Wpis z mikrobloga

jak długo one wytrzymują ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaavi666: no, ale planujesz tym autem jeździć 10 lat? Znaczy, nie że tyle nie wytrzyma, ale zdarzyło mi się spotkać z ludźmi, którzy chcą kupić salonówkę, zrobić nią 15k rocznie przez 4 lata i się martwią, gdzie to jest sytuacja, kiedy jedyna szansa awarii to pech lub jakiś srogi błąd w użytkowaniu.
Co najmniej 200k km wytrzyma, ale pamiętaj tez o koszcie zmiany oleju co 60k km, a jedna wymiana to z 1000zl

@PrinceOfDukes: 500kkm spokojnie, trwałość porównywalna do skrzyń manualnych. Te pieprzone 200 000km to jest jakaś debilna plaga w tym kraju. Koszt wymiany to aktualnie Motul Multi DCTF (200zł) lub to co w serwisie Fuchs FFL-2(380zł) + filtr MAHLE (40zł), wymiana to powiedzmy 100zł - 350zł-500zł.
@jaavi666: zdecydowanie automat. Manualem
@SpokojnyPan: a jak oceniasz te suche skrzynie? słyszałem o nich dużo złego, ale też drugie tyle opinii które mówią że nic się nie dzieje. widziałem ostatnio suberba 1.8tsi z właśnie dsg ale suchym. 50k przebiegu niby więc nic złego się nie powinno dziać narazie, ale trochę się zastanawiam
@jaras2: mamy w domo Polo V 1.4 z tą skrzynią, wymieniony olej, zrobione 20kkm i nic się nie dzieje, wszystko jest ok. 120kkm przebiegu. Suche skrzynie są bardziej szarpiące i szybciej zużywają się sprzęgła, ale ogólnie jest spoko. Generalnie średnio nadają się do mocniejszych aut, także do 1.8TSI bym jej nie wybrał dla świętego spokoju, choć wcale nie mówię, że będzie to się psuć, bo jeździ przecież tego od groma (
@jaavi666: co prawda mam TDI z DSG chyba tym DQ250 i przybieg 320tys, pare osob w swoich TDi tez maja najechane w okolicach 300tys i na DSG nie narzekaly, tak jak ja. Polecam automata, bo machanie przez 6 biegow zeby sie rozpedzic do 60km przez 90% czasu bedzie meczace.