Mirabelki i Mirki, polecicie jaką maszynę do szycia wybrać? Chciałbym kupić coś lepszego niż marketówka, tak aby zostało i posłużyło na lata. Nie zależy mi szczególnie na bajerach, przewiduję przede wszystkim zwężanie ubrań, do tego jakieś skracanie jeansów, fajnie byłoby też zrobić jakiś pokrowiec z twardszego materiału (jak torby na urządzenia). Zastanawiam się, czy w półce cenowej niżej wymienionych maszyn znajdzie się taka, która bez problemu da radę tym zadaniom. Nie wiem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Visher: a jaki masz maksymalny budżet? Podjechanie do sklepu może być dobrym pomysłem. Polecam Dousa we Wrocławiu, można się skonsultować telefonicznie lub mailowo, doradzą odpowiednią maszynę pod potrzeby i kwotę. Ewentualnie w Krakowie masz fizyczny sklep: Krakmasz.
  • Odpowiedz
Podsumowanie sierpnia na #kiciochszyje () Trochę świąt, trochę Back to the future i Knight który jest u mnie towarem eksportowym numer 1 :D
Dzięki Mirki za wszelkie polubienia, plusiki, obserwacje na insta i zakupy :)

mój instagram

#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #backtothefuture #hollowknight #swieta #twinpeaks #rickandmorty
kicioch - Podsumowanie sierpnia na #kiciochszyje (。◕‿‿◕。) Trochę świąt, trochę Back t...

źródło: comment_YRwGsJ80zoTI2m0WS4ZgU1aJDECQL0C0.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1371
Mirki i Węgierki, pijcie ze mnom kompot. Dziś mija dwa lata odkąd należę do tego elitarnego grona. Niczego nie żałuję: poznałam dużo ciekawych osób, założyłam swój tag i nie mam jeszcze ani jednego bana ( )
Z okazji rocznicy zrobię #rozdajo jednego breloka (tego po lewej). Wyniki w jutro o 22.00
Zasady proste:
-zaplusować ten wpis
- zielonki, które założyły konto po dodaniu wpisu, won
Bulbaszka - Mirki i Węgierki, pijcie ze mnom kompot. Dziś mija dwa lata odkąd należę ...

źródło: comment_jWYRkZC3CDRwcqJHfXQmHACLZUsNTUcn.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@infamousrwk: Pickle Rick nie jest do kupienia, dorzucam go za free do Ricka i Morty’ego :)
A Rick i Morty miał się pojawić w tym tygodniu, ale miałam duże zamówienie i pojawią się myślę około środy :)

Ale mam w planach rozdajo z ogórkami na następny weekend jakby co :)
  • Odpowiedz
Hej Mirki i Mirabelki, otóż mam pytanie do doświadczonych rękodzielników, a konkretnie tych co się znają na decoupage.

Sytuacja wygląda tak, że już jakiś rok temu zainteresowałam się tą dziedziną szerokiego niczym ocean handmade'u i pomyślałam sobie tak: "Na trudne to nie wygląda, a można ładne rzeczy stworzyć, więc czemu by się za to nie zabrać". W ten sposób stałam się posiadaczką szuflady specyfików do zabawy z serwetkami, tyle że już przy
Lurako - Hej Mirki i Mirabelki, otóż mam pytanie do doświadczonych rękodzielników, a ...

źródło: comment_V3k7F97LkHjpiByxM3bidptL3aPGLtjp.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lurako: sama niestety nic z drewnem jeszcze nie robiłam(maluje różnymi mediami, ale głównie na papierze). Widziałam jednak, że wiele zagranicznych artystów używa do drewna także gwaszy.
https://www.youtube.com/watch?v=gqf0XnkSpYQ
A tu trochę wiecej na temat samych farb, na przykładzie kartonu: https://www.youtube.com/watch?v=pD0BVtZbmys
Są one zdecydowanie rzadsze i nie zostawiają grubych warstw w przeciwieństwie do akryli(chociaż akryle też można rozcieńczać). Zachowują się trochę jak tempery(plakatówki).
  • Odpowiedz
@justas11: Z tego co widzę to gwasze są właśnie z grupy farb na bazie wody tak jak tempery. Obejrzałam filmiki i faktycznie bardzo podobne do akwareli tyle że uzyskują ładne pełne kolory. Jedyne co mnie odstrasza od użycia tego przy decu to sam fakt że nie wiem dokładnie jak zachowałyby się gdybym pomalowała nimi całe pudełko, ale w sumie póki nie spróbuję to się nie przekonam(tyle że najpierw musiałabym czymś
  • Odpowiedz