Wgłębiam się w temat modułów i mniej więcej rozumiem koncepcję tego dlatego mam takie pytanie jaki system modułów obecnie się używa, require, commonjs czy moduły es6 ? Piszę prostą apke typu todo w vanilla i chciałbym podzielić ten kod na mniejsze fragmenty i zrobić zależności między nimi. Ktoś poradzi coś?

#javascript #naukajavascript
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekk090090: najlepiej uczyć się modułów es6 które w sumie są standardem jeśli chodzi o obecny trend - require/commonjs wciąż mocno funkcjonują jeśli chodzi o środowisko NodeJS lub wersje dystrybucyjne różnych bibliotek, ale wewnątrz projektu chyba dobrze nauczyć się i trzymać modułów e6
  • Odpowiedz
#programowanie #javascript
Czy jak sie obiekt tworzy to można coś modyfikowac w jego własnościach
Coś takiego mi nie działa:

errorsArr = [
{reg: /(\d+,\d+)([a-z]+)/, msg: "Brak spacji: " + RegExp.$1 +", a " + RegExp.$2},
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli nie mamy opcji, aby w switchu był default(wypadło coś innego niż przewidziałem) to czy i jak ustawiacie defaulta?
#javascript
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Martodox: Już chciałem pisać, że ja, ale mimo, że kocham js, to nie sądzę, że node + rasp pi jest wystarczająco szybki do takich rzeczy :D
  • Odpowiedz
#javascript #es6 #webdev Czołem Mirki, w jaki sposób przekazać zmienną z jednej metody do drugiej? Czy po prostu nie używać klas do takich rzeczy i zmienną zostawić globalną? Zmienna mapHolder powinna być widoczna dla metody renderMap jak i createHolder.

class Map {
constructor(name, map) {
this.name = name;
this.map = map;
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki problem. Lokalizacja danych zmienia się przez różne odpowiedzi api i doszedłem do momentu, gdzie mam stringa z wygenerowaną już dobrą nazwą zmiennej. Natomiast nie mam jak tego użyć jako nazwa obiektu. Eval odpada, window[] odpada. Pozostaje to rozpisać switchem? Nie ma bardziej ludzkiej metody?
#frontend #javascript
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xDrope: Z opisu nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć… Jeśli chcesz dotrzeć do zagnieżdżonego klucza użyj lodasha:

_.get(obj, 'jakas.dluga.sciezka.do.zagniezdzonego.klucza')
Jeśli chcesz dodać jakiś klucz do obiektu z dynamiczną nazwą użyj:

Object.assign({}, obj, { [${zmienna_zawierajaca_string}]: wartosc };
edit: wykop zjada backticki wewnątrz backticków ;)
  • Odpowiedz
@kmiasko: staram się to ogarnąć mimo backticków :D ogólnie mam string z nazwą ścieżki, ale kiedy przekazuję go funkcji to naturalnie czyta go jako string, a nie jako ścieżkę do danych. Działa na evalu (do usunięcia), będzie działało na switchu, ale myślałem, że właśnie albo vanilla albo lodash ma coś co zadziała.
  • Odpowiedz
W jaki sposób mogę zrobić coś takiego?
Scrollujac strone gdy bede mial przed oczami div#A chce zeby dany element mial kolor bialy. Jezeli przeskroluje strone dalej tak, ze nie widze diva #A to element ma miec kolor czerwony. Element zmieniajacy kolor ma pozycje fixed. Ktos cos?
#jquery #javascript #webdev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dreszczyk: chodzi o jednego diva, w sumie heroheader. Aktualnie mam nawigacje, ktora domyslnie jest czerwona. O ile divy z contentem sa biale i nie ma problemu zeby strzalki byly czerwony to w ogole nie widac ich na heroheader. Bede cos kombinowal :/ dzieki!
  • Odpowiedz
◢ #unknownews

Święta już za nami, więc czas na przegląd tego, co w międzyczasie pojawiło się na Hacker News.

1) 500 pytań (i odpowiedzi) na temat #algorytmy i struktur danych, które mogą pojawić się na rozmowie o pracę
https://techiedelight.quora.com/500-Data-structures-and-algorithms-interview-questions-and-their-solutions?share=1
imlmpe - ◢ #unknownews ◣

Święta już za nami, więc czas na przegląd tego, co w międ...

źródło: comment_VOrMoWEzK5urLqTN9YHQgYjhOot8LvfH.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #javascript #programowanie

Mircy, mam pytanie. Jest mozliwe, zeby zrobic tak, iz uzytkownikowi ktory chce pobrac jakis plik ze strony, otworzy sie nowa karta z hashcodem w linku, zainicjuje pobieranie, w czasie pobierania zamknie strone z hashcodem, i otworzy ja ponownie, zapetlajac pobieranie??
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #programowanie
Jak zrobić automatyczne odświeżanie strony, gdy checkbox jest wciśnięty, a gdy nie jest to strona nie odświeża się? Wyskrobałem w bólach coś takiego, ale nie działa:

Odświeżaj stronę automatycznie co 5 sekund

var check = document.getElementById('refresh_box').checked;
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magic96: ooo, dzięki Ci wielkie, sposób w ad.3 działa :D z javascriptem nie mam w ogóle do czynienia i nie wiem co oznaczają elementy DOM i inne dziwne dla mnie rzeczy ale jak już działa, to zamykam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze raz dzięki.
  • Odpowiedz
Mureczki, pora douczyć się jakiegoś frameworka #javascript, na co dzień używam #laravel, co polecacie?
Kiedyś pisałem coś w angularze, ale to było dawno temu, js znam na myślę, że dość przystępnym poziomie, w node też napisze jakąś aplikację. Co polecacie? Myślałem nad Angular/React/Vue/Ember
#angularjs #emberjs #react #vuejs
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niedługo zmieniam pracę i wszędzie szukają ludzi do react js

mam zamiar się pouczyć ale jak ja to widzę... klepanie html w pseudo javascripcie (JSX) co może pójść źle () za 2 lata ten react pewnie zdechnie i tak

This funny tag syntax
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yrzm wow dawno nie słyszałem o ADF.

Trochę śmieszne że mówisz o javie w perspektywie 10 lat, kiedy w JS ciężko mówić o 5. Ten język bardzo dynamicznie się rozwija, ale pamiętaj że wszystko jest fajnie dopóki nie robisz czegoś komercyjnie. Często wymagane jest wspieranie różnych wersji IE, gdzie czasem EDGE ma jakieś swoje widzimisię.

Też kiedyś chciałem kodzic trochę w JS, ale kiedy widzę ile z tym jest problemów to
  • Odpowiedz
@yrzm w javie za wiele się nie dzieje? Od 1.8 weszły lamby które zamieniają pisanie mozolnehk kodu w poezję. Tak bardzo dobrze się w tym pisze... Chociaż debugowanie tego trochę kuleje, ale chłopaki od IntelliJ już coś tam usprawniają. Ogólnie w 1.7 czuć było straszny zastój, teraz jednak sporo się zmieniło. Lambdy wniosły sporo świeżości do składni.

Spring? Oczywiście że się nie zmienia bo po co. Jest ciągle rozwijany i bardzo popularny,
  • Odpowiedz