@LibertyPrime: Jak się zastanowisz to jest to logiczne - w transition ustalasz to co ma animować ("color"), a na hoverze (bo tam ma się coś zmieniać) to w jaki sposób. Gdy dasz transition na element, a nie tylko na hover, to animacja będzie też w drugą stronę - daj np. 5s ease i zobacz ze po zjechaniu z hovera też odmieni się z animacją a nie "skokowo".
  • Odpowiedz
@rbielawski: HAFAS to jest komercyjny system obsługi pociągów autorstwa niemieckiej firmy. Sporo przewoźników z niego korzysta, nakładając jedynie sam frontend. Więc o ile kwiatki takie jak pamiętny isPies ( ͡° ͜ʖ ͡°) to faktycznie robota PKP, o tyle ograniczenie w sesji może po prostu wynikać z tego jaki system jest pod spodem.
  • Odpowiedz
@schriker: 13,7 brutto :O ile to netto będzie 9,5?

Jeszcze miesiąc za taką kwotę to bym rozumiał, ale 3 miechy? Przecież tyle zarabiając to i tak musisz chodzić do innej pracy żeby przeżyć
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuje projekt strony w psd wdrozyc do wordpress.

Do tej pory robilem strony statycznie jako sam html/css/js, moja praca z wordpressem polegała natomiast na kupieniu/pobraniu theme instalacji i zabawa z css.

Jak najlepiej zrobic psd to wordpress? Zakodowac najpierw wszystko statycznie i dopiero wdrozyc na wordpressa? Czy robic od razu na wp? Co bedzie latwiejsze na pierwszy kontakt?

Projekt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barteb: ok też właśnie chce zasiąść do angulara i tak się zastanawiam bo js podstawy znam i czy wchodzić w typescript czy pisać w js. Z dokumentacji się uczysz czy masz coś do polecenia ?
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam do czego w ogóle może służyć positon absolute i relative w dzisiejszych czasach? Tzn. wiem co to robi tyle że to "wyrywa" element ze struktury a co za tym idzie p------i responsywność ;)

#css #frontend #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LibertyPrime: masz np diva z avatarem i chcesz mieć w nim zielone kółko od tego że ktoś jest online. Kółko będzie w rogu avataru, może jakoś wystawać czy coś. Jak chcesz to wypozycjonować inaczej niż relative i absolute? I co to ma do responsywności, skoro avatar to np 40x40px?
  • Odpowiedz
Chciałbym poprawić swoje umiejętności w web designie. Nie tyle graficzne, co implementacyjne.
"Dobre praktyki", rozwiązania ciekawych problemów w front-endzie od strony designerskiej, w tym js od strony graficznej.
Gdzie mogę znaleźć materiały do nauki? Coś w stylu codepen.io.
#pytanie #webdev #webdesign #javascript #frontend
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME: @LibertyPrime: Nasz formularz ogłoszenia zawiera masę szczegółów na temat stanowiska, które staraliśmy się przekazać w takiej formie, aby zapoznanie się z ofertą zajęło kandydatowi jak najmniej czasu. Ale dziękujemy za informacje - przemyślimy co z tym zrobić ;)
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Nie ma potrzeby wrzucania es5/es6 w zaleznosci od przegladarki, wystarczy zaladowac es5.

Co do drugiego pytania to zalezy w jakim celu wrzucasz cos na gh. Jezeli w celu dalszego developmentu to musisz wrzucic wszystko czego uzywasz w procesie developmentu (oprocz node modules).
Praktyka jest taka ze na gh wrzuca sie wlasnie w tym celu, wiec powinnas uwzglednic wspomniane pliki. Nie musisz (a nawet nie powinnas) wrzucac tego na hosting,
  • Odpowiedz
Takie pytanie do ludzi którzy robią wszystko na raz albo zarządzają projektami. Mam do ogarnięcia różne projekty:

- #grafika (głównie projekty stron, czasami jakieś logo, ikonka, banner);
- #frontend (projekty stron, web aplikacji, templatki wordpress i inne);
- #backend (raczej zabawa w tworzenie aplikacji na iOS i MacOS);
- #video (od montowania filmów z prywatnych wycieczek, wypadów na narty, filmów z jazdy na moto, aż po nagrywanie video-poradników
RichKidOfSnapchat - Takie pytanie do ludzi którzy robią wszystko na raz albo zarządza...

źródło: comment_MSsxxs5eJ7rDhJX8vxv5qrGHmrjy1EgG.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mortt: stare projekty, więc myślę, że tak... W repo i tak nie trzymasz assetów więc musisz mieć folder dla tego projektu na dropboxie.

Myślę, że najlepiej mieć baze projektów na dropboxie i w środku projektu dodać skrót/alias do repo. Żeby wszystko było dostępne z jednego miejsca.
  • Odpowiedz
#34 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, pisze sobie modal w jsie który będzie zawierał formularz kontaktowy i mam taką rozkmine..
Cały formularz napisać w htmlu czy w JSie przez createElement?
Co będzie "dobrą praktyką"?

#frontend #webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć!
Mam pytanie, czy w 2018 warto trenować cięcie PSD do HTML? Czy jest to wymagana umiejętność od front-end deva? Kieruję się kilkoma roadmapami, żadna o tej umiejętności nie wspomina, ale ponoć wciąż jest to wykorzystywane.
Obecnie jestem na etapie tworzenia początkowego portfolio na staże i nie wiem czy uczyć się i wstawiać strony wykonane na podstawie przygotowanych szablonów, czy lepiej tworzyć całkowicie własne projekty.
#frontend
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrindAllDay: @warning_sign: @KutashiNakarmkota:

Czym jest dla was "cięcie HTML"? Macie na myśli proces patrzenia w grafikę PS i odwzorowania jej w HTML?
W takim razie - może to was zaskoczyć - nadal robi się podobne rzeczy = tworzy HTML na podstawie dostarczonej grafiki ( )
A to z tego powodu, że grafik nadal dostarcza grafikę w jakiejś formie (PS, Sketch), a potem trzeba
  • Odpowiedz
Pokierujcie początkującym.

Na co dzień jestem devem PHP i trochę js. O node i nmp tylko się otarłem.

Co bym chciał zrobić:

Nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Domownori: Ale czemu uzależniasz front od backendu? Nie trzymaj appki frontowej gdzieś w katalogu backendu. Oddziel obie części na osobne serwisy, oba najlepiej z dockeryzowane i z ruchem przechodzącym przez reverse proxy.
  • Odpowiedz