Założyłem tutaj konto by poprosić Was (a myślę że tacy specjaliści i tutaj są) o wskazówki odnośnie rozwoju zawodowego. Obecnie kończę studia, które nie są techniczne (ani ekonomia ani nic z tych rzeczy) chociaż chciałbym iść w kierunku data analysis/data science.

Mam problem drobny bo nie wiem dokładnie od czego zacząć. W ogłoszeniach o pracę często widać że wymagane jest wykształcenie kierunkowe (choć też jest tak, że jest ono określane jako preferowane).

Moje pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analitykzbozejlaski1_-: Data science to przede wszystkim umiejętność myślenia i rozwiązywania problemów. Tu nie chodzi o opanowanie narzędzi. Jeśli uważasz, że zostaniesz data scientist bo potrafisz kodować w SQL to jesteś w błędzie tak samo jeśli uważałbałbyś, że umiejętność operowania skalpelem uczyni z ciebie chirurga. Bo nie chodzi o narzędzia, a o umiejętność ich wykorzystana. Dlatego właśnie w ofertach pracy często wymagane jest ukończenie odpowiednich studiów.
Dalej. Chcesz zostać data analyst,
  • Odpowiedz
@Miszka_Fisznan: Jakieś książki z tego zakresu konkretne polecasz? (Wstęp do matematyki, prawdopodobieństwo, statystyka etc).

No studiowałem bezpieczeństwo na WAT, teraz kończę na UW. Na WAT miałem przedmiot wstęp do matematyki, statystyka i probabilistyka, prognozowanie, (nawet miałem bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych). Generalnie nie szło mi źle, zazwyczaj kończyło się na ocenach 4-5 gdzie niektórzy chyba do dziś jeszcze się p------ą z niektórymi z przedmiotów (bo humanistyczny kierunek to wiadomo jak najdalej od
  • Odpowiedz
hej Mirki!

Chciałbym stworzyć kalendarz do pracy w excelu.

Miałby on działać tak, że wiersze byłyby projektami, a nagłówki kolumn miesiącami poniżej podzielonymi na dni.

Użytkownik
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skaiq: Otwórz Excela, kliknij "Nowy", kategoria "biznes" -- i możesz sobie wybrać jakiś szablon do śledzenia projektów, a w razie potrzeby -- zmodyfikować pod własne potrzeby.
Po co wynajdować koło od nowa?
  • Odpowiedz
#excel
Pomoże ktoś z utworzeniem formuły? :)
Jest sobie wartość liczbowa w komórce A1, no i:
- jeśli jest to 0 to B1 ma wypluć "0"
- jeśli jest to 1 to B1 ma wypluć "1"
- jeśli jest to wartość ujemna, to B1 ma wypluć "-"
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uczę się sam


@etherard: to bardzo fajnie, ale od razu zapomnij o istnieniu instrukcji Goto (wyjątek - archaiczna obsługa błędów w VBA On Error Goto - wymuszająca użycie Goto). Wszystko poza obsługą błędów da się zrobić bez jej użycia, a nie nauczysz się bardzo złych praktyk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#excel

Hej jak wyodrębnić ostatnie słowo z komórki w arkuszu?

Mam coś takiego

Aaaa
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki pytanie. Mam Excela 2013. Jeśli ktoś otworzy plik do edycji to z automatu blokuje go innej osobie. Ta osoba ma komunikat kto go edytuje. Czy jest sposób aby osoba która chce go edytować dała znać edytujacej osobie o tym, żeby ta zamknęła plik? #excel #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo mirki, potrzebuję pomocy z #excel xD
Mam hurtownię danych, wyciągnęłam z niej dane do tabeli przestawnej i gdy chcę z niej wyciągnąć coś z dodatkowych akcji wyświetla mi się komunikat jak niżej. Nie wiem co to jest, nigdy nie miałąm czegoś takiego, plik działał o 10, potem przestał. Miałam w tym czasie przeinstalowywanego office'a, możliwe, że to wina tego?
inb4 "szczegóły" to nie są szczegóły błędu tylko szczegóły tabeli,
Limonene - Halo mirki, potrzebuję pomocy z #excel xD
Mam hurtownię danych, wyciągnęł...

źródło: comment_7y9wQxzc9P7p9C4kczP5tKkBuQJmkX7m.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Limonene:
Może zniknęły Ci uprawnienia do niektórych metryk?
U mnie też tak czasem się dzieje (np mam dostęp do sprzedaży w totalu, ale nie mogę zobaczyć w podziału na marki) -- ticket do zespołu i przywracają.
  • Odpowiedz
Jak mogę zrobić wykres z 3 osiami Y w excelu? 2 bez problemu, ale jak zrobić 3 to nie mogę nigdzie znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°) #office #excel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pojawia mi się czasami problem opisany pod linkiem https://support.office.com/pl-pl/article/dlaczego-jest-wyświetlane-okno-dialogowe-konflikt-nazw-w-programie-excel-f9251985-dbde-4030-86d8-e90775e79952

Nic nadzwyczajnego, do momentu, jak nie trzeba kliknąć 3000 razy...oświeci mnie ktoś jak sobie poradzić z tym problem, aby nie zamykać excela "na twardo" z utrata danych? Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem, to Halls na przycisku Y przyłożony myszka i czas na kawę ʕʔ
#excel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem, to Halls na przycisku Y przyłożony myszka i czas na kawę ʕʔ


@zaplon1:
Spróbowałbym z Mentosem. Albo herbatą.
  • Odpowiedz
mirki jak ukryć wartość w komórce #excel do czasu aż jej wartość będzie większa niż 1? mam prostą sume jeżeli =SUMIF(C1:C11;C1;A1:A11) jest jakaś opcja hideif czy coś? :D dawno nie bawiłem się w excelu. #office
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są sobie dwie komórki, A1 i B1. W A1 jest liczba 500, w B1 użytkownik z rozwijanej listy może sobie wybrać trzy opcje: Wpłata, Wypłata i Przelew. Jeśli wybierze wypłata to chcę, aby w komórce A1 podana liczba była konwertowana na ujemną. Jak to zrobić?

#excel #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem z #vba. Kumpel podesłał mi jakieś zadanie żebym pomógł mu rozwiązać w #excel. Mam komórkę do której chce przypisać ocene ucznia z kolumny. Jak iterować po kolumnie każdego ucznia? Chciałem to rozwiązać w taki sposób że numer w dzienniku ucznia z innego arkuszu z danymi będzie iteratorem. Checkboxem "aktywuje" wyświetlanie oceny". Byłym w swoim i jego imieniu wdzięczny za pomoc :)
#programowanie
Kluska1337 - Mirki mam problem z #VBA. Kumpel podesłał mi jakieś zadanie żebym pomógł...

źródło: comment_96MmCXhsFZteSpmePPfsLWrElJsexDTW.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam nadzieje że teraz jest bardziej zrozumiale wytłumaczone :D


@Kluska1337: Jak zrobić offset to już napisałem wyżej, mając ID. Tylko nadal nie wiem, co to za ID i czym się różni od tego co jest w komórce C3... Jeśli C3 to pozycja ucznia na liście, to w komórce A6 wystarczy wstawić:

Range("A6") = Sheets("Baza danych").Range("L1").Offset(Range("C3").value).Value
Czyli mówiąc po chłopsku - w A6 wstaw wartość przesuniętą względem L1 z drugiego arkusza o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy, mam taką sytuację w #excel

- W kolumnie mam wypisane litery A B C itd.
- W kolumnie B mam przypisane liczby 1 2 3 itd.
- W komórce C1 wpisuję dowolną literę.

Chcę,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach