#eu4 Jakie idee warto brać pod lategame na Ottomanów? Nie mam problemów z pieniedzmi, wojskiem, corowaniem. Myślałem nad jakimiś morskimi (ale które lepsze - Maritime czy Naval?), ewentualnie więcej wojskowych wziąć bo mam Offensive i Deffensive. Z administracyjnych Admin i Humanist, a z dyplomatycznych Trade i Influence.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opłaca się teraz sekularyzować zakony? Gram Rycerzami z Rodos pod full kolonizację i nie wiem czy pozostanie zakonem wpłynie niekorzystnie na blobowanie. #eu4 #europauniversalis
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Król mi zaraz umrze i nie wiem czy lepiej adoptować dziedzica z weak claimem (2/5/3) żeby podtrzymać dynastię czy posadzić na tronie dynastię sojusznika ale za to 19 lat i 5/6/3?
#eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potem Global Trade i Manufactories


@Chocholix: To akurat nie ma żadnego znaczenia, oba szybko obejmują cały świat. Kto dostanie początkowy event ma minimalną przewagę jedynie.
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis

Gram sobie Szwecją i tak gniję. Czasem jakiś kościół wybuduję, czasem mój łaskawy pan mi kościół wybuduje. I tak się powoli żyje na tej północy. Tylko Szkocja gwarantuje moją niepodległość ;c
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiszQ: No, w końcu zresetowałem. Sojusz z Anglią i Szkocją i moja najbardziej taktyczna i fajna wojna odkąd gram w EU4. Fajnie. Wziąłem 1 Norweską prowincję, teraz zbiłem Kawalerów Mieczowych i zabrałem im pół kraju. Korci mnie wyprawa na Nowogród, który obecnie nie ma sojuszników.
  • Odpowiedz
Dlaczego wszystkie fajne mody dodające nowe kultury/naprawiające uproszczenia Paradoxu tak często są już nieaktualizowane? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pare pytań odnośnie tworzenia HRE Austrią jak najszybciej:
1. Co robić na początku oprócz wchodzenia w PU z Węgrami i Czechami, bić Wenecje i czekać aż Burgundia spadnie z rowerka czy od razu bić Burgundie i wyzwalać ty państewka?
2. Największe szanse na to że Burgundia wpadnie do mnie mam jak będę emperorem + będę miał z nimi RM?
3. Jak pojawi się centrum reformacji to od razu ich bić to wiem, ale one
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@Piotr_Rupik:
1. Rozplanuj sobie kolejne cele na kampanię. Priorytetem powinno być zajęcie ziem włoskich, koniecznych do zapobieżenia eventowi Shadow Kingdom. W międzyczasie, jeżeli starcza manpowera i pieniędzy, warto się potłuc z Burgundią, żeby dać szanse ich księciu na spadnięcie z rowerka.
2. Tak. Choć zawsze jest szansa, że przypadnie ona Hiszpanii mimo, że bycia cesarzem i RM z nimi. Inna sprawa, że te ziemie później stają się trochę wrzodem na dupie
  • Odpowiedz
@Tanzanit: Przecież nie musisz porzucać republiki ambrozyjskiej :P Dla mnie właśnie tym najważniejszym smaczkiem w grze Milanem jest to, że możesz stworzyć "Ambrozyjskie Włochy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeśli jesteś hardkorem, to i Imperium Rzymskie ;)
  • Odpowiedz