Wpis z mikrobloga

#dnd #rpg

Mikri, czy znajdę w internecie gdzieś podręcznik gracza po Polsku do 5 edycji? Chciałabym, żeby znajomi z którymi gram sobie poczytali a niestety mam tylko po angielsku, a oni po angielsku mało.
  • 12
@Mystoo: Bo wybrał tak mistrz gry, a poza tym mamy 5/8 osób totalnych nowicjuszy, a z tego co widzę 5 edycja jest dużo prostsza niż 3.
Osobiście najbardziej lubię 3/3.5.
@Mystoo: @TrueGrey: 5 ma zdecydowanie niższy próg wejścia, ale jest też bardziej "casualowa" i idzie jeszcze bardziej w stronę heroic fantasy (tak, dało się bardziej), co mi osobiście, jako zagorzałemu fanowi 3.5 który zna na pamięć wszystkie reguły, mocno przeszkadzało xD
nigdy nie grałem w 5, ale z tego co czytałem zasady to wydaje się znacznie uproszczona w porównaniu do 3


@Mystoo: No to dla nowych graczy powinna być znacznie przystępniejsza, więc to na plus ; )

@taraqui Sam bardzo lubię 3/3.5, ba, mam wszystkie wydane polskie podręczniki i to z tą wersją najwięcej spędziłem czasu ale będąc coraz starszym doceniam nie rozwlekanie zasad na dziesiątki podręczników ; )

No właśnie nie