po długiej przerwie skończyłem księgę Hioba :d odbiłem na tak długo dlatego że oczekiwałem od tej części czegoś zupełnie innego, większość księgi Hioba to dyskusja między Hiobem który narzeka na swój los i jakimiś trzema mądrującymi się typami którzy go gaslightują że musiał coś odwalić że życie go tak dojeżdża, potem jeszcze wchodzi jakiś młodzik Elihu który jedzie po Hiobie i mędrkach xd ale końcówka spoko PAN przemawia i opowiada o tym
morgiel - po długiej przerwie skończyłem księgę Hioba :d odbiłem na tak długo dlatego...

źródło: 441445975_1172248007534879_4333997151970892527_n

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

(prawdopodobnie Hipopotam i Krokodyl)


@morgiel: W wielu polskich przekładach Biblii właśnie tak oddano znaczenie słów Behemot i Lewiatan:

Biblia Lubelska, 2006
Hi 40:15: "[Patrz], oto hipopotam, com go stworzył jak ciebie: żywi się trawą, podobnie
  • Odpowiedz
Ktoś kojarzy ile trwa bierzmowanie? Osobiście miałem robione lata temu, nie pamiętam już dokładnie, ale mi się kojarzyło, że to jest zwykła msza, może lekko dłuższa. Jutro mam być świadkiem na bierzmowaniu brata ciotecznego, a on twierdzi, że rzekomo trwać ma to około 3,5h. To jest możliwe?

#bierzmowanie #kosciol #katolicyzm
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rzekomo trwać ma to około 3,5h


@Danzuo: 3.5h to chyba z obiadem po mszy. Trwa nieco dłużej niż zwykła msza. 3.5h nikt by w kościele nie usiedział
  • Odpowiedz
Listy Kupiono w 2008r za prawie 11 mln zl
Swoją drogą cena, którą otrzymała adresatka odpowiada cenie biblii Gutenberga.
Listy te są bardzo wartościowe, aż dziw bierze że nie znajdują się zeskanowane w domenie publicznej.
Państwo wydało na to dużo publicznego grosza.
Co ukrywają?
#ciekawostki #katolicyzm #ciekawostkihistoryczne #religia
robert5502 - Listy Kupiono w 2008r za prawie 11 mln zl
Swoją drogą cena, którą otrzym...

źródło: Screenshot_2024-06-11-13-11-10-156

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SynuZMagazynu: Ale to mówimy co Ty o tym sądzisz czy co jest w biblii i jak uważają chrześcijanie? Bo albo udajesz, albo nie znasz tego co wyznają katolicy. Bo nie ma czegoś takiego jak prawdziwy Pan Bóg jako osoba czy prawdziwy szatan, niebo albo piekło. Niebo czy piekło to wg KK stan duszy człowieka po śmierci, a nie np miejsce gdzieś na górze czy pod ziemią.
To wszystko to są
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny: marność nad marnościami wszystko marność

a w ogóle, możesz mieć ślup jako nieochrzczony, wtedy ty bierzesz jako ateista lewag, a ona jako ta wierząca, to jest wtedy jako ślup jednostronny, i ksiondz nie ma z tym problemu
  • Odpowiedz