@HeruMerenbast właśnie dzisiaj miałem przemyślenia na ten temat... Jedni ludzie poświęcają całe swoje życie dla wyższego celu tak jak ten pan. Zostawiają po sobie odkrycia, sztukę, wynalazki itd. pchają nasza cywilizację i kulturę do przodu, i też jest takie bydło która nic po sobie nie zostawia, tylko śmierć i zniszczenie. Czy ten świat nie jest dziwny...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale religia zjada mózg.
Sonda na ulicach Teheranu na temat ataku na Salman Rushdie. Ludzie wyglądają na cywilizowanych a ich odpowiedzi są w stylu "dobrze że tak się stało. Obrażasz proroka zasługujesz na śmierć"

#islam #religia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Salman Rushdie został dźgnięty w szyję w czasie wykładu w Nowym Jorku. Stan 75-latka nie jest znany.

Jego książka Szatańskie wersety jest zakazana wśród muzułmańskiej społeczności. W Iranie w 1988 była oferowana nagroda za zamordowanie go.

#ksiazki #swiat #islam
s.....w - Salman Rushdie został dźgnięty w szyję w czasie wykładu w Nowym Jorku. Stan...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#tomaszowmazowiecki #lodzkie Polska coraz bardziej otwarta i wielokulturowa. Jak za czasów największej świetności epoki Jagiellonów. A to przecież rzut beretem od Tomaszowa, w Wolborzu urodził się najbardziej zanany jej orędownik Andrzej Frycz Modrzewski. W Tomaszowie ma swoją ulicę.

#spoleczenstwo #islam
Poludnik20 - #tomaszowmazowiecki #lodzkie Polska coraz bardziej otwarta i wielokultur...

źródło: comment_1659990004GRk9sGAq4uHEhXSjwDg3TU.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yhbgrobdoivbvwamsv: nie, Pani jest Azjatką. Moim zdaniem jest Indonezyjka. Przy okazji tam spore interesy próbują robić toruńskie zakłady produkujące urządzenia miernicze. Między innymi wodomierze. No, ponad ćwierć milionów ludzi w jednym kraju.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamy multum ludzi i organizacji które słusznie krytykują Papieża, kościół i wierzących. Robi się to publicznie i pomijając radykałów nikt nie ma z tym problemu. Nie mamy natomiast otwartej krytyki Islamu, bo islamiści nazywają to islamofobią, a krytycy boją się otwierać usta.
Uczucia wyznających Islam są ważniejsze niż uczucia wyznających Chrześcijaństwo?
Czy w związku z tym mamy chrystianofobię a nie islamofobię ;)?
#religia #islam #chrzescijanstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bardzo poważna gej... ekhem religijna impreza w Iranie, z okazji zbliżającego się święta Aszura ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Aszura, poświęconego męczeńskiej śmierci Husajna Ibn Alego, trzeciego imama szyitów.

Wodzirejem jest niejaki Mahmoud Karimi, duchowny powiązany z reżimem, zamieszany między innymi w absurdalną strzelaninę na teherańskiej ulicy.

W
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy kobiety w liberalnych krajach islamskich (powiedzmy Liban, Tunezja, Malezja) chodzą w "krótkich ubraniach", tak jak kobiety w Europie?
#islam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uefaman: Zależy od rodziny (bo tak jak i u nas, znajdą sie normalni i konserwy) i od ich osobistych preferencji.
Ale de iure nikt im nie może zabronić, albo zmusić do noszenia tego, i wiele tamtejszych kobiet z tego korzysta
  • Odpowiedz
Hej wykopowicze !

A więc nie przedłużając. Mam 24 level i żyję sobię od pewnego czasu a Algierii, państwie na północy Afryki. Jest to kraj muzułmański, kolokwialnie mówiąc - trzeci świat. Jeżeli jest ktoś zainteresowany jak wygląda tu codzienne życie, jakie są różnice kulturowe, chciałby dowiedzieć się wiecej o Islamie i jak to wszystko wygląda w praktyce, a nie jak pokazują to media, to zapraszam do dyskusji. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roadie: po zdaniu matury nie wiedziałem co ze sobą zrobić, czułem że potrzebiję drastucznych zmian. Mam tutaj rodzinę więc to nie było problemem, zdecydowałem się na studia tutaj.
  • Odpowiedz