Wpis z mikrobloga

#dnd #dungeonsanddragons #zycieawanturnikow

CZEŚĆ 1

Witam,

Prowadziłem ostatnio sesje dla 5 graczy nazwana "Życie awanturników". Umówiliśmy się na parę przygód, które nie polegają na ratowaniu świata. Aktualnie robimy sobie przerwę - teraz kolega będzie prowadził swoją sesje - mam wielka ochotę też sobie pograć. Aby gracze nie zapomnieli co się działo w mojej sesji postanowiłem spisać co się działo i jak się zachowywali aby łatwiej było im wrócić do samej historii i odgrywania postaci. Postanowiłem również to opublikować na wykopie, a nuż kogoś to zainspiruję i wykorzysta. Przepraszam z góry za wszystkie błędy ortograficzne czy stylistyczne, nie jestem żadnym pisarzykiem xD Wrzucać będę po 2 sesje aby czytania nie było za dużo.

Opis świata:
Znajdujecie się w nowo powstałym królestwie Kserox. Na kontynencie było wcześniej jedno królestwo ludzi, elfów, krasnoludów, orków oraz innych ras. Wszyscy żyli w harmonii do pewnego czasu. Królestwo się rozpadło przez wewnętrzne wojny. Królestwa obok nie męczone wojna z orkami zostały wcześniej utworzone i zorganizowane. Na wschodzie królestwa jest wojna z orkami, na południu z ludźmi z innego królestwa Gaskomall, które chce przejąć siłą wasze ziemie. Na północy jest nieprzebyty ocean oraz góry Unut, których nikt nie zdobył. Na zachodzie jest królestwo ludzi i elfów Shi.Krasnoludy i elfy są obecne w Kserox, lecz mieszkają w osobnych miastach lub oddzielnych dzielnicach. krasnoludy pomagają w wojnie z orkami lecz nie mieszają się w sprawy ludzi na południu. Natomiast elfy w żadnym konflikcie nie pomagają. Przez takie podejście elfy nie są dobrze postrzegane przez ludzi. Największym miastem w królestwie jest Mikuler, z którego widać w oddali góry Unut. Miasto stworzone jest na fundamentach pradawnego miasta krasnoludów. Klimat jest surowy w większości królestwa, lecz są bujne lasy, bagna czy wielkie jeziora.

Sesja 1:



Sesja 2:


Jeżeli kogoś interesują dalsze losy Awanturników lub liczy na inspirację to zapraszam obserować tag #zycieawanturnikow.

Nudnodzis - #dnd #dungeonsanddragons #zycieawanturnikow

CZEŚĆ 1

Witam,

Prowa...

źródło: comment_15813570211gBd5Q09SGUWhBJoM5GCp5.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Kedlov: Haha, nie zastanawiałem się nad tym jak pisałem. To proste kobiety były, więc mogły używać słów, ktorych znaczenia nie znają np. jak ja najwidoczniej ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz