Wpis z mikrobloga

Dungeons&Dragons
Ma ktoś jakieś ciekawe scenariusze do rozegrania z dzieciakami (2 chłopaków 9&7), które znają już na pamięć Tolkiena, starwars, stranger things i nowa serię gęsiej skórki? Jeśli macie jakieś po polsku, to będę wdzięczny. Wiek podany, aby jedna sesja nie przekraczała godziny. Z góry wielkie dzięki!

#dungeonsanddragons #d&d #dnd # roleplay #rpg
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jtank: @Mecowaty: Przygoda do Stranger Things jest dosyć krótka, minus, że po angielsku, więc trzeba by pewnie dzieciakom tłumaczyć i skierowana do co najmniej trzech graczy.

Największą trudnością w połączeniu z wiekiem będzie znaleźć przygodę dopasowaną do dwóch postaci i wydaje mi się, że bez ingerencji MG może być ciężko : / Myślę, że mógłbyś pomyśleć o przygodach one-on-one i pozwolić grać dwóm osobom, lepiej, żeby dzieciaki miały
  • Odpowiedz
@TrueGrey: zamierzam zone jeszcze do tego do sądzić, więc będzie 3 graczy.
Scenariusze mogą być krwawe, straszne itp - wszyscy lubimy takie klimaty, tylko żeby były w miarę krótkie. Znalazłem już kilka po angielsku, widać zostaje mi je przetłumaczyć :)

Dzieks :)
  • Odpowiedz
@Mecowaty: No to polecam startowy zestaw do D&D 5 też, przygoda jest całkiem długa (~60 stron), da radę dostać po polsku, co prawda skierowana do 4 graczy ale to zawsze możesz obniżyć trochę trudność albo dawać fory graczom.
  • Odpowiedz
@Mecowaty: zarys przygody dla dzieciaków, która jest dobrym starterem kampanii/przerywnikiem/zapchajdziurą:

Gruba Berta

BG najmują się do ochrony karawany ALTERNATYWNIE dołączają się do karawany na zaszadzie „też jadę w tamtą
  • Odpowiedz