Usuwał ktoś amalgamaty? Mam ich trochę, niektóre się rozszczelniają i muszę je wymienić. Czy usuwanie rzeczywiście jest tak niebezpieczne? Większość dentystów usuwa na żywca i mówi, że nie ma to znaczenia, że tej rtęci nie ma tak dużo. Są też inne informacje odnośnie specjalnych metod usuwania typu smart itp. Jak to jest dokładnie? Miał ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? Czy pozbycie się tych amalgamatów wyszło wam na zdrowie?

#dentysta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeprowadzilem sie do poznania, czy polecicie mi jakiegos dobrego dentyste, ktory nie jest super drogi? Winogrady, piatkowo, naramowice - najlepiej te okolic.

#dentysta
#poznan
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Onaaa20: dobrze myślisz. zepsute zęby, po jakimś czasie mają wpływ na organizm. zaczynając od np osłabienia odporności częstsze infekcje, zapalenia oskrzeli, migdałków itp
ból nie ma znaczenia, bo to bakterie przenikaja do krwioobiegu, moga wywołać choroby nerek, układu pokarmowego, serca, zawał(!).
więc wiadomo, ze samopoczucie napewno też, szczególnie że zdrowie jelit bezposrenio wpływa na psychikę.

Pozdrawiam, lećcie ząbki :)
  • Odpowiedz
Czy ktoś ze środowiska wykopków miał w przeszłości robiony zabieg usuwania korzenia zęba? Jak to wyglada od strony praktycznej? Czy jest tam dużo dłubania?Dodam tylko że to zęby z jednym korzeniem ( górna 4 i 5). Jak to wyglada mniej więcej cenowo? #dentysta #zeby #stomatologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanleyfinger: górna 4 to może mieć 2 korzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Proste usunięcie to ok. 200-300zł. Najpewniej będzie to prosty zabieg, ale wiadomo - nie da się tego ze 100% pewnością przewidzieć. Jak się zęby pozrastały z kością to się dentysta może namęczyć.
  • Odpowiedz
Stomatolog założy mi na siódemkę górną koronę porcelanową na metalu na następnej wizycie, z tym, że to nie będzie pełna porcelana ze względu na płaski kształt korony zęba. Nowa korona ma być porcelanowa jedynie ze strony zewnętrznej widocznej przy uśmiechu, a reszta będzie widoczna jako metal. Czy ta porcelana nie będzie mniej wytrzymała, niż gdyby była na całym zębie? Czy takie leczenia są praktykowane?
#stomatologia #protetyka #dentysta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@winslow: zapalenia miazgi nie diagnozuje się zaglądając "do środka". jak zajrzy do środka to przecież zobaczy zębinę a nie miazgę, jaka informacja ma płynąć z takiego rozwiercenia? pamiętaj, że każde "otwarcie" zęba to jakiś tam ubytek tkanek własnych (nawet jeśli minimalny)
jak ząb reagował na test chlorkiem etylu? 100% poprawnie?
  • Odpowiedz
@affairz:

głównie endo i periochirurgię i zawszę jak przychodziłem z wypełnieniami mówił, że to też dobrze od czasu do czasu takie wypełnienie zrobić, bo można się odprężyć


A to mnie też zacho relaksuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raczej bym powiedziała, że są takie dni kordy wszystko idzie jak powinno, a są takie, że jak coś się może z----ć to na pewno się z----e xD
  • Odpowiedz
Moja różowa załamana. Była u dentysty na usuwaniu kamienia + przy okazji przegląd i dentystka powiedziała jej że wszystkie 8 do wyrwania (w tym 2 chirurgicznie, bo się nie wykluły), 6 zębów do robienia przy pląbach z amalgamatu bo mogą mieć luzy i się psuć a potem tylko kanałówka. Amalgamat to zło ?
#stomatologia #dentysta
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szklarnik: brzydko wyglada i podczas ścierania niby rakotwórczy, poza tym mega wytrzymały. Amalgamatu raczej sie nie rusza, bo ciezko cokolwiek z nim zrobić.
8 to zlo, psują sie szybko i krzywią inne zęby podczas wybijania.
  • Odpowiedz
@kopyta_doskonale: pokryj sobie te szyjki zębowe kompozytem i tyle. Nie trzeba robić żadnych operacji ani nic. Nie panikuj, zęby Ci nie wypadną. Dawanie się kroić dla takiej kłopoty to moim zdaniem idiotyzm.

Czemu uważasz to za problem? Boli Cię jak np. coś jesz? Względy estetyczne?

Jeżeli tak, to pokryj sobie odsłonięte szyjki zębowe kompozytem i będzie gitara na wiele lat a możliwe, że nawet do grobu (identycznie jak np. masz
  • Odpowiedz