luzie mógłbym to podpiąć ale w żaden sposób nie mogę "rozpiąć" tych 2 pinów w tym jednym kablu... Nie wiem, jestem p----------y czy jest jakiś magiczny specjalny sposób na to? Nie chce niczego urwać ani uszkodzić.
Marvolauke - #pcmasterrace #komputer #kartagraficzna 
Chciałem podłączyć GTX'a 970 a...

źródło: comment_1645256604Qn4g6iMetq4TqKVTMAqUwS.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam problem z komputerem.
Podczas rutynowego czyszczenia, tym razem nie tak obszernego, wyjąłem z kompa dysk, grafikę oraz na sam koniec chłodzenie od procesora. Wyczyściłem papierem oraz przedmuchałem sprężonym powietrzem. Na procesorze zmieniłem pastę. Całość pobieżnie też przeleciałem powietrzem, zamontowałem i podłączyłem wszystko spowrotem i po wciśnieciu przycisku power nic się nie wydarzyło. Wygląda to tak jakby w ogóle nie był podłączony do prądu. Po bliższemu przyjrzeniu się zauważyłem, że przy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym stuningować laptopa. Ten pierwszy dysk to HDD, a drugi to M.2 czyli z tego co czytam SSD. Dobrze myślę? Czy w związku z tym możliwe jest że wymienię dysk HDD na SSD i będę miał dwa SSD? .Jakie będą skutki? Planuję dołożyć jeszcze 8GB RAM i fajnie by było ulepszyć chłodzenie. Karty graficznej i procesora nie tykam bo jest wlutowany. Pacjent to MSI GV62 7RD, RAM DDR4, IntelCore I5 7300HQ, GTX
anasiks - Chciałbym stuningować laptopa. Ten pierwszy dysk to HDD, a drugi to M.2 czy...

źródło: comment_1645008927G6PYAybyz9LZUFLm27752Y.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

możliwe jest że wymienię dysk HDD na SSD i będę miał dwa SSD? .Jakie będą skutki?


@anasiks: Możliwe. A jakie mają być anonie? Szybciej i tyle.

fajnie by było ulepszyć
  • Odpowiedz
Jak to jest obecnie używać monitora 1440p lub 1600p, gdzie obecnie prawie wszystko jest podawane w 1080p?

Myślę nad kupnem lapka (Legion 5 Pro) z monitorem 1600p (2560x1600), ale zastanawiam się czy nie będzie mnie irytować potencjalne pogorszenie się jakości np. filmików z yt, seriali czy strimów, wynikające ze skalowania.

Podzielicie się doświadczeniami z takimi monitorami, są jakieś problemy?

#laptopy #laptop #pytanie #komputery #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ardeo:
49" UW 5120x1440 i nie ma problemu z oglądaniem materiałów full HD, nie wyglądają dużo gorzej niż natywne 2K i nie różnią się od FHD na podobnym rozmiarem ekranie 1080p. Gorzej z grami, bo RTX 2070 potrafi się zająknąć w niektórych tytułach i czasami gram w 2560x1440 z pasami po bokach zamiast pełnego UW 5120x1440.
  • Odpowiedz