#eu4 Jakie idee warto brać pod lategame na Ottomanów? Nie mam problemów z pieniedzmi, wojskiem, corowaniem. Myślałem nad jakimiś morskimi (ale które lepsze - Maritime czy Naval?), ewentualnie więcej wojskowych wziąć bo mam Offensive i Deffensive. Z administracyjnych Admin i Humanist, a z dyplomatycznych Trade i Influence.
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
W lategame to zazwyczaj już nie ma po co grać.
@Rnck: ja bym bral innovative dla najemnikow, skoro masz juz adma
Opłaca się teraz sekularyzować zakony? Gram Rycerzami z Rodos pod full kolonizację i nie wiem czy pozostanie zakonem wpłynie niekorzystnie na blobowanie. #eu4 #europauniversalis
@Mo_xito: niekorzystnie tylko pod względem pozostawania księstwem
- 2
Król mi zaraz umrze i nie wiem czy lepiej adoptować dziedzica z weak claimem (2/5/3) żeby podtrzymać dynastię czy posadzić na tronie dynastię sojusznika ale za to 19 lat i 5/6/3?
#eu4
#eu4
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
TEN
CZŁOWIEK
JEST
SZALONY
CZŁOWIEK
JEST
SZALONY

- 2
@bezczelny_klamca: "TEN CZŁOWIEK JEST SZALONY" - od razu wiedziałem że chodzi o florriego xD.
- 2
Zapomniałem dodać, że tuż przed przełączeniem się na Tupinambę narzucił wasalom religię zaratusztriańską.
- 7
#eu4 #europauniversalis
Gram sobie Szwecją i tak gniję. Czasem jakiś kościół wybuduję, czasem mój łaskawy pan mi kościół wybuduje. I tak się powoli żyje na tej północy. Tylko Szkocja gwarantuje moją niepodległość ;c
Gram sobie Szwecją i tak gniję. Czasem jakiś kościół wybuduję, czasem mój łaskawy pan mi kościół wybuduje. I tak się powoli żyje na tej północy. Tylko Szkocja gwarantuje moją niepodległość ;c
- 1
@MiszQ: No, w końcu zresetowałem. Sojusz z Anglią i Szkocją i moja najbardziej taktyczna i fajna wojna odkąd gram w EU4. Fajnie. Wziąłem 1 Norweską prowincję, teraz zbiłem Kawalerów Mieczowych i zabrałem im pół kraju. Korci mnie wyprawa na Nowogród, który obecnie nie ma sojuszników.
@Tanzanit bierz nowogrod zeby muscovy nie utworzyl Rosji
Jakieś protipy odnośnie zwalczania buntów z sumarycznym manpowerem ponad 1,5 mln? Zabiją mnie same okienka z komunikatami...
#eu4
#eu4
źródło: comment_niWe89UK1QEKVAirY6FZOLKaBtjHWW2q.jpg
PobierzJakieś mody urozmaicające grę papajem? #eu4
@Pieko: MEIOU zmieniał mechanikę tego jak papaj działał, Shattered Europa trochę dodaje więcej prowincji i inne denominacje chrześcijańskie, ale niewiele poza tym

