@Kagernak: Teraz masz odpowiedź dlaczego tak pompowano w EU przez "przyjaciół kremla" anty-atomowe i anty-ekologiczne narracje, by UE wciąż była uzależniona od dostaw paliw kopalnych.
  • Odpowiedz
#iran
Nadchodzi ogromny kryzys. Ogromne ceny paliw spowoduje lawinowe bankructwo firm z inflacją przy której inflacja covidowa to igraszka. Problem w tym, że Polska przez ostatnie kilka lat zadłużała się inwestowała licząc na to, że zamówienia ruszą z kopyta i my będziemy mieć moce produkcyjne, dodatkowo zadłużamy się na zbrojenia (które tak, są konieczne), w tej chwili jesteśmy na kursie wprost na górę lodową, dojdzie nie niewypłacalności Polski i deprecjacji
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wesolymaluch: mam nadzieję, że będziemy mieć wtedy taki rząd który nie zgodzi się na udział Polski w tej wojnie. Ale i bez tego będzie bardzo źle, bo Rosja dostanie zastrzyk pieniędzy i narzedzie nacisku na Europę, żeby zmiękła w sprawie pomocy Ukrainie. Pieniędzy na to też będzie mniej.
  • Odpowiedz
@Spioszeq: prąd też jest tylko droższy, za pustą chatę, w której chodzi na razie może głośnik marshalla, światło, express i mieszadło do kleju (bo wykańczam) - dostałem 580pln - ciekawe jakie będą jak podłączę całe agd ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
A jeszcze takie przemyślenia - ludzie są przeciwni elektrykom, nikt nas nie zmusi itd... a co w takiej sytuacji jak nagle ceny jebna na 9-10zl ... To zaraz się ludzie przeproszą z elektrykami... Dla jasności sam mam 3 diesle pod domem. :)

#ekologia #iran
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fromsky: Chociaż by skały srały ludzi których nie stać na nowego elektryka po podwyzce paliwa nadal będzie ich nie stać. Po prostu ludzie zaczną mniej jeździć i będzie recesja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fromsky: Ja po rozpoczęciu wojny na Ukrainie już z takich ludzi się nie śmieje. Firmy i rolnicy co potrzebują dużo paliwa w jeden dzień robiąc zapasy są do mocno do przodu.
  • Odpowiedz
To jak to będzie na stacjach w tych tygodiu? Jebnie nie jebnie ? Zapraszam do ankiety
#iran

Sytuacja na stacjach w tym tygodniu

  • Jebnie 76.4% (146)
  • Nie jebnie 23.6% (45)

Oddanych głosów: 191

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KNOUDI: Powodzenia XD
Te behemoty jest ciężko uszkodzić a co dopiero zatopić.
USA chociażby testowało hipotetyczny ostrzał na "USS America (CV-66)", jak wycofali go ze służby (a to był lotniskowiec poprzedniej generacji, a nie jak obecnie Nimitz).
Walili w niego przez cztery tygodnie, i pomimo tego że dostał w------l, to stał dalej i dopiero wysadzenie go od środka spowodowało że zatonął.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zasadnicza różnica jest taka że tutaj niemoralnego władcę (Trumpa czy Netanjahu) można zmienić w demokratycznych wyborach


@xiv7: no to sie jeszcze zobaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz