Prośba o pomoc do speców #excel
Prowadzę taki notatnik, w którym zapisuję planowane wydatki i ich przybliżone koszta, na koniec wszystko jest podliczane i wiem ile mniej więcej przygotować pieniędzy. Chciałbym do każdego wydatku dodawać planowany miesiąc i żeby excel sam sortował listę, tak aby najbliższe wydatki były na samym szczycie listy. Ktoś pomoże?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki od #excel i #informatyka co robię nie tak?
W arkuszu mam dwie kolumny, gdzie kolumna A to data zgłoszenia (czyli data dzisiejsza) i kolumna B gdzie jest numer zgłoszenia.
Chcę by w kolumnie A data sama się uzupełniała na aktualną, gdy w sąsiadującej komórce z kolumny B pojawi się jakakolwiek wartość.
Pomijam już, że chciałbym by data była wstawiana, wyłącznie gdy nie pojawiła się wcześniej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rajev: funkcja DZIŚ() tak działa, że zawsze bedziesz miał aktualną datę, zapisuj na koniec dnia jako wartości to zostaną takie jakie są
  • Odpowiedz
#excel w moim nowym Excelu argumenty w formułach oddziela się przeciwnikiem zamiast normalnie średnikiem. Ktoś wie czy można to przestawić na srednik?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam kolumny A, B, C i np. 100 wierszy. I chce ukryć całe wiersze jeżeli w komórce w kolumnie C jest wartość 0. Pomoże ktoś? Da radę ktoś pomoc ? #excel #analizadanych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy któryś Mireczek był w ostatnim czasie na rozmowie o pracę w ABB w Krakowie? Jakich pytań ogólnych można się spodziewać i jak z pytaniami z angielskiego? Aplikuje na stanowisko juniorskie (nie it).
#abb #krakow #praca #rozmowakwalifikacyjna #excel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, help!
mam dwie kolumny: A - z kodem EAN produktu oraz B - z przypisanym unikalnym adresem url zdjęcia. Jeśli produkt ma 4 zdjęcia to w kolumnie A mam 4 takie same kody ean, a w kolumnie B unikalny adres url. Jak zrobić aby wyszukało mi wszystkie takie same kody ean i np. przy pierwszym znalezionym kodzie przypisało wszystkie adresy url (w kolejnych komórkach wiersza) znalezione w kolumnie B? Tak aby
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki, bo oszaleje :/
jak vlookupem zrobic tak:
mam 2 karty w excelu, na jednej jakies 800 pozycji, na drugiej z 500
i chce zeby do karty z 800 pozycjami dopasowalo mi kody z tej mniejszej listy gdy pesel jest taki sam.
próbuję vlookupem tak, że
=vlookup(pierwszy pesel na wiekszej liscie;cala mniejsza tabela; 3<to numer kolumny w której jest kod który chcialbym zeby sie pojawił;0) i ciągle mi wywala błąd. pomóżcie plz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Jak zablokować arkusze przed edycją, ale tak żeby nie zablokować możliwość odświeżania tabelki przestawnej?

#excel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pilnie! Mam komórki w #excel 7, 8, 9 od A do T
Jak robię kółkiem w dół chce żeby to się zostało bo to tytuły tabeli jak to zrobić
Widok zablokuj okienka nie działa bo blokuje mi tylko 1
#office #komputery #microsoft #windows
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra mam.
W google sheecie nie wysatrczy wcisnac "Insert". Najpierw trzeba dwa razy kliknac myszka na jakas komorke a potem mozna dopiero wcisnac "Insert".

co za pomysly
  • Odpowiedz
Hej,
Robię tabelę przestawną ale mam problem z wybraniem właściwego typu obliczeń dla Wartości jednej kolumny. Może przykład:
Kolumna A - Miasto
Kolumna B - Płeć
Kolumna C - Ilość ludności
Kolumna D - % wartość mówiąca o tym ile % z C stanowią osoby leworęczne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neib1: przy excelu i kilku arkuszach - mega przydatne
Przy tworzeniu Worda - dokumentacji, odniesienia do innych części. W jednym oknie tworzysz, w drugim na drugim monitorze masz podgląd na inną część dokumentu i nie musisz przeskakiwać z jednego miejsca do drugiego.
  • Odpowiedz
Mirasy nie umiem w #excel i zaraz mnie poqrwi.
Potrzebuję żeby zwracało mi
wartość A1 jeśli D1 jest puste (a B1 wypełnione) lub sumę A1+C1 jeśli B1 i D1 wypełnione

Da się to zrobić? Pewnie jakieś dzikie połączenie SUMIF i IF ale mi to nie wychodzi.
#pomocy #nieuczylemsiebogralem #pracbazaproblems
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #ram może #excel czy jest w ogóle sens dokładać ten ram
Mireczki, chce zrobić upgrade pcta i wrzucić 32gb ramu (obecnie 16)
Pracuje zdalnie, głównie excel, gdoc itp więc te 16gb mi zżera ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opłaca się brać taki zestaw?
https://allegro.pl/oferta/hyperx-fury-16gb-1600mhz-cl10-hx316c10frk2-16-8337109021
Czy szukać czegoś na CL9 czy w zasadzie jeden pies?
Procesor mam i5-4590 więc ram to chyba
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach