Wpis z mikrobloga

niedługo zmieniam pracę i wszędzie szukają ludzi do react js

mam zamiar się pouczyć ale jak ja to widzę... klepanie html w pseudo javascripcie (JSX) co może pójść źle () za 2 lata ten react pewnie zdechnie i tak

This funny tag syntax is neither a string nor HTML


funny tag syntax xD trzeba było się C uczyć czy Javy zamiast w webdev iść

#programowanie #javascript
  • 12
@KwadratowyPomidor2 zarobki w javie to raczej nie problem

@yrzm z javy na ja to bym​ nie uciekał raczej. Za każdym razem jak widzę js to myślę że może nie jest taki zły. No ale napisać coś co działa od ręki to już gorzej. Tym bardziej że na codzień zdarza mi się coś poprawić w jsx. To jest jakiś dramat. Zastanawiam się co kierowało osobami które to tworzyły. Do jakichś 4-5 lat wstecz
@Paczek_w_masle: @KwadratowyPomidor2: Zarobki sa ok. Problem bardziej w rozwoju branzy, i w polityce Oracle dotyczacej rozwoju jezyka. Jak tak dalej pojdzie, to za 10 lat jedyne co bedzie do roboty, to utrzymywanie przy zyciu dogorywajacych publicow czekajacych na migracje. Inna sprawa, ze nigdy nie dziergalem nic JS related w wiekszych projektach, i calkowicie nie zdaje sobie sprawy ze skalowalnosci tych wszystkich fancy nowych technologii. Bawie sie aktualnie Reactem, i do
@yrzm wow dawno nie słyszałem o ADF.

Trochę śmieszne że mówisz o javie w perspektywie 10 lat, kiedy w JS ciężko mówić o 5. Ten język bardzo dynamicznie się rozwija, ale pamiętaj że wszystko jest fajnie dopóki nie robisz czegoś komercyjnie. Często wymagane jest wspieranie różnych wersji IE, gdzie czasem EDGE ma jakieś swoje widzimisię.

Też kiedyś chciałem kodzic trochę w JS, ale kiedy widzę ile z tym jest problemów to mi
@Paczek_w_masle: to moze sprostuje - chodzilo mi o rozwoj, tylko i wylacznie. Absolutnie nie mozna zalozyc, ze w JS trendem za 5 lat bedzie dalej React i Angular. Ale moim zdaniem, smialo mozna zalozyc, ze powstanie cos nowego, co wprowadzi duzo nowosci, i odswiezy podejscie do frontendu. W Javie, nie spodziewalbym sie jakiejkolwiek innowacji. Jest Spring, ktory dla Javowych mnichow jest najpotrzebniejszym z narzedzi jakie wymyslil czlowiek zaraz po ekspresie z
@yrzm w javie za wiele się nie dzieje? Od 1.8 weszły lamby które zamieniają pisanie mozolnehk kodu w poezję. Tak bardzo dobrze się w tym pisze... Chociaż debugowanie tego trochę kuleje, ale chłopaki od IntelliJ już coś tam usprawniają. Ogólnie w 1.7 czuć było straszny zastój, teraz jednak sporo się zmieniło. Lambdy wniosły sporo świeżości do składni.

Spring? Oczywiście że się nie zmienia bo po co. Jest ciągle rozwijany i bardzo popularny,
@Paczek_w_masle: Nie wiem jak u Ciebie, ale mamy 2017 rok, a u mnie w pracy jest moze jeden projekt na 1.8 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jezeli chodzi o Springa, to jest to temat rzeka, a sam Spring Boot jest niczym innym, jak odpowiedzia na zbyt skomplikowana konfiguracje tego potwora.
@yrzm no niestety, projekty w Javie są zazwyczaj duże, więc sama migracja na nowszą wersję to dodatkowe koszty.

Na szczęście nowe projekty to już 1.8 zazwyczaj. Jeśli ktoś robi w starszej wersji to powinien się zastanawić nad swoją ścieżką rozwoju zawodowego.
@Paczek_w_masle Ja pracuję już kilka lat na stanowisku programista Java/Js (polecam takie połączenie) i to co się dzieje w Javie jest zajebiste w porównaniem do JavaScript. Podejście funkcyjne, nastawienie Springa 5 na rx, debugowanie źródeł Springa, intellij, łatwość testowanie nawet gdy musze czasami walczyć z jbossem to jest spoko i wszystko jest ewolucją. A w świecie JS co chwila rewolucja, dopiero co w firmie ustabilizowany został proces wytwarzania aplikacji z A1 a