Wpis z mikrobloga

@rbielawski: HAFAS to jest komercyjny system obsługi pociągów autorstwa niemieckiej firmy. Sporo przewoźników z niego korzysta, nakładając jedynie sam frontend. Więc o ile kwiatki takie jak pamiętny isPies ( ͡° ͜ʖ ͡°) to faktycznie robota PKP, o tyle ograniczenie w sesji może po prostu wynikać z tego jaki system jest pod spodem.
  • Odpowiedz
@Marmite: Ja jestem prawie pewny, że to wina PKP IC, bo ten ich interfejs jest tak do kitu, że się w głowie nie mieści. Na przykład kasowanie się wszystkich parametrów po cofnięciu strony, brak możliwości zmiany daty czy stacji wyjazdu/przyjazdu bez ponownego wpisywania wszystkich innych danych, czy brak mapy miejsc - HAFAS pozwala sprawdzać zajęcie konkretnych miejsc, co nawet jest dostępne na stronie PKP IC, ale oni tego nie wykorzystują.
  • Odpowiedz
to teraz spróbuj kupić miejsca obok siebie + tak żeby miały usytuowanie takie jak chcesz, np 4 bilety - 2x okno i 2x środek, powodzenia xD

@xerxes931: To się robi tak: wchodzisz na https://www.vagonweb.cz/razeni/ i tam sprawdzasz jakie są wagony w pociągu i jakie są w nich ułożenia foteli, a potem ręcznie wpisujesz miejsca kupując bilety pojedynczo (używając opcji "rezerwacja wskazanego miejsca"). Da się, ale łatwo nie jest.
  • Odpowiedz
@ms93: jest to jakieś wyjście, z tym że tego że wybrane miejsce jest zajęte dowiadujesz się z tego co mi wiadomo dopiero po zalogowaniu i podaniu danych pasażera, więc pozdro jeśli kupisz 3 z tych 4 miejsc, i potem nagle się okazuje że nie ma więcej miejsc w przedziale. A jako że system nie ogarnia kilku otwartych sesji naraz to trzeba by kupować każdy z tych biletów równocześnie, na różnych
  • Odpowiedz
@xerxes931: System pokazuje, że miejsce jest wolne dopiero po zalogowaniu i podaniu danych (albo po kliknięciu "kup bez rejestracji" i wpisaniu byle czego), ale o zajętości miejsca informuje bez logowania, od razu po kliknięciu dalej. Nie pytaj mnie dlaczego tak jest, ale tak to działa. Dlatego możesz bardzo łatwo sprawdzić przed zakupem czy te miejsca, które sobie wybrałeś, są zajęte. Szansa, że ktoś podkupi któreś z nich w trakcie kupowania
  • Odpowiedz
@sarveniusz: noooo, w maintenance'ie, szczególnie dla 'rządowych jednostek' jest kupa hajsu, więc trudno się dziwić. Ale architektowi tego czegoś, o ile taki istnieje, należy się solidna lepa na dziąsło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz