Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: jak już wspomniano wyżej w D2 (38-ostatni wiersz) i przeciągnąć w dół :
=SUMA.JEŻELI($B$14:$B$38;A2;$C$14:$C$38)- 0
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: No to suma warunków :)
- 0
Mirki i mirabelki od #excel i #informatyka co robię nie tak?
W arkuszu mam dwie kolumny, gdzie kolumna A to data zgłoszenia (czyli data dzisiejsza) i kolumna B gdzie jest numer zgłoszenia.
Chcę by w kolumnie A data sama się uzupełniała na aktualną, gdy w sąsiadującej komórce z kolumny B pojawi się jakakolwiek wartość.
Pomijam już, że chciałbym by data była wstawiana, wyłącznie gdy nie pojawiła się wcześniej
W arkuszu mam dwie kolumny, gdzie kolumna A to data zgłoszenia (czyli data dzisiejsza) i kolumna B gdzie jest numer zgłoszenia.
Chcę by w kolumnie A data sama się uzupełniała na aktualną, gdy w sąsiadującej komórce z kolumny B pojawi się jakakolwiek wartość.
Pomijam już, że chciałbym by data była wstawiana, wyłącznie gdy nie pojawiła się wcześniej
#excel w moim nowym Excelu argumenty w formułach oddziela się przeciwnikiem zamiast normalnie średnikiem. Ktoś wie czy można to przestawić na srednik?
- 1
@kargulasty: w ustawieniach regionalnych w panelu sterowania Windowsa, szukaj "separator listy", czy podobnie.
- 1
#excel #kiciochpyta
Jak można zrobić w excelu formułę, żeby sprawdzała, czy w danym wierszu występuje dana liczba i jeśli tak, to dawała "1", a jeśli nie, to "0"?
Jak można zrobić w excelu formułę, żeby sprawdzała, czy w danym wierszu występuje dana liczba i jeśli tak, to dawała "1", a jeśli nie, to "0"?
źródło: comment_a3Wf5tbahf9O2pyYhD38FB2gKcXlx6wk.jpg
Pobierz@Socyn: normalnie jebiesz ifa
- 0
@stuparevic: @fearless10: można zamknąć wątek, wystarczyło wywalić ">0" z końca formuły i teraz ładnie działa :)
Mam kolumny A, B, C i np. 100 wierszy. I chce ukryć całe wiersze jeżeli w komórce w kolumnie C jest wartość 0. Pomoże ktoś? Da radę ktoś pomoc ? #excel #analizadanych
- 0
Czy któryś Mireczek był w ostatnim czasie na rozmowie o pracę w ABB w Krakowie? Jakich pytań ogólnych można się spodziewać i jak z pytaniami z angielskiego? Aplikuje na stanowisko juniorskie (nie it).
#abb #krakow #praca #rozmowakwalifikacyjna #excel
#abb #krakow #praca #rozmowakwalifikacyjna #excel
- 0
mirki, help!
mam dwie kolumny: A - z kodem EAN produktu oraz B - z przypisanym unikalnym adresem url zdjęcia. Jeśli produkt ma 4 zdjęcia to w kolumnie A mam 4 takie same kody ean, a w kolumnie B unikalny adres url. Jak zrobić aby wyszukało mi wszystkie takie same kody ean i np. przy pierwszym znalezionym kodzie przypisało wszystkie adresy url (w kolejnych komórkach wiersza) znalezione w kolumnie B? Tak aby
mam dwie kolumny: A - z kodem EAN produktu oraz B - z przypisanym unikalnym adresem url zdjęcia. Jeśli produkt ma 4 zdjęcia to w kolumnie A mam 4 takie same kody ean, a w kolumnie B unikalny adres url. Jak zrobić aby wyszukało mi wszystkie takie same kody ean i np. przy pierwszym znalezionym kodzie przypisało wszystkie adresy url (w kolejnych komórkach wiersza) znalezione w kolumnie B? Tak aby
- 0
mirki, bo oszaleje :/
jak vlookupem zrobic tak:
mam 2 karty w excelu, na jednej jakies 800 pozycji, na drugiej z 500
i chce zeby do karty z 800 pozycjami dopasowalo mi kody z tej mniejszej listy gdy pesel jest taki sam.
próbuję vlookupem tak, że
=vlookup(pierwszy pesel na wiekszej liscie;cala mniejsza tabela; 3<to numer kolumny w której jest kod który chcialbym zeby sie pojawił;0) i ciągle mi wywala błąd. pomóżcie plz
jak vlookupem zrobic tak:
mam 2 karty w excelu, na jednej jakies 800 pozycji, na drugiej z 500
i chce zeby do karty z 800 pozycjami dopasowalo mi kody z tej mniejszej listy gdy pesel jest taki sam.
próbuję vlookupem tak, że
=vlookup(pierwszy pesel na wiekszej liscie;cala mniejsza tabela; 3<to numer kolumny w której jest kod który chcialbym zeby sie pojawił;0) i ciągle mi wywala błąd. pomóżcie plz
Programiści Excel'a - mam do Was pytanie. Uczę się z online, ale chce kupić jakąś książkę, gdzie są ładnie przedstawione funkcje, formuły i inne. Ktoś poleci jakaś pozycję ? #excel #programistaexcel #arkuszkalkulacyjny
@taki_tomek: Excel i książka to chyba wybór jest tylko jeden, Walkenbach
- 0
@matti05 sprawdzę :) widzę - fachowiec
Jak zablokować arkusze przed edycją, ale tak żeby nie zablokować możliwość odświeżania tabelki przestawnej?
#excel
#excel
@masieg: Pilnie! zaznacz pierwszą komórkę, która nie ma być blokowana (z pilnego opisu wynika, że chyba U10) a potem Prędko! naciśnij Zablokuj okienka
- 0
@brak_nicku: pilnie dziękuję! Zajebiście to działa!!
Witam, mam problem z #excel daty w nim są zapisane tak jak na zdjęciu, i nie umiem przerobić to by program czytał to jako date, mógłby ktoś mi w tym pomóc? #technologia #office #data
źródło: comment_fRpMFG8hw0xs204Fk2LIp8ARvVeAP8WN.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
wezcie bo cos zepsulem.
jak chce cos wpisac w polu gdzie jest formula to mi zastepuje to co mam obecnie. Myslalem ze to sie wlacza i wylacza przez "Insert" ale nie pomaga.
Chodzi o Google sheet, nie excel
Jakies
jak chce cos wpisac w polu gdzie jest formula to mi zastepuje to co mam obecnie. Myslalem ze to sie wlacza i wylacza przez "Insert" ale nie pomaga.
Chodzi o Google sheet, nie excel
Jakies
źródło: comment_RKWuiR7Lqbia7zUsX5u6vABqfZGqo1zn.jpg
Pobierz- 0
dobra mam.
W google sheecie nie wysatrczy wcisnac "Insert". Najpierw trzeba dwa razy kliknac myszka na jakas komorke a potem mozna dopiero wcisnac "Insert".
co za pomysly
W google sheecie nie wysatrczy wcisnac "Insert". Najpierw trzeba dwa razy kliknac myszka na jakas komorke a potem mozna dopiero wcisnac "Insert".
co za pomysly
Hej,
Robię tabelę przestawną ale mam problem z wybraniem właściwego typu obliczeń dla Wartości jednej kolumny. Może przykład:
Kolumna A - Miasto
Kolumna B - Płeć
Kolumna C - Ilość ludności
Kolumna D - % wartość mówiąca o tym ile % z C stanowią osoby leworęczne
Robię tabelę przestawną ale mam problem z wybraniem właściwego typu obliczeń dla Wartości jednej kolumny. Może przykład:
Kolumna A - Miasto
Kolumna B - Płeć
Kolumna C - Ilość ludności
Kolumna D - % wartość mówiąca o tym ile % z C stanowią osoby leworęczne
- 0
@marsmarchmars:
Yyy... Przemnożyć C i D i będziesz miał ilość osób leworęcznych w danym mieście w podziale na płeć i potem tylko zsumować w podziale na płeć?
Yyy... Przemnożyć C i D i będziesz miał ilość osób leworęcznych w danym mieście w podziale na płeć i potem tylko zsumować w podziale na płeć?
- 0
@marsmarchmars: tam masz jeszcze coś takiego jak "kalkulację w tabeli" że obliczasz właśnie takie procenty, ale to jak ktoś wyżej wspomniałem powinno załatwić sprawę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@m0rdeczka: To było w prehistorycznych 2009 lub 2013 chyba, bo w aktualnych (2016, 2019, 365) działa normalnie
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@neib1: przy excelu i kilku arkuszach - mega przydatne
Przy tworzeniu Worda - dokumentacji, odniesienia do innych części. W jednym oknie tworzysz, w drugim na drugim monitorze masz podgląd na inną część dokumentu i nie musisz przeskakiwać z jednego miejsca do drugiego.
Przy tworzeniu Worda - dokumentacji, odniesienia do innych części. W jednym oknie tworzysz, w drugim na drugim monitorze masz podgląd na inną część dokumentu i nie musisz przeskakiwać z jednego miejsca do drugiego.
- 0
Mirasy nie umiem w #excel i zaraz mnie poqrwi.
Potrzebuję żeby zwracało mi
wartość A1 jeśli D1 jest puste (a B1 wypełnione) lub sumę A1+C1 jeśli B1 i D1 wypełnione
Da się to zrobić? Pewnie jakieś dzikie połączenie SUMIF i IF ale mi to nie wychodzi.
#pomocy #nieuczylemsiebogralem #pracbazaproblems
Potrzebuję żeby zwracało mi
wartość A1 jeśli D1 jest puste (a B1 wypełnione) lub sumę A1+C1 jeśli B1 i D1 wypełnione
Da się to zrobić? Pewnie jakieś dzikie połączenie SUMIF i IF ale mi to nie wychodzi.
#pomocy #nieuczylemsiebogralem #pracbazaproblems
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@Alver: =JEŻELI(ORAZ(NIE(CZY.PUSTA(B1));NIE(CZY.PUSTA(D1)));A1+C1;JEŻELI(ORAZ(NIE(CZY.PUSTA(B1));(CZY.PUSTA(D1)));A1;""))
- 0
#komputery #ram może #excel czy jest w ogóle sens dokładać ten ram
Mireczki, chce zrobić upgrade pcta i wrzucić 32gb ramu (obecnie 16)
Pracuje zdalnie, głównie excel, gdoc itp więc te 16gb mi zżera ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opłaca się brać taki zestaw?
https://allegro.pl/oferta/hyperx-fury-16gb-1600mhz-cl10-hx316c10frk2-16-8337109021
Czy szukać czegoś na CL9 czy w zasadzie jeden pies?
Procesor mam i5-4590 więc ram to chyba
Mireczki, chce zrobić upgrade pcta i wrzucić 32gb ramu (obecnie 16)
Pracuje zdalnie, głównie excel, gdoc itp więc te 16gb mi zżera ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opłaca się brać taki zestaw?
https://allegro.pl/oferta/hyperx-fury-16gb-1600mhz-cl10-hx316c10frk2-16-8337109021
Czy szukać czegoś na CL9 czy w zasadzie jeden pies?
Procesor mam i5-4590 więc ram to chyba
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...




























Prowadzę taki notatnik, w którym zapisuję planowane wydatki i ich przybliżone koszta, na koniec wszystko jest podliczane i wiem ile mniej więcej przygotować pieniędzy. Chciałbym do każdego wydatku dodawać planowany miesiąc i żeby excel sam sortował listę, tak aby najbliższe wydatki były na samym szczycie listy. Ktoś pomoże?