Wpis z mikrobloga

Cześć!
Mam pytanie, czy w 2018 warto trenować cięcie PSD do HTML? Czy jest to wymagana umiejętność od front-end deva? Kieruję się kilkoma roadmapami, żadna o tej umiejętności nie wspomina, ale ponoć wciąż jest to wykorzystywane.
Obecnie jestem na etapie tworzenia początkowego portfolio na staże i nie wiem czy uczyć się i wstawiać strony wykonane na podstawie przygotowanych szablonów, czy lepiej tworzyć całkowicie własne projekty.
#frontend
  • 13
@GrindAllDay: jak się dogadasz z jakimś grafikiem, co będzie na siebie brał projekt od klienta i nie będzie robił jakichś kerningów z dupy itd, to zawsze kilka stówek Ci wpadnie po godzinach, przy pierwszej pracy jako junior spoko opcja bo możesz iść do gorzej płatnej, ale takiej w której się czegoś nauczysz.
@GrindAllDay: @warning_sign: @#!$%@?:

Czym jest dla was "cięcie HTML"? Macie na myśli proces patrzenia w grafikę PS i odwzorowania jej w HTML?
W takim razie - może to was zaskoczyć - nadal robi się podobne rzeczy = tworzy HTML na podstawie dostarczonej grafiki ( )
A to z tego powodu, że grafik nadal dostarcza grafikę w jakiejś formie (PS, Sketch), a potem trzeba "zrobić coś",