Cześć Mirki oraz Mirabelki

Zwracam się do was z problemem dotyczącym modułów z pakietu offica a dokładnie worda oraz excela

A więc tak, mam dwa pliki, jeden to tak jak wspomniałem arkusz kalkulacyjny a drugi to Word.
W excelu mam kilkaset równań które są wyliczane na podstawie kilku danych wejściowych i dane wyliczone później są automatycznie (albo w teorii powinny być) kopiowane i aktualizowane do Worda. Kopiowanie danych odbywało się tak, że klikałem kopiuj na
DonWawrzek - Cześć Mirki oraz Mirabelki

Zwracam się do was z problemem dotyczącym ...

źródło: comment_dyH1rD7B1Y3bZVG6WfCMClAyRNzZqcLy.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #excel Mam tabele z klientami, miejscowościami w których mieszkają i czasem pozostałym do końca zlecenia. Od czasu do czasu muszę pojeździć do nich, najlepiej uwzględniając to ile jeszcze mam czasu i to, żeby byli blisko siebie, co by załatwić kilku za jednym zamachem i nie musieć jeździć daleko. Da się zrobić coś takiego żeby Excel mi jakoś proponował trasę uwzględniając odległości między miejscowościami? Wiem że coś się da
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #komputery #kiciochpyta
Ejjj jak zrobić coś takiego w excelu.
Chce mieć literki alfabetycznie na początku, ale nie przepisywać tylko rozciągnąć w dół ( ͡° ʖ̯ ͡°)

aPrzykład
bPrzykład
cPrzykład
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Perla_Export: pamiętaj o jednym: jak nie będziesz używał excela w zaawansowany sposób, to zastanów się nad darmowymi rzeczami jak open office. Ewentualnie jak kolega wyżej pijeciło O365.

Dodatkowo w google dysk masz Pakiet Offica i do podstawowych rzeczy sprawuje się całkiem fajnie.
  • Odpowiedz
Mireczki szybkie pytanie. #excel wpisuję dane (liczby/tekst) w komórkę i nie wyświetlają się w niej. W pasku formuły wszytko jest. Jak sprawić, by się wyświetlało w komórce?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #informatyka #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie

Siema Mirki, potrzebuję zrobić wykres w Excelu. Mam jedną kolumnę a w niej 29 wartości od 1 do 5
Chcę zrobić wykres kołowy, który pokaże mi procentowo ile jest jedynek, dwójek, trójek, czwórek i piątek.
Gdy zaznaczam tę kolumnę to wychodzi mi coś takiego jak poniżej - dzieli mi koło na 29 części a nie na 5.

Jak to zmienić?
dj_mysz - #excel #informatyka #pytaniedoeksperta #nieprogramowanie 

Siema Mirki, p...

źródło: comment_bZ2WuF8R1Sq339duafoDMvEDMbRLnK8r.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś możliwość połączenia excela z Baselinkerem? Chodzi o wysłanie danych z excela do baselinkera w celu utworzenia zamówienia.
#excel #webdev
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@starskaj: to musiałbyś się pobawić bejzikiem w excelu, co ciekawe nawet nie powinno to być mega trudne, posta bez problemu wyślesz (sample), a reszta to tylko odpowiednia iteracja po komórkach
  • Odpowiedz
#excel #kiciochpyta
Mirki czy istnieje taka funkcja w excelu która zwraca mi prawdę lub fałsz w zależności czy dana wartość istnieje w przedziale (tabeli)?
Przykład:
1. Skoroszyt "Ludzie" zawiera ludzi których muszę ustawić przy stołach
2. Skoroszyt "Stoły" zawiera "narysowane" stoły z przypisanymi ludźmi

i w skoroszycie "Ludzie" chcę dodać kolumnę która będzie zawierała informację o tym czy dany człowiek jest już w skoroszycie "Stół"
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#excel #office
Witam, mam problem i proszę o pomoc. Chciałbym w jakiś sposób umieścić/wkleić dane ze zwykłych komórek do komórek scalonych tak jak na zdjęciu. Jednak przy wklejaniu następuje rozscalenie ich, a przy używaniu odniesienia co druga jest pomijana. Próbowałem coś zrobić za pomocą =indeks, ale same błędy. Ktoś wie może jak to zrobić?
Helong - #excel #office
Witam, mam problem i proszę o pomoc. Chciałbym w jakiś sposó...

źródło: comment_4zExQLK2Ejgi32V9gA2uJwPiUG3CzEq9.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Helong: > Próbowałem coś zrobić za pomocą =indeks

@Helong: za pomocą =INDEKS(a:a;wiersz(a6)/2) to banalne, ale cokolwiek próbujesz w ten sposób robić - nie idźcie tą drogą Sabo, scalone komórki to zło
  • Odpowiedz
@Helong Musisz przekształcić format danych w 1 tabelce do takiego jaki masz w drugiej. Dziś miałem ten sam problem^^:
1 dodaj w kolumnie F numeracje, w wierszu 3:1, 4:2, 5:3, 6:4
2 powtórz numeracje w kolejnych wierszach w ten sam sposób 7:1, 8:2, 9:3, 10:4
3 posortuj po kolumnie F, uzyskasz w ten sposób po 1 wartości na 2 wiersze,
4 scal komórkęi 3A (tam powinna być wartość po posrotowaniu) i
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki, wie ktoś jak ogarnąć Excela, żeby nie wariował? Mam wykres punktowy, potrzebuję żeby oś X była opisana w formie tekstu, a nie liczb. Etykiety ustawione jako tekstowe, zaciągane z danych komórek, a zamiast nich pokazują się randomowe liczby w stylu 0,1, 1, 2, 3.

#excel
#microsofoffice
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrgruszka: na wykresie punktowym etykiety osi X to liczby i ani tego nie zmienisz ani nie miałoby to większego sensu. Inne typy wykresów - liniowy, kolumnowy itp. pozwalają na tekstowe etykiety
  • Odpowiedz
Panowie Mirki, temat #vba, potrzebuję jak najszybciej nauczyć się makra, chociaż tworzenia przez rejestrator. Jakieś godne polecenia materiały - książki, tutoriale, kursy online?
#excel
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wenszu87: bo rejestrator sie wysypie juz przy nagrywaniu akcji tworzenia nowego pliku. Pozatym nagranie takiego procesu sprawia, ze w kodzie wszystko jest na sztywno "hardcoded" przez co i tak nagrane makro przydałoby sie poprawić w edytorze.
Jak ogarniasz angielski to polecam "vba for dummies". Wszystko wytlumaczone jak dla dziecka i mi bardzo na początku pomogło ogarnąć co i jak.
  • Odpowiedz
jak w #excel ustawić hasło/ukryć arkusz w pliku tak aby był całkowicie niedostępny dla użytkownika pliku. Chodzi mi o to żeby nie dało się go podejrzeć, odwołać się do niego z innego arkusza ani odkryć go przez #vba aby jedyny możliwy dostęp do niego był przez jakieś ustawione wcześniej hasło
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach