Mirki z #excel Mam tabele z klientami, miejscowościami w których mieszkają i czasem pozostałym do końca zlecenia. Od czasu do czasu muszę pojeździć do nich, najlepiej uwzględniając to ile jeszcze mam czasu i to, żeby byli blisko siebie, co by załatwić kilku za jednym zamachem i nie musieć jeździć daleko. Da się zrobić coś takiego żeby Excel mi jakoś proponował trasę uwzględniając odległości między miejscowościami? Wiem że coś się da
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@Loco_Tranquilo: jest to problem komiwojażera i jest on nie rozwiązany, zaufaj mi pracuję na magazynie i tutaj wiele mln € by dali za taki skrytp
#excel #komputery #kiciochpyta
Ejjj jak zrobić coś takiego w excelu.
Chce mieć literki alfabetycznie na początku, ale nie przepisywać tylko rozciągnąć w dół ( ͡° ʖ̯ ͡°)
aPrzykład
bPrzykład
cPrzykład
Ejjj jak zrobić coś takiego w excelu.
Chce mieć literki alfabetycznie na początku, ale nie przepisywać tylko rozciągnąć w dół ( ͡° ʖ̯ ͡°)
aPrzykład
bPrzykład
cPrzykład
Jaki MS Office najbardziej opłaca się kupić do firmy? Jedno stanowisko i bez odnawiania żeby było. Wersja boxowa? Są jakieś ciekawe promocje?
Podpowie ktoś jaka jest definicja "Małej firmy" z licencji dla użytkowników domowych i małych firm MS Office?
#pytanie #windows #msoffice #excel #software #oprogramowanie
Podpowie ktoś jaka jest definicja "Małej firmy" z licencji dla użytkowników domowych i małych firm MS Office?
#pytanie #windows #msoffice #excel #software #oprogramowanie
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Perla_Export: pamiętaj o jednym: jak nie będziesz używał excela w zaawansowany sposób, to zastanów się nad darmowymi rzeczami jak open office. Ewentualnie jak kolega wyżej pijeciło O365.
Dodatkowo w google dysk masz Pakiet Offica i do podstawowych rzeczy sprawuje się całkiem fajnie.
Dodatkowo w google dysk masz Pakiet Offica i do podstawowych rzeczy sprawuje się całkiem fajnie.
Mireczki szybkie pytanie. #excel wpisuję dane (liczby/tekst) w komórkę i nie wyświetlają się w niej. W pasku formuły wszytko jest. Jak sprawić, by się wyświetlało w komórce?
@pingwinowa: w takim wypadku trzeba nie zmieniać formatowania, tylko je wyczyścić - rozwiąże to wszelkie możliwe problemy za jednym zamachem
- 1
Wołam zainteresowanych (176) z listy kursykonika
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
! @konik_polanowy @bullion @w_t_d @Dadil @Monkeycocking @mohereq @Cesarz_Polski @m4sk1n @szuchal @Ekscelencjusz @jozef-dzierzynski @kudlaty9102 @MikeR @zuwar @bersking @Marcysiek @Sykol @Skylake @Kowal04 @zmudeg @Mregussek @igorr1 @Zmiszor121 @Wypalcowany @jestem_specjalista_od_spraw @adrianadik @smieszko_drugi_lambert @mrozny100 @skullek
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.
! @konik_polanowy @bullion @w_t_d @Dadil @Monkeycocking @mohereq @Cesarz_Polski @m4sk1n @szuchal @Ekscelencjusz @jozef-dzierzynski @kudlaty9102 @MikeR @zuwar @bersking @Marcysiek @Sykol @Skylake @Kowal04 @zmudeg @Mregussek @igorr1 @Zmiszor121 @Wypalcowany @jestem_specjalista_od_spraw @adrianadik @smieszko_drugi_lambert @mrozny100 @skullek
@konik_polanowy do ostatniego kursu zniżka nie jest 100%, wychodzi 35 zł
- 0
#excel #informatyka #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie
Siema Mirki, potrzebuję zrobić wykres w Excelu. Mam jedną kolumnę a w niej 29 wartości od 1 do 5
Chcę zrobić wykres kołowy, który pokaże mi procentowo ile jest jedynek, dwójek, trójek, czwórek i piątek.
Gdy zaznaczam tę kolumnę to wychodzi mi coś takiego jak poniżej - dzieli mi koło na 29 części a nie na 5.
Jak to zmienić?
Siema Mirki, potrzebuję zrobić wykres w Excelu. Mam jedną kolumnę a w niej 29 wartości od 1 do 5
Chcę zrobić wykres kołowy, który pokaże mi procentowo ile jest jedynek, dwójek, trójek, czwórek i piątek.
Gdy zaznaczam tę kolumnę to wychodzi mi coś takiego jak poniżej - dzieli mi koło na 29 części a nie na 5.
Jak to zmienić?
źródło: comment_bZ2WuF8R1Sq339duafoDMvEDMbRLnK8r.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@dj_mysz: wykres przestawny
- 0
- 1
@starskaj: to tym sobie zrzucisz excela do obiektów/arrayów: https://phpspreadsheet.readthedocs.io/en/latest/ i jak już będziesz miał array z danymi zamówień, to iterujesz się przez niego i bijesz do api baselinkera: https://api.baselinker.com/?method=addOrder na dole dokumentacji API baselinkera masz nawet przykład w php ;)
- 2
- 0
#excel #kiciochpyta
Mirki czy istnieje taka funkcja w excelu która zwraca mi prawdę lub fałsz w zależności czy dana wartość istnieje w przedziale (tabeli)?
Przykład:
1. Skoroszyt "Ludzie" zawiera ludzi których muszę ustawić przy stołach
2. Skoroszyt "Stoły" zawiera "narysowane" stoły z przypisanymi ludźmi
i w skoroszycie "Ludzie" chcę dodać kolumnę która będzie zawierała informację o tym czy dany człowiek jest już w skoroszycie "Stół"
Mirki czy istnieje taka funkcja w excelu która zwraca mi prawdę lub fałsz w zależności czy dana wartość istnieje w przedziale (tabeli)?
Przykład:
1. Skoroszyt "Ludzie" zawiera ludzi których muszę ustawić przy stołach
2. Skoroszyt "Stoły" zawiera "narysowane" stoły z przypisanymi ludźmi
i w skoroszycie "Ludzie" chcę dodać kolumnę która będzie zawierała informację o tym czy dany człowiek jest już w skoroszycie "Stół"
@Patres:
a najlepiej po prostu
=czy.błąd(podaj.pozycję(...))=LICZ.JEŻELI(...)>0a najlepiej po prostu
=LICZ.JEŻELI(...) bo nie tylko sprawdzi tak/nie, ale też pomoże znaleźć ewentualne duplikatyNie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Patres: brak zaufania jest zrozumiały. No cóż, właściwie Mirek wyżej już Ci napisał to samo co ja, albo match albo, countif
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@mulen: słowo klucz, tabela przestawna
Komentarz usunięty przez autora
- 0
#excel #office
Witam, mam problem i proszę o pomoc. Chciałbym w jakiś sposób umieścić/wkleić dane ze zwykłych komórek do komórek scalonych tak jak na zdjęciu. Jednak przy wklejaniu następuje rozscalenie ich, a przy używaniu odniesienia co druga jest pomijana. Próbowałem coś zrobić za pomocą =indeks, ale same błędy. Ktoś wie może jak to zrobić?
Witam, mam problem i proszę o pomoc. Chciałbym w jakiś sposób umieścić/wkleić dane ze zwykłych komórek do komórek scalonych tak jak na zdjęciu. Jednak przy wklejaniu następuje rozscalenie ich, a przy używaniu odniesienia co druga jest pomijana. Próbowałem coś zrobić za pomocą =indeks, ale same błędy. Ktoś wie może jak to zrobić?
źródło: comment_4zExQLK2Ejgi32V9gA2uJwPiUG3CzEq9.jpg
Pobierz- 0
@Helong Musisz przekształcić format danych w 1 tabelce do takiego jaki masz w drugiej. Dziś miałem ten sam problem^^:
1 dodaj w kolumnie F numeracje, w wierszu 3:1, 4:2, 5:3, 6:4
2 powtórz numeracje w kolejnych wierszach w ten sam sposób 7:1, 8:2, 9:3, 10:4
3 posortuj po kolumnie F, uzyskasz w ten sposób po 1 wartości na 2 wiersze,
4 scal komórkęi 3A (tam powinna być wartość po posrotowaniu) i
1 dodaj w kolumnie F numeracje, w wierszu 3:1, 4:2, 5:3, 6:4
2 powtórz numeracje w kolejnych wierszach w ten sam sposób 7:1, 8:2, 9:3, 10:4
3 posortuj po kolumnie F, uzyskasz w ten sposób po 1 wartości na 2 wiersze,
4 scal komórkęi 3A (tam powinna być wartość po posrotowaniu) i
- 1
@heater: OCR
- 0
@niegwynebleid: thank you, sprawdze
Mirki i mirabelki, wie ktoś jak ogarnąć Excela, żeby nie wariował? Mam wykres punktowy, potrzebuję żeby oś X była opisana w formie tekstu, a nie liczb. Etykiety ustawione jako tekstowe, zaciągane z danych komórek, a zamiast nich pokazują się randomowe liczby w stylu 0,1, 1, 2, 3.
#excel
#microsofoffice
#excel
#microsofoffice
@mrgruszka: na wykresie punktowym etykiety osi X to liczby i ani tego nie zmienisz ani nie miałoby to większego sensu. Inne typy wykresów - liniowy, kolumnowy itp. pozwalają na tekstowe etykiety
- 0
@brak_nicku: dzięki, masz rację. Ogarnąłem troszeczkę inaczej. Plusik dla pana leci
- 0
@wenszu87: bo rejestrator sie wysypie juz przy nagrywaniu akcji tworzenia nowego pliku. Pozatym nagranie takiego procesu sprawia, ze w kodzie wszystko jest na sztywno "hardcoded" przez co i tak nagrane makro przydałoby sie poprawić w edytorze.
Jak ogarniasz angielski to polecam "vba for dummies". Wszystko wytlumaczone jak dla dziecka i mi bardzo na początku pomogło ogarnąć co i jak.
Jak ogarniasz angielski to polecam "vba for dummies". Wszystko wytlumaczone jak dla dziecka i mi bardzo na początku pomogło ogarnąć co i jak.
@wenszu87
WiseOwl na YouTube
WiseOwl na YouTube
Mirki, niedługo moje pierwsze szkolenie online w roli szkolącego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mam pytanko - jakie narzędzia polecacie do sprawnej pracy ?
Skype ?? Chciał bym móc udostępnić obraz....
Czego używacie ?? #online #elearning #szkolenia #szkolenie#szkolenie #wideoprezentacje #videokonferencja #excel
Mam pytanko - jakie narzędzia polecacie do sprawnej pracy ?
Skype ?? Chciał bym móc udostępnić obraz....
Czego używacie ?? #online #elearning #szkolenia #szkolenie#szkolenie #wideoprezentacje #videokonferencja #excel
- 1
@taki_tomek: zoom jest spoko, u mnie w pracy często używamy, można udostępnić pulpit, zrobić wideokonferencje, działa tez niezle.
- 1
Masz jeszcze webex od cisco, pierwsze 30 dni darmowy okres na testowanie (cebula deal), ale ogólnie płatny też.
- 0
- 2
Mireczki,
Kojazycie moze kogos z youtuba, facebooka lub innych stron spolecznosciowych co opwiadaja o excelu ?
P.s. Nie wazne w jakim jezyku
Kojazycie moze kogos z youtuba, facebooka lub innych stron spolecznosciowych co opwiadaja o excelu ?
P.s. Nie wazne w jakim jezyku
źródło: comment_H4EKrzNmhjwb5RJXWT12cTpXkhkPgcG0.jpg
Pobierz@zadnoo: to tak na szybko,
(1) ExcelIsFun dobry i chyba największy na youtube
(2) MrExcel - popularny
(3) Excel For Freelancers - zawiera bardziej rozbudowane projekty
(4) pmsocho - solidny polski kanał
(1) ExcelIsFun dobry i chyba największy na youtube
(2) MrExcel - popularny
(3) Excel For Freelancers - zawiera bardziej rozbudowane projekty
(4) pmsocho - solidny polski kanał
- 1
@m1600: danke
jaka formula która mi po kolei 10 najczęstszych występujacych wartości w 10 kolejnych komórkach?
#excel
#excel
- 0
@LubieKiedy: może zrób przestawną i posortuj, czy koniecznie chcesz 10?
- 0
Szukam darmowego kursu excela online. Znacie jakiś porządny, warty uwagi?
#excel #kiciochpyta #microsoft
#excel #kiciochpyta #microsoft
- 0
@wiaderkoo: sam nie próbowałem, kolega na pewno to robił, ale i google ma rozwiązanie, np. https://itproblemy.pl/questions/1026483/is-there-a-way-to-crack-the-password-on-an-excel-vba-project
- 0
@wiaderkoo: z widoku projektu nie będzie widać, ale wystarczy przecież że z innego modułu się odwołam do tego konkretnego pliku i sobie wyciągnę nazwy wszystkich arkuszy.































Zwracam się do was z problemem dotyczącym modułów z pakietu offica a dokładnie worda oraz excela
A więc tak, mam dwa pliki, jeden to tak jak wspomniałem arkusz kalkulacyjny a drugi to Word.
W excelu mam kilkaset równań które są wyliczane na podstawie kilku danych wejściowych i dane wyliczone później są automatycznie (albo w teorii powinny być) kopiowane i aktualizowane do Worda. Kopiowanie danych odbywało się tak, że klikałem kopiuj na
źródło: comment_dyH1rD7B1Y3bZVG6WfCMClAyRNzZqcLy.jpg
Pobierz