@MrFisherman: Jak @brak_nicku wspomniał, najprościej będzie zrobić to w PQ:

let
Źródło = Excel.CurrentWorkbook(){[Name="Tabela1"]}[Content],
#"Zamieniono wartość" = Table.ReplaceValue(Źródło,each [proces],each Text.Split([proces],","),Replacer.ReplaceValue,{"proces"}),
#"Rozwinięty element proces" =
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miruny z tagu #excel
Jaką formułą zliczę ilość wystąpień konkretnej wartości z tablicy? Np mam zakres A1:D4 i w komórkach:
A1, A2, B1, B3, C4, D4 mam wartość x a w komórce E1 chcę aby mi podało ile razy pojawiła się wartość x
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #office #pytanie #kciochpyta

Dlaczego kiedy grupuje daty po miesiącu w tabeli przestawnej to z formatu angielskiego np. "2 Feb" dostaje "Sty, Lut, Mar"?

Mam w tabeli daty z godzinami, ale do tabeli przestawnej chciałbym mieć wartości pogrupowane, z nazwami po angielsku. Any idea?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieraz-nie-dwa: Nie chodzi o język samego Excela a o ustawienia regionalne w Windowsie -- widać masz polskie.
Excel przelicza sobie wszystkie wykryte daty na swój wewnętrzny format -- i jak ma potrzebę prezentować datę w formie czytelnej dla użytkownika -- to robi to według ustawień regionalnych systemu.
Jak pisałem -- spróbuj "Listy Niestandardowe" a nie formatu komórki.
  • Odpowiedz
Jest jakiś tryb nocny do Excela albo LibreOffice?
Niedługo tabelki wypalą mi się na tęczówce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
­ ­ ­ ­ ­ ­
­ ­ ­ ­ ­ ­
­ ­ ­ ­
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wariat_Z_Mokra_Glowa:
Ustaw sobie w ustawieniach windowsa kolor tła okna na jakiś szary. ¯\(ツ)_/¯
\HKEY
CURRENT_USER\Control Panel\Colors
Klucz Window, ustaw jakoś na "232 232 232" i zrestaruj komputer.

No chyba, że masz Windows 7, to możesz bezpośrednio z ustawień kolorów, nie musisz wtedy grzebać w rejestrze.
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa od 10 lat używam i wszelkie problemy z oczami spowodowane długim siedzeniem przed monitorem zniknęły. Oczy się nie wysuszają i nie mam ochoty ich sobie wydłubać po godzinie przed monitorem. A siedzę sporo czasu z racji wykonywanego zawodu - czyli programista BI.
  • Odpowiedz
@GothamKnight: ale to jak porównywanie mąki z gwoździami. Co ma Office 2007 do: upgradeu windowsa, możliwości zarządzania politykami bezpieczeństwa na urządzeniach mobilnych i systemami DLP.
  • Odpowiedz
#onedrive #excel #problem
pytanko. udestępniam plik w excelu przez onedrive do współdzielenia. Wszystko spoko, ale w pewnym momencie zaczęły się tworzyć duplikaty tego pliku:

nazwa.xlsx to jest plik podstawowy.
nazwakomuterer1.xlsx duplikat
nazwa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michaszekpetarda:
To jak arkusz nie jest współdzielony, to nie pozwoli równocześnie pracować na nim kilku osobom z możliwością zapisu.
Spróbuj to włączyć i zobacz czy problem będzie się powtarzał.
  • Odpowiedz
@motaboy:
Taki jest tytuł kursu i dobrze napisałem. Gdybym użył nazwy wspomnianego oprogramowania w jakimś moim autorskim opisie to twój komentarz miałby sens :)
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję pomocy: mam listę z wieloma pozycjami i liczbami przy każdej pozycji:
A 50
B 30
C 20
A 20
D 10
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eksperci,

Mam dwie tabele:
1. Sprzedaż dzień po dniu
2. Cele sprzedażowe miesięczne

Z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś pomysły?


@Pan_Cerny: Power Pivot wystarczy. Brakuje Ci tabeli dat, poczytaj o 'calendar table'. W calendar table utworzysz poszczególne daty oraz miesiące (lata, dni tygodnia, tygodnie etc.). Stworzysz relacje pomiędzy swoimi trzema tabelami, utworzysz 'measures' w tabeli sprzedaży i w tabeli celów, które będą umiejscowione w czasie, w relacji z tabelą dat. Kolumna kluczowa musi być unikatowa -> najmniejszy będzie dzień, więc cele sprzedażowe miesięczne możesz ewentualnie podzielić na ilość dni
  • Odpowiedz
Mireczki, w jaki sposób z komórek o takim zapisie :

2019-02-04 12:09:41.92748
04.02.2019 11:28:12

wyciągnąć godzinę w takim formacie dd:mm:ss?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ktoś ma może formułę #excel która zamieniała by wilgotność bezwzględną na względną (z uwzględnieniem temperatury)- walczę z tym już trzeci dzień i wychodzą mi głupoty :-( będę wdzięczny za pomoc
#fizyka #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy ktoś ma może formułę #excel która zamieniała by wilgotność bezwzględną na względną (z uwzględnieniem temperatury)

przebieg nie jest liniowy, więc to nie jest banalne...

wzór jest OK... no przynajmniej w jedną stronę;


@pcstud: Z tego co widzę to jedyny problem jaki jest to przekształcenie wzoru tego ze zdjęcia tak aby dla jedynej zmiennej w postaci temperatury można było liczyć wilgotność względną.
Czyli coś w
  • Odpowiedz
#excel #arkuszkalkulacyjny #google #kiciochpyta

hey,
Mirki czy ktoś z was pracuje na arkuszach kalkulacyjnych google?
Mianowicie chodzi mi o podświetlanie się wiersza gdy nacisnę/zaznaczę którąkolwiek komórkę.
Mam takie coś zrobione w Excelu używając dewelopera i formatowania warunkowego ale nie mogę się doszukać tego w arkuszu google.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arrent: tak, chodziło mi o zakresy zielonych komórek np. A5:A10, ewentualnie można to jeszcze bardziej uprościć i zrobić A:A, wtedy nie patrzymy na kolor komórki a na zawartość w całej kolumnie A, też będzie działać.
  • Odpowiedz