Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Maxmen17 Tak, warto robić mapę skrzyni (TCU tune) w DQ200, ale tylko pod pewnymi warunkami i z głową. Jako 15-letni mechanik z DSG-ami na co dzień powiem Ci prosto z warsztatu, jak to wygląda w 2025 roku.
Czy fabryczne wczesne zmiany biegów „zabijają” DQ200?
Nie do końca. To mit, który wziął się stąd, że ludzie jeździli na seryjnym softcie, ale z chipem silnika 200–250+ KM i jeszcze oszczędzali na oleju. Wczesne zmiany
Czy fabryczne wczesne zmiany biegów „zabijają” DQ200?
Nie do końca. To mit, który wziął się stąd, że ludzie jeździli na seryjnym softcie, ale z chipem silnika 200–250+ KM i jeszcze oszczędzali na oleju. Wczesne zmiany
@Maxmen17
Hej, dzięki za miłe słowa ❤️
Ten 1.5 TSI 150KM z DSG to naprawdę udany silnik, a jak od razu olej w skrzyni poszedł nowy, to już masz mega spokój. 143k km przy regularnej obsłudze to dla niego dopiero rozgrzewka 😉
Co do głośności, spokojna głowa, po stage 1 (190-200KM i ~320-330Nm) auto w codziennej jeździe wcale nie będzie głośniejsze. Po prostu szybciej przyspiesza, więc krócej trzymasz wyższe obroty, a
Hej, dzięki za miłe słowa ❤️
Ten 1.5 TSI 150KM z DSG to naprawdę udany silnik, a jak od razu olej w skrzyni poszedł nowy, to już masz mega spokój. 143k km przy regularnej obsłudze to dla niego dopiero rozgrzewka 😉
Co do głośności, spokojna głowa, po stage 1 (190-200KM i ~320-330Nm) auto w codziennej jeździe wcale nie będzie głośniejsze. Po prostu szybciej przyspiesza, więc krócej trzymasz wyższe obroty, a
DSG - warto 5 stówek dopłacać do manetek przy kierownicy? Zastosowanie (pisze teoretycznie, to mój 1 automat) - hamowanie silnikiem w górach, wrzucenie 1 w korku żeby dq200 oszczędzać bo podobno szybko dwójkę wrzuca a to złe dla skrzyni. Z 2 strony nie po to automat kupuje żeby zmieniać biegi ale dla tych 2 sytuacji się zastanawiam. Alternatywnie można lewarkiem zmieniać i tak
#motoryzacja #vw #dsg
#motoryzacja #vw #dsg
@niemodnie: Przecież 500 zł to grosze w porównaniu z całkowitą ceną auta. Ja bym brał, nawet jeśli używałbym raz na rok. U siebie czasami lubię pozmieniać biegi łopatkami dla zabawy
@niemodnie warto, co to jest 5 stowek? Mozesz sobie redukowac i hamowac silnikiem, zrzucic szybko bieg jak potrzebujesz np dynamiczniej ruszyc czy wyprzedzic. Wyglada tez bardzo fajnie
Czy w automacie bez auto hold ręcznego można przestawić skrzynie na N i zaciągnąć ręczny stojąc w korku ? Suche DSG dq200. Opinie specjalistów podzielone, jedni że nigdy, inni że warto i dobre dla skrzyni, inni że w mokrych tak a suchych nie.
#vag #skoda #vw #motoryzacja #samochody #dsg #volkswagen #seat
#vag #skoda #vw #motoryzacja #samochody #dsg #volkswagen #seat
@niemodnie w tej skrzyni możesz jest to zautomatyzowany manual, więc sprzęgła nie rozdzielone tylko skrzynia ma na zębach luz wrzucony. Pytałem o to jak mi program robili w skrzyni i tak mi to wyjaśnili ja tego nie praktykuje.
- 0
@login_zajety_sic: nie mylisz auto hold z Hill Control? Auto to nowa Fabia, podobno polo, hyundai i20 iii, kia stonic etc auta z segmentu b też nie mają ale nie tego nie sprawdzałem
- 0
Cześć Mirki z #samochody
Czy trzeba się bać kosztów utrzymania skrzyń #dsg ? Mam do kupienia spoko samochód. Skoda Octavia 2.0 TDI z DSG. Samochód po leasingu z 2022 roku. Robione tylko standardowe przeglądy typu filtry oleje, klocki, tarcze. Samochód ma 162 tys przebiegu i to mnie trochę martwi. Czy nie wbije się na minę i niedługo po zakupie nie będzie sporych wydatków związanych ze skrzynią? Jak to
Czy trzeba się bać kosztów utrzymania skrzyń #dsg ? Mam do kupienia spoko samochód. Skoda Octavia 2.0 TDI z DSG. Samochód po leasingu z 2022 roku. Robione tylko standardowe przeglądy typu filtry oleje, klocki, tarcze. Samochód ma 162 tys przebiegu i to mnie trochę martwi. Czy nie wbije się na minę i niedługo po zakupie nie będzie sporych wydatków związanych ze skrzynią? Jak to
- 0
@MercedesBenizPolska: trochę mnie perplexity przestraszyło taką listą :
Najważniejsze wydatki eksploatacyjne i serwisowe:
Roczny przegląd: 700–1000 zł przy standardowej wymianie oleju silnikowego i filtrów.
Rozszerzony przegląd: 1000–1200 zł (z dodatkowymi płynami i
Najważniejsze wydatki eksploatacyjne i serwisowe:
Roczny przegląd: 700–1000 zł przy standardowej wymianie oleju silnikowego i filtrów.
Rozszerzony przegląd: 1000–1200 zł (z dodatkowymi płynami i
@koszyk2: dsg nie jest bardzo drogie. Jak sie spierdzieli to z 12k i spokoj na lata. Ale 2.0tdi moze pociagnac na dno
skrzynia DQ381, wymiana oleju, od ziomka z serwisu dostałem info że leja olej FUCHS FFL-52529 który tylko rożni się opakowaniem od
VW G 055529 A2. (ze niby kiedyś dostali paczki z właśnie z nim zamiast tych w oryginalnych opakowaniach)
Ktoś może potwierdzić. Normy niby są te same
#dsg #dsg #volkswagen #vw #vag #motoryzacja #skoda #seat #
VW G 055529 A2. (ze niby kiedyś dostali paczki z właśnie z nim zamiast tych w oryginalnych opakowaniach)
Ktoś może potwierdzić. Normy niby są te same
#dsg #dsg #volkswagen #vw #vag #motoryzacja #skoda #seat #
@lukaschels bardzo możliwe, producenci u siebie produkują tylko nadwozia z panelami i składają wszystko do kupy, nawet plastiki są robione przez firmy zewnętrzne, bosch produkując sondy lambda do vw (nie wiem czy nadal tak jest, wiem że pare lat temu tak było) na zmianę klepał oem i zamiennik, jedyna różnica to numer oryginału na jednych nabity, na drugich nie. Patrzę teraz na tą butelkę i może to być fuchs albo swag/febi
- 0
@TypowyDaltonista: po sprawdzeniu w sieci wydaje mi się że na 99 % to jest to
- 0
Jak sprawdzić jaką mam konkretnie wersję DSG? W necie piszą że DQ380 a na grupie większość pisze że DQ200. Auto to T-ROC 1.5 DSG GPF ACT PREMIUM 2021.
#dsg #volkswagen #vw #vag #motoryzacja
#dsg #volkswagen #vw #vag #motoryzacja
@Stemitor mail do ASO z numerem Vin.
@Stemitor: Były jakieś dziwne mixy że 1.5 TSI parowali z DQ381 (np. w Kodiaqu), ale to wyjątki. W T-Roc wg mojej wiedzy nic takiego nie miało miejsca, więc powinno być DQ200.
Inny taki szybki test to próba odpalenia Launch Control ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Suche skrzynie nie mają LC, mokre tak.
Inny taki szybki test to próba odpalenia Launch Control ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Suche skrzynie nie mają LC, mokre tak.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Używana Skoda Rapid 1.0TSI ze skrzynią DSG z przebiegiem > 200k - można kupować, czy mina? Ta skrzynia nie będzie się już powoli rozpadać przy tym przebiegu?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/-ID6GvcQQ.html
#motoryzacja #samochody #dsg #skoda
Używana Skoda Rapid 1.0TSI ze skrzynią DSG z przebiegiem > 200k - można kupować, czy mina? Ta skrzynia nie będzie się już powoli rozpadać przy tym przebiegu?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/-ID6GvcQQ.html
#motoryzacja #samochody #dsg #skoda
@mirko_anonim: te ze słabymi silnikami szybko się kończą. Te z mocnymi nie dość, że zieją ogniem to jeszcze milion robią.
Czy warto wymienić oleje w dsg dq200? Czy polecicie mechanika, który by się tym zajął w Poznaniu?
#volkswagen #motoryzacja #skoda #dsg #poznan
#volkswagen #motoryzacja #skoda #dsg #poznan
@jaxon9000: w interesie ASO jest byś przyjechał na wymianę skrzyni ( ͡° ͜ʖ ͡°) DQ200 to tzw. „sucha skrzynia”, ale olej w mechatronice (jakiś litr) i skrzyni (niecałe 2 litry) warto wymieniać, a robota jest banalnie prosta i żal nie zrobić.
- 0
@Jakimialemlogin nie wymieniałem, auto dalej żyje. Mam znajomego z grupy skodowej na FB, który wymienił w tym miejscu: Warsztat Skoda https://g.co/kgs/qVdoSze. Mechanik był niechętny ale to zrobił. Kolega nie czuje różnicy w jeżdżeniu. Mówi że jedynie olej przekładniowy był rubinowy.
Ma ktoś do polecenia serwis #skrzyniabiegow #dsg w okolicach Warszawy?
Czy jakiś mądry Mirek może mi odpowiedzieć, czy w moim nowym nabytku VW Passat 1.5 TSI Evo DSG7 rok produkcji 2022 jest zestaw sprzęgieł suchych czy mokrych?
#volkswagen #dsg #motoryzacja
#volkswagen #dsg #motoryzacja
@a_mniejsza_o_to: tam chyba siedzi dq200 czyli suche sprzęgło
@twinzpl: w passacie 1.8tsi jest suche także w 1.5 raczej też
konto usunięte via iOS
- 0
Mirki potrzebuje pomocy jakies 2 tyg temu oddałem auto na dynamiczna wymianę oleju w #dsg auto po około 300 km zaczęło mega szarpać gubić biegi falować na obrotach no inne auto. Przed wymiana wszystko było git nawet biegu nie przeciągnął ani nic. Czy to może byc wina niewslasciwej wymiany ? Oczywiście warsztat wymieniający jak tylko usłyszał o problemie to wyłączył tel a have pon o 6 rano musze jechac 450
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Chciałbym zrobić drobny chiptuning #dsg dokładniej DQ200, mam 1.6tdi cayc i dość wcześnie zmienia mi biegi na wyższe. Przykładowo 7 wrzuca już przy 1300rpm, samochodem wtedy muli i silnik wpada w w niedobre wibracje.
Wiecie gdzie to zrobię dość dobrze?
Do 400km w promieniu od Poznania (:
#vag #chiptuning #samochody
Wiecie gdzie to zrobię dość dobrze?
Do 400km w promieniu od Poznania (:
#vag #chiptuning #samochody
#motoryzacja #dsg #skoda #serwis #slask #samochody Hej! Poszukuje polecanego serwisu/warsztatu do sprawdzenia skrzyni automatycznej dsg. Skrzyni w Skoda Octavia III zaczęła być słyszalna i odczuwalna na opcji parkingu. Przy wrzuceniu wstecznego czy biegu pracuje spokojnej i ciszej. Dzięki za polecenia
@GumaCS2 ile masz przebiegu? 4x4?
- 0
@Przedmidorrr: 313 tys, bez 4x4. Poprzednia dwumasa coś koło 220 była wymieniona (oryginalna)
- 8
Uwaga, szykuje się fajna inwestycja na Trading212. Groszowa spółką DSG Global obecnie po 51 centów za akcję.
Na takim samym sygnale zrobiłem 10k (100% mojej inwestycji) w kilka dni na spółce ALPP. Ja tam jutro pakuje 3k z mojego kapitału.
Zacytuje ziomeczka z mojej grupy fb:
Na takim samym sygnale zrobiłem 10k (100% mojej inwestycji) w kilka dni na spółce ALPP. Ja tam jutro pakuje 3k z mojego kapitału.
Zacytuje ziomeczka z mojej grupy fb:
@Fiemka: @thenotorious8: @mppbsiie: @Mufann: z przerażeniem obserwuję, że na giełdzie dzieje się dokładnie to samo co na kryptowalutach jakieś 3 lata temu xD
I bardzo dobrze wiem do czego to prowadzi xD
I bardzo dobrze wiem do czego to prowadzi xD
- 1
Ja dziś pakuje 3k w tą spółkę, więc dam znać jak mi pójdzie na przełomie 1-3 miesięcy
- 1
#motoryzacja #skoda #dsg
Witam. Co sądzicie o skrzyniach DSG, czy w takiej Ocvatii RS 245KM warto brać automat czy manual? Jak z ich trwałością?
Witam. Co sądzicie o skrzyniach DSG, czy w takiej Ocvatii RS 245KM warto brać automat czy manual? Jak z ich trwałością?
- 11
@jaavi666: branie nowego auta na daily w manualu jest bez sensu.
Co sądzicie o skrzyniach DSG
@jaavi666: W nowym aucie brałbym w ciemno. W używanym - to zależy. Jeśli znałbym samochód i właściciela i wiedział, że o niego dbał i zmieniał olej w skrzyni zgodnie z zaleceniami to tak. Jak od kogoś obcego to nie, bo drogi serwis.
- 1
#mechanikasamochodowa #dsg
Mircy, miał ktoś może przygody z automatem DQ200 (0AM, 7 biegów, suche sprzęgła) w jakiejś vaginie? Od kilku dni coś mi n--------a jak skrzynia sobie redukuje z 4 na 3 podczas delikatnego hamowania lub hamowania silnikiem. Jest to takie pojedyncze głośne metaliczne stuknięcie słyszalne z zewnątrz i w środku (w kabinie brzmi jak najechanie na luźną studzienkę kanalizacyjną) połączone z delikatnym szarpnięciem lub czasem bez szarpnięcia,
Mircy, miał ktoś może przygody z automatem DQ200 (0AM, 7 biegów, suche sprzęgła) w jakiejś vaginie? Od kilku dni coś mi n--------a jak skrzynia sobie redukuje z 4 na 3 podczas delikatnego hamowania lub hamowania silnikiem. Jest to takie pojedyncze głośne metaliczne stuknięcie słyszalne z zewnątrz i w środku (w kabinie brzmi jak najechanie na luźną studzienkę kanalizacyjną) połączone z delikatnym szarpnięciem lub czasem bez szarpnięcia,
#dsg #audi #mechanikasamochodowa
Cześć, pacjent to A3 8P z DSG -,- Czasami ma odpały i mruga sobie PRNDS wyskakuje na wyświetlaczu OOFF, błąd z kompa to P0608. Pojeżdżę godzinę odstawię, po 30min wyskakuje ten błąd i po prostu sobie znika za jakiś czas, albo po którymś wyłączeniu zapłonu. Skrzynia nie szarpie, olej świeży, normalnie biegu wrzuca, no chyba, że błąd wyskoczy to wtedy wsteczny nie działa
Cześć, pacjent to A3 8P z DSG -,- Czasami ma odpały i mruga sobie PRNDS wyskakuje na wyświetlaczu OOFF, błąd z kompa to P0608. Pojeżdżę godzinę odstawię, po 30min wyskakuje ten błąd i po prostu sobie znika za jakiś czas, albo po którymś wyłączeniu zapłonu. Skrzynia nie szarpie, olej świeży, normalnie biegu wrzuca, no chyba, że błąd wyskoczy to wtedy wsteczny nie działa
@kacperinjo: P dotyczy kodu błędu z modułu silnika, nie skrzyni. Nie ma takiego błędu, jak P0608. Zapisz scan z vcds do pliku i wrzuć gdzieś na serwer z tym błędem.
- 0
@trzaichlac69: Taki wyskoczył ;x podjade dziś na konkretna diagnozę vcdsem i zobaczymy ): masz jakieś doświadczenie z DSG? Na razie jeżdżę i testuje czy wywali znowu błędem.
konto usunięte via Zakop
- 0
Siemanko, szukam informacji, opinii, jakiś doświadczeń z Seatem Leonem 3, dokładnie chodzi mi o model FR 2.0 TDI 184 HP, z dsg, szukam takiego egzemplarza z ok. 2015 roku, jakieś bolączki tego auta? Bez napędu na 4 koła. Jak z trwałością skrzyni i silnika?
#pytanie #seat #leon #dsg #mechanikasamochodowa #mechanika #kiciochpyta #motoryzacja
#pytanie #seat #leon #dsg #mechanikasamochodowa #mechanika #kiciochpyta #motoryzacja
@luxresh: najlepszy samochód jaki miałem. Miałem ten silnik ale bez dsg, aktualnie jeżdżę Cuprą z dsg i znów szukam tego tdi tylko już w automacie
@luxresh: bolączki to kiepskie wyciszenie wnętrza i ogólnie różne hałasy w środku, niestety typowe bolączki seatów (nawet tych za 200k). Silnik i skrzynia wyszły bardzo dobre, nic im się nie dzieje. Bardzo oszczędny i dynamiczny























#samochody #dsg #skoda