#iran

Gwoli uściślenia, na użytek wszystkich ekspertów tagowych, nowy przywódca Iranu (do czasu rychłego despawnu) nazywa się Modżtaba Chamenei, czytane przez dż.

Występująca w rozmaitych newsach forma 'Mojtaba' przez j to wprost przedruk z angielskiego, autor takiego newsa prawdopodobnie tagu nie czyta i nie zna się na tej robocie.

Wczoraj w jakimś podcaście już słyszałem pierwszego eksperta, który publicznie przyznał, że nie wie, czy czyta się Mojtaba, czy Modżtaba.
tobaccotobacco - #iran

Gwoli uściślenia, na użytek wszystkich ekspertów tagowych, no...

źródło: thumbs_b_c_0a26a351096d9cc8b2152

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eptu: koneserzy wojny rosyjsko-ukraińskiej pewnie już zdążyli przywyknąć do tego, jak się kaleczy nazwy miejscowości i imiona ludzi przedrukami z angielskiego, jakby to się nie działo obok Polski i nie było żadnej polskiej tradycji zapisu
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@M4711v2: ja mowie o X o wiadomosciach etc. raz na ruski rok jakis normalny sie wypowie jak ten
https://x.com/wojtekfalco/status/2030777976686608817
nota bene czytam to dzieki wpisowi na mirko

https://wykop.pl/wpis/85295339/bardzo-ciekawa-nitka-dotyczaca-obecnego-arsenalu-i
@hansschrodinger +6
Bardzo ciekawa nitka dotycząca obecnego arsenału Iranu i możliwości jego wykorzystania:

Według izraelskich szacunków przed wybuchem wojny Iran dysponował około 420 wyrzutniami pocisków balistycznych. Izrael i USA zniszczyły około 150 z nich, a kolejne ~150 zostało pogrzebanych lub uwięzionych w wyniku uderzeń w podziemne


https://x.com/wojtekfalco/status/2030777976686608817

#iran
  • Odpowiedz
Bardzo ciekawa nitka dotycząca obecnego arsenału Iranu i możliwości jego wykorzystania:

Według izraelskich szacunków przed wybuchem wojny Iran dysponował około 420 wyrzutniami pocisków balistycznych. Izrael i USA zniszczyły około 150 z nich, a kolejne ~150 zostało pogrzebanych lub uwięzionych w wyniku uderzeń w podziemne


https://x.com/wojtekfalco/status/2030777976686608817

#iran #izrael
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@keep_it_real: dodaj do tego że USA nie wygrało żadnej wojny od 50 lat, czytaj wprowadziło rządy które Ich kochają. Zostali przegonieni z Wenezueli czy Iranu, bo okradali ich z ropy.

Cieszyć się nie ma z czego bo nasi na 100% wyślą wojska do Iranu jak Iraku czy Afganistanie a potem usłyszą że nie pomagali za bardzo. Świat staje się syfem.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

są dobre strony tego ataku, nawet jeśli nie uda się obalić reżimu to uda się ich cofnąć do epoki kamienia łupanego co zapewni parę lat spokoju.


@hansschrodinger: To w ogóle nie zapewni spokoju. To jest przepis na niepokoje. Cofnięto Syrię do epoki kamienia łupanego, i co? Przywróciło to spokój? Ani trochę. No to może Irak? Nie, tam wciąż trwa wojna domowa, choć jak na razie na szczeblu poniżej otwartej rebelii.

ponadto państwa
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach