Pomocy! Chcę aby Arkusz1 korzystał z danych (np. tekstu) zapisanych w Arkusz2, wpisuję =, przechodzę do arkusza 2, wybieram komórkę, potwierdzam Enterem i dostaję =Arkusz2!E12... jak zrobić zeby komórka zwracała tekst/wartośc zapisaną w Arkuszu2 #excel
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

pan-violaceus
- 0

pan-violaceus
- 1
@ch1nczyk: chyba problemem było to, ze plik powstał w LibreCalc, a teraz otworzyłem go w Excelu.

Limonene
- 0
@pan-violaceus: zmień format komórki na ogólny/liczbowy, wklikaj się w nią ponownie i naciśnij enter
- 0
Mirki mam dwa pliki w Excelu. plik1 plik2. W pliku1. Mam zaznaczone komórki i wiersze powiedzmy i nazwane jako "hurtownia". Jak wprowadzić to "hurtownia" tak aby wszystkie pola same kopiowały się do pliku2. W plik2 ma być to samo 1=1 co w plik1. Tak aby użytkownik uzupełniał dane w plik1 a po otwarciu plik2 samo się wypełniało danymi z plik1. jak to zrobić?
#excel
#excel
@Mit_o_chondriach: MX Master tylko i wyłącznie. Jedynke często da sie na promce kupic za 200-250zł z jakiegoś amoazonu. Wg mnie nie warto dopłacać do nowszych bo jedyna odczywalna różnica to że ładujesz powierdzmy co 2 tygodnie a nie co 3 czy 4. A samo ładowanie podłączasz kabelek do monitora na 2h i masz full a w tym czasie normalnie możesz pracować. Dorba opcja to jednym przyciskiem miedzy urzadzeniami się przełączasz
@Mit_o_chondriach: MX master ;)
Mirki chciałbym trochę policzyć rzeczy z ze stawienia allegro w #excel
pierwszą rzeczą jest np suma sprzedaży, ale niestety jak wrzucam funkcję sumy tak jak na obrazku to mi pokazuje zero
obstawiam, że jest tam kropka a powinien być przecinek
no więc doszedłem do tego, że trzeba te liczby sformatować, ale nie udaje mi się tego zrobić
jak
pierwszą rzeczą jest np suma sprzedaży, ale niestety jak wrzucam funkcję sumy tak jak na obrazku to mi pokazuje zero
obstawiam, że jest tam kropka a powinien być przecinek
no więc doszedłem do tego, że trzeba te liczby sformatować, ale nie udaje mi się tego zrobić
jak
źródło: comment_1609099832U0HRQ98PMiMvhspHhGgeV4.jpg
Pobierz@lukasz728: ctrl+h
Zamień: .
Zamień na: ,
Tylko sobie dobrze obszar zaznacz (cała kolumnę lub wszystkie komórki, gdzie są kwoty)
Zamień: .
Zamień na: ,
Tylko sobie dobrze obszar zaznacz (cała kolumnę lub wszystkie komórki, gdzie są kwoty)
#programista15k #informatyka #excel
siema wykopcy
w excelu w komórce B1 mam imie i naziwsko pracownika a w komórkach E1 i F1 kolejno mam do wpisania imię [e1] i nazwisko [f1] jak zrobic to bez przepisywania tylko zeby automatycznie przenioslo dane do innych komorek?
siema wykopcy
w excelu w komórce B1 mam imie i naziwsko pracownika a w komórkach E1 i F1 kolejno mam do wpisania imię [e1] i nazwisko [f1] jak zrobic to bez przepisywania tylko zeby automatycznie przenioslo dane do innych komorek?
@dumnymagazynier: zawsze kolejność w B1 jest ta sama? wyszukaj spacji i podziel B1 tak, że to co do znaku spacji trafia do E1 a reszta (bez spacji) do F2
@dumnymagazynier: nie ten tag kolego bo ktoś ci pokaże implementacje tego problemu w Java ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mireczki kochane da się w excelu przy sumowaniu kolumny pominąć wartości, którym w innej kolumnie odpowiada 0?
Np. sumuję A1:A300 i automatycznie odrzuca A3 A7 A69 jeżeli B3 B7 i B69 = 0
#excel
Np. sumuję A1:A300 i automatycznie odrzuca A3 A7 A69 jeżeli B3 B7 i B69 = 0
#excel
- 1
@MeloPomelo: SUMIF albo SUMIFS. Rozkmiń składnię na Office support i będzie śmigać.
- 0
@Xune Dzięki
- 0
Mirki mam pionową tabele o nazwie "Dane" w kolumnie A,w #openoffice Calc . Chce ją podpiąć pod Excela tak żeby sie aktualizowała po każdym otwarciu pliku. Da rade?
#excel
#excel
Siema mirki. Mam problem w #excel mianowicie chce zrobić coś na kształt strony tytułowej. I chcę dodawać jakieś rzeczy. Mam ładna tabelkę. Po lewej mam po. Od 1 do 20. No, ale jak będę miał tylko 10 rzeczy do wpisania, to chciałbym, żeby mi do wydruku leciało tylko 10 wierszy, bez pustych. Pod tabela mam kolejne rzeczy w układzie do druku. Jest jakaś możliwość, żeby to automatycznie ukrywało, jak nie
- 0
@gdziemojimbuspiatka:
W sumie - po zastanowieniu - mozna uproscic
Wyrzuc formatowanie czcionki calkiem, zostaw tylko ramki.
W lp daj formuly, ktore napisalem wyzej.
W sumie - po zastanowieniu - mozna uproscic
Wyrzuc formatowanie czcionki calkiem, zostaw tylko ramki.
W lp daj formuly, ktore napisalem wyzej.
- 0
@taju: jak znajdę czas to tak zrobię. Obiecuję!
Czy w #excel istnieje możliwość usunięcia hasła na VBA? Za chiny nie przypomnę sobie jakie to było. Mam najnowszy pakiet Office i myk z edytorem hex nie działa.
#excel #pytanie #pytaniedoeksperta
#excel #pytanie #pytaniedoeksperta
- 0
@Dacir: Że zapisuje plik jako dokument zip, rozpakowuje, odpalam pewien plik w hex editorze i modyfikuję jedną linijkę? Niee, nie działa. Excel mi krzyczy, że plik jest uszkodzony.
- 1
@KomentarzZbedny:
Jak masz 32-bitowego Excela to takie makro kiedyś znalazłem.
Nawet nie próbuję zrozumieć jak działa ani jakie luki wykorzystuje.
Wersji 64-bit niestety nie mam.
Myk z HEX Editorem faktycznie przez całe lata działał, ale
Jak masz 32-bitowego Excela to takie makro kiedyś znalazłem.
Nawet nie próbuję zrozumieć jak działa ani jakie luki wykorzystuje.
Wersji 64-bit niestety nie mam.
Myk z HEX Editorem faktycznie przez całe lata działał, ale
- 1
@ceb0lak: Wychodzi na to, że trzeba użyć VB. Tutaj podobny wątek: https://www.mrexcel.com/board/threads/function-for-last-modified-date-of-cell.613384/
- 2
@dr_Cyban: Taka formuła będzie wstawiała aktualną datę przy każdym otwarciu arkusza, a nie datę historyczną.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@kreatynamonohydrant pivot table nie da rady?
@kreatynamonohydrant: niestety, ale z opisu tak średnio wynika co chcesz zrobić, można jedynie przypuszczać, że sugerowana wyżej tabela przestawna powinna w zupełności wystarczyć (usunąć duplikaty i dodać wartości).
Mirki, ludzie dobrej woli szukam rozwiązania odnośnie #excel #microsoftoffice #baselinker
Mam pobrany wygenerowany plik z ceną i ilościami.
1. Dla wielu wartości, cena jest normalna 23.00
2. Dla innej wartości jest to data "wrz.90"
Mam pobrany wygenerowany plik z ceną i ilościami.
1. Dla wielu wartości, cena jest normalna 23.00
2. Dla innej wartości jest to data "wrz.90"
źródło: comment_1608629602GntxryRMx4aunFlSPlfyHN.jpg
Pobierz@kreatynamonohydrant:
Wygląda na otworzenie csv, albo innego tekstowego formatu - są 3 opcje
zamień kropki na przecinki przed otwarciem w excelu, albo
zmien w zaawansowanych ustawieniach Excela kropkę na dzielnik.
albo otwórz excela a plik zaimportuj przyciskiem import i tam powinna być możliwość ustawienia jak dana kolumna ma być czytana.
Wygląda na otworzenie csv, albo innego tekstowego formatu - są 3 opcje
zamień kropki na przecinki przed otwarciem w excelu, albo
zmien w zaawansowanych ustawieniach Excela kropkę na dzielnik.
albo otwórz excela a plik zaimportuj przyciskiem import i tam powinna być możliwość ustawienia jak dana kolumna ma być czytana.
- 0
@Ignorantum: mam, dane > pobierz dane :)
- 0
- 0
Znacie jakiś polski kalkulator nadpłata kredytu hipotecznego vs inwestowanie? Większość w necie jest US-oriented. Tutaj trzeba by uwzględnić zmienny WIBOR, stopy procentowe, podatek dochodowy od papierów wartościowych, rrso kredytu. Niby nie dużo, ale nie umiem na tyle w Excel niestety. Jakieś protipy?
#kredythipoteczny #gielda #inwestowanie #excel
#kredythipoteczny #gielda #inwestowanie #excel
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@breetak: Excel ok, może Ci taki przygotuję - ale na szybko -> bo to można załatwić w miarę banalnym przemyśleniem tematu/działaniem:
Pytanie: Jaka musi być stopa zwrotu, żeby było lepiej bez nadpłacania?
Ogólnie - jako stary inwestor, odpowiedzialny za moje słowa, a jednocześnie człowiek hołdujący zasadzie "dobry zwyczaj, nie pożyczaj" powinienem jak najbardziej być za tym, żeby nadpłacać.
Zresztą nie ma dla człowieka rozsądnego nic gorszego niż "dawać komuś na sobie zarobić"
Pytanie: Jaka musi być stopa zwrotu, żeby było lepiej bez nadpłacania?
Ogólnie - jako stary inwestor, odpowiedzialny za moje słowa, a jednocześnie człowiek hołdujący zasadzie "dobry zwyczaj, nie pożyczaj" powinienem jak najbardziej być za tym, żeby nadpłacać.
Zresztą nie ma dla człowieka rozsądnego nic gorszego niż "dawać komuś na sobie zarobić"
Mirasyyyyy.
Błagam pomocy z #excel
Mam tak jak na screenie a chce mieć jak w komentarzu. Żeby wykonało się automatycznie dla całej tabeli.
#pomocy #informatyka
Błagam pomocy z #excel
Mam tak jak na screenie a chce mieć jak w komentarzu. Żeby wykonało się automatycznie dla całej tabeli.
#pomocy #informatyka
źródło: comment_1608327996nxOodUGJPEbR52clOphwIp.jpg
Pobierz- 0
@Polinik: Nie mam doświadczenia w Power Query a mam Excela 2019. Czy moge na nim uruchomić PQ?
- 1
@KomentarzZbedny:
Tak.
Sprawdź tak jak picrel.
Ewentualnie może się to nazywać "Pobieranie & przekształcanie"
Tak.
Sprawdź tak jak picrel.
Ewentualnie może się to nazywać "Pobieranie & przekształcanie"
źródło: comment_1608497916Ptmf0NDbJSGSczjgYmFjyl.jpg
PobierzJak zacząć rozwiązywać taki wielomian f(x) = 4x^3+5x^2+x w solverze? Dla dziedziny argumentów funkcji < -2, 2 > wyznaczyć wartość maksymalna i minimalną funkcji.
#excel
#excel
- 1
@ngfdfgdfg: zapisz funkcje jako formule w jakiejs komorce (A), gdzie x to adres innej komorki (B).
uruchom solvera i kaz mu szukac max/min funkcji z A, zmieniajac komorke B. W solverze masz tez mozliwosc wprowadzenia ograniczen.
uruchom solvera i kaz mu szukac max/min funkcji z A, zmieniajac komorke B. W solverze masz tez mozliwosc wprowadzenia ograniczen.
- 0
@ngfdfgdfg: dla min i max potrzebujesz 4 komorki, np:
a1 funkcja dla max | b1 x dla max
a2 funkcja dla min | b2 x dla min
teraz pierwsze uruchomienie solvera i w kreatorze wybierasz: cel maximum dla a1, zmieniajac b1; masz max
drugie uruchomienie solvera i w kreatorze wybierasz: cel minimum dla a2, zmieniajac b2; masz min
a1 funkcja dla max | b1 x dla max
a2 funkcja dla min | b2 x dla min
teraz pierwsze uruchomienie solvera i w kreatorze wybierasz: cel maximum dla a1, zmieniajac b1; masz max
drugie uruchomienie solvera i w kreatorze wybierasz: cel minimum dla a2, zmieniajac b2; masz min
#excel #microsoftoffice #arkusze #matematyka
Mam wydaje mi się prostą sprawę ale nie wiem jak to zrobić.
Mam dwa pliki z danymi: SYMBOL | ILOŚĆ
W jednym pliku jest symbol:
Mam wydaje mi się prostą sprawę ale nie wiem jak to zrobić.
Mam dwa pliki z danymi: SYMBOL | ILOŚĆ
W jednym pliku jest symbol:
@kreatynamonohydrant: Power Query - wczytaj obie tabele, połącz i pogrupuj, wszystko do wyklikania z menu.
- 0
@zdzisekmalina: a przez teamviewer? xD wrzuciłem wszystko do jednego arkusza i mam tam duplikaty wartość "xxx" i sztuk 30 i wartość xxx i sztuk 50 i chce żeby nie było tych duplikatów tylko wszystko złączone xD
obliczyć procentową wartość dodatku za wysługę lat pracy (kolumna Q) – dodatek za
wysługę lat ma ściśle zależeć od liczby przepracowanych lat – jeżeli pracownik ma
przepracowane mniej niż 5 lat – nie otrzymuje żadnego dodatku za wysługę lat pracy,
gdy pracuje 5 lat – pracownik otrzymuje dodatek do pensji wynoszący 5 %
podstawowego wynagrodzenia, za każdy kolejny rok pracy dodatek rośnie o 1%, zaś
gdy pracownik pracuje dłużej niż 20 lat
wysługę lat ma ściśle zależeć od liczby przepracowanych lat – jeżeli pracownik ma
przepracowane mniej niż 5 lat – nie otrzymuje żadnego dodatku za wysługę lat pracy,
gdy pracuje 5 lat – pracownik otrzymuje dodatek do pensji wynoszący 5 %
podstawowego wynagrodzenia, za każdy kolejny rok pracy dodatek rośnie o 1%, zaś
gdy pracownik pracuje dłużej niż 20 lat
- 1
@ngfdfgdfg: No właśnie nie ma potrzeby. Dlatego dopytywałem, bo de facto mamy dwa scenariusze "na sztywno" - powyżej 20 i poniżej 5, a to co po środku to % = liczba lat.
Jakby to trzeba było jakoś bardziej szczegółowo rozbijać to i tak zamiast robić osadzone w sobie 20-30 IFów wygodniej wrzucić obok posortowaną tabelę pomocnicza i zrobić vlookupa albo index + match.
Jakby to trzeba było jakoś bardziej szczegółowo rozbijać to i tak zamiast robić osadzone w sobie 20-30 IFów wygodniej wrzucić obok posortowaną tabelę pomocnicza i zrobić vlookupa albo index + match.
@ngfdfgdfg: =min(q2,20)/100*(q2>=5)
- 0
Mirki mam pewną kwestię. Otóż mam w komórce wpisaną liczbę 0,100, jednak Excel usuwa mi te zera po przecinku i zostaje tylko 0,1. Po zmianie formatu komórki na Liczbowe udaje mi się uzyskać 0,10 co po pierwsze mnie nie zadowala, a po drugie chciałbym osiągnąć taki zapis [0,100] bez zmieniania formatu komórki? Jak mogę to zrobić?
#excel
#excel
@helpless: tu klikaj, pośrodku głównej zakładki
źródło: comment_1608217416M3FVk7rou7RMdcnQfHVDGV.jpg
Pobierz- 1
@helpless: Zmieniasz w ustawieniach ilość wyświetlanych cyfr po przecinku, w opcji format komórki
Mam problem z działaniem Excela. Strasznie wolno chodzi. Mam co prawda kilkanaście arkuszy w nim, niektore mocno rozbudowane. Dziwi mnie to ze dodam sobie troche kodu do VBA, klikne zapisz i caly program sie zawiesza. Wylaczylem automatyczne wykonywanie komorek przy zapisywaniu wiec nie wiem co takiego sie dzieje ze co nie zrobie to excel wariuje. Ktos wie o co moze chodzic?
#vba
#excel
#vba
#excel
- 1
@degel123:
Tak, kod VBA możesz mieć nie tylko w modułach, ale też w arkuszach -- w każdym z tych Twoich kilkunastu arkuszy może być kod VBA, który Ci spowalnia.
Po prostu podpowiadam, gdzie jeszcze można szukać. ¯\_(ツ)_/¯
To pierwszy
Tak, kod VBA możesz mieć nie tylko w modułach, ale też w arkuszach -- w każdym z tych Twoich kilkunastu arkuszy może być kod VBA, który Ci spowalnia.
Po prostu podpowiadam, gdzie jeszcze można szukać. ¯\_(ツ)_/¯
To pierwszy
- 0
@McManiek: Tylko z tym plikiem ale skoro to normalne że zawsze przelicza się cały arkusz jak coś dopisuje do VBA to trudno, teraz robię tak że używam F9, wynik zostaje ale formuła się kasuje