Śmieszki, stream time, #eu4 ( #europauniversalis4 )! https://www.twitch.tv/kuracyja #kurastreamuje #europauniversalis
A przy okazji #rozdajo tego pięknego skina do #csgo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasady:
-> plus dla tego posta
-> obserwowanie
A przy okazji #rozdajo tego pięknego skina do #csgo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasady:
-> plus dla tego posta
-> obserwowanie
źródło: comment_0QuLNpKSje2rHGbsNfrIrDq60bUUFsag.jpg
PobierzDziadek jest zarobiony i nie ma juz komu wrzucić i streścić nowego devdiary do #eu4, żeby zgarnąć darmowe plusy. Nie o taki tag i społeczność walczyłem.
Łapcie link do zmian (nowy feature do oblężeń, macrobuilder itp.), a ja spadam spać.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-28th-of-march-2017.1007865/
Łapcie link do zmian (nowy feature do oblężeń, macrobuilder itp.), a ja spadam spać.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-28th-of-march-2017.1007865/
- 6
@Dziadekmietek: Nowy macrobuilder dla budynków i sortowanie ledgera...
źródło: comment_o3hwJgKutyMwBIvtkoFBQnQdVZOqCQsR.gif
Pobierz- 1
@Dziadekmietek: Czyli krótką mówiąc bezużyteczny skill na sige(za 50 mil możesz zrobić wyłom w murze), mikro zarządzanie budynkami z eu3 i trochę zmian w UI
@jjot Over a thousand walnij
Dlaczego wszystkie fajne mody dodające nowe kultury/naprawiające uproszczenia Paradoxu tak często są już nieaktualizowane? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
#eu4
- 1
@Tanzanit Dla początkujących bardziej polecam Ottomanów lub Polskę, Austria nie jest tak łatwa jak się wydaje
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#eu4
https://pbs.twimg.com/media/C76S9ZxXwAEg_iN.jpg
Myślałem ze tego nigdy nie dodadza. Bedzie zakup w dniu premiery! :)
https://pbs.twimg.com/media/C76S9ZxXwAEg_iN.jpg
Myślałem ze tego nigdy nie dodadza. Bedzie zakup w dniu premiery! :)
- 4
@Pituch: pojawila sie tabela gdzie mozna posortowac po najwiekszym zysku w prowincjach w calym krolestwie. Koniec szukania po prowincjach!
- 1
@KuterPstragow: Gracias Senior!
Mam pare pytań odnośnie tworzenia HRE Austrią jak najszybciej:
1. Co robić na początku oprócz wchodzenia w PU z Węgrami i Czechami, bić Wenecje i czekać aż Burgundia spadnie z rowerka czy od razu bić Burgundie i wyzwalać ty państewka?
2. Największe szanse na to że Burgundia wpadnie do mnie mam jak będę emperorem + będę miał z nimi RM?
3. Jak pojawi się centrum reformacji to od razu ich bić to wiem, ale one
1. Co robić na początku oprócz wchodzenia w PU z Węgrami i Czechami, bić Wenecje i czekać aż Burgundia spadnie z rowerka czy od razu bić Burgundie i wyzwalać ty państewka?
2. Największe szanse na to że Burgundia wpadnie do mnie mam jak będę emperorem + będę miał z nimi RM?
3. Jak pojawi się centrum reformacji to od razu ich bić to wiem, ale one
@Piotr_Rupik:
1. Rozplanuj sobie kolejne cele na kampanię. Priorytetem powinno być zajęcie ziem włoskich, koniecznych do zapobieżenia eventowi Shadow Kingdom. W międzyczasie, jeżeli starcza manpowera i pieniędzy, warto się potłuc z Burgundią, żeby dać szanse ich księciu na spadnięcie z rowerka.
2. Tak. Choć zawsze jest szansa, że przypadnie ona Hiszpanii mimo, że bycia cesarzem i RM z nimi. Inna sprawa, że te ziemie później stają się trochę wrzodem na dupie
1. Rozplanuj sobie kolejne cele na kampanię. Priorytetem powinno być zajęcie ziem włoskich, koniecznych do zapobieżenia eventowi Shadow Kingdom. W międzyczasie, jeżeli starcza manpowera i pieniędzy, warto się potłuc z Burgundią, żeby dać szanse ich księciu na spadnięcie z rowerka.
2. Tak. Choć zawsze jest szansa, że przypadnie ona Hiszpanii mimo, że bycia cesarzem i RM z nimi. Inna sprawa, że te ziemie później stają się trochę wrzodem na dupie
@Piotr_Rupik: Nie testowałem, ale ostatnio pojawiła się taka strategia.
- 5
- 0
@Dorogon: Co te czechy
- 20
Widzę że na mirko jeszcze nie było, więc otwieram tag #steeldivision
i pozwolę jeszcze zatagować #hoi4 i #eu4 jako że może was zainteresować
i pozwolę jeszcze zatagować #hoi4 i #eu4 jako że może was zainteresować

- 2
Po zdobyciu jednoprowincyjnego Neapolu zostanie imperium odbyte. Teraz czas świętować przy winku, spaghetti i pizzy.
#eu4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis
źródło: comment_vgk1qkbcvFCfiwyNVA20IPD2dviqM1yv.jpg
Pobierz- 1
@Tanzanit: Tak z ciekawości, nie chciałeś włoch utworzyć?
- 0
@Tanzanit: Przecież nie musisz porzucać republiki ambrozyjskiej :P Dla mnie właśnie tym najważniejszym smaczkiem w grze Milanem jest to, że możesz stworzyć "Ambrozyjskie Włochy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli jesteś hardkorem, to i Imperium Rzymskie ;)


























Skasowalo mi post takze tylko wkleje link.
Nowe dd - omowiono sporo zmian.
ale zgadzam się, że tego 5% brakuje - stawiam ze beda eventy