@kopyta_doskonale: pokryj sobie te szyjki zębowe kompozytem i tyle. Nie trzeba robić żadnych operacji ani nic. Nie panikuj, zęby Ci nie wypadną. Dawanie się kroić dla takiej kłopoty to moim zdaniem idiotyzm.

Czemu uważasz to za problem? Boli Cię jak np. coś jesz? Względy estetyczne?

Jeżeli tak, to pokryj sobie odsłonięte szyjki zębowe kompozytem i będzie gitara na wiele lat a możliwe, że nawet do grobu (identycznie jak np. masz
  • Odpowiedz
Mam ściśnięte zeby na gorze, zaawansowana paradontozę, zapalenie dziąseł i wymagam operacji szczęki. Sprawdziłem ile to może wszystko trwać i kosztować i powiem szczerze ze się załamałem xd. Najpierw operacja, dochodzenie do siebie przez 3 miesiące, ślinienie się, pokarmy w płynie, brak możliwości mówienia. Później przeszczep dziąseł, później aparat który spowoduje ze przeszczepione dziąsła na recesje prawdopodobnie znowu odsłonią korony zębów. Kolejny przeszczep, lata pracy dochodzenia do siebie, ogromne koszta idące w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ddes: Chciałabym móc powiedzieć ze 100% pewnością, że każdy odmówi takiego okaleczania i upośledzania pacjenta na całe życie. Niestety istnieje ryzyko, że jakaś chciwa menda się znajdzie.
  • Odpowiedz
#dentysta #zeby #wybielaniezebow #wybielanie

Jaką metodą wybielić zęby, jeśli miałem diastemę na jednykach i została ona usunięta poprzed nadlanie tych zębów? Żeby się nie okazało, że wszystko się wybieli, a te uzupełnienie będzie w gorszym odcieniu. Co robić w takiej sytuacji?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@blisko_kebab: o tych nakładach tez słyszałem ale kurczę męczyć się z tym dwa tygodnie, nie da się normalnie jeść itp. A z drugiej strony za coś te niby ponad 2k w tej met. Laserowej się płci wiec domniemam ze efekt tez musi być. Bez kitu nie wiem, ortodontka mi polecała ta laserowa metodę
  • Odpowiedz
Przez kilka lat nie odwiedzałem dentystów i ostatnio trafiłem do pewnej kliniki którą polecił mi znajomy. Stwierdzili, że powiercimy i zaplombujemy 3 zęby (nie bolały, miały kropeczki próchnicy). Wszystko fajnie i przyjemnie, zero bólu w trakcie, wszystko trwało niecałe 2 godziny. Zapłaciłem 2300 zł ZA 3 ZĘBY. Generalnie nie zbiedniałem, ale mam wrażenie, że specjalista "lekko" przesadził... xD Rozwiejcie proszę moje wątpliwości, czy to oderwana cena, czy może aż tak podrożały takie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wczoraj wyrywalem dolna 8. 3 z kolei, dolna. tym razem jest zdecydowanie ciezej - wieczorem podgoraczkowy, dzisiaj 37.9 brac cos na zbicie? jesli tak, to co? mam nimesil przepisany.

#zdrowie #dentysta #stomatologia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: generalnie zawsze lepiej nie brać antybiotyku niż brać, ale jak masz objawy infekcji to w razie nie wzięcia lub wzięcia zbyt późno może zrobić się z tego syf
  • Odpowiedz
Panie MyPhilosophy, dzisiaj kończyny kanałowe, pół godziny i koniec tematu, nie zakładam znieczulenia bo nie będzie bolało.

Uwierzyłem Ci.

Suka ( ͠° °)

#dentysta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oczymtydomniemowisz: ciekawostka: u dziecka o kanałowe łatwiej niż u osoby dorosłej ze względu na to, że ząb ewoluuje - im pacjent starszy tym nerw bardziej cofnięty, a więc próchnica ma więcej zębiny do spenetrowania zanim dotrze do nerwu
edit: chociaż z drugiej strony u takiej naprawdę młodej osoby w grę wchodzą także rozwiązania mniej radykalne, zupełnie niedostępne u dorosłych
  • Odpowiedz
Jaką pastę do zębów kupić.
Używałem elmex-a -> zielony i dowiedziałem się od dentysty, że jest nieodpowiednia a z roztargnienia zapomniałem o jakich mówił(nie dopytujcie bo każda wizyta dla mnie to wyzwanie i mega stres ¯\_(ツ)_/¯)
#dentysta #stomatologia #zeby
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kknsgvnfbjndf: A miałaś kiedyś instruktaż higieny? Jak dbasz o higienę jamy ustnej?
Tak jak koledze powyżej plus natureON tropical enzyme.
Co pół roku powtarzaj w takim razie, pełnaą higienizację, skaling i piaskowanie.
  • Odpowiedz
#uroda #medycyna #kiciochpyta #dentysta #stomatologia Jeden z zębów nr 1 zrobił mi się od połowy w dół poł przezroczysty, da się to jakoś zatrzymać żeby dalej nie postępowało? Wygląda to nie estetycznie. Co się robi z takim zębem, jak to przywrócić do normalności? Zastanawia mnie co sprawiło że tylko ten jeden taki się zrobił, reszta nie wykazuje żadnych zmian tego typu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dość żółte zęby i nie wynika to z braku higieny, a niestety moje kości są mocno żółte, mam bladą skórę co jeszcze bardziej to podkreśla. Chcę je wybielić, w luxmedzie do dyspozycji mam 3 opcje:
- Wybielanie zębów metodą nakładkową - od 1000 zł
- Wybielanie zębów lampą Beyond - od 1320 zł
- Wybielanie zębów laserem - od 1800 zł
Zastanawiam się, który wybrać, zależy mi żeby nie uszkodzić szkliwa,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mordo bierz nakladkowe, idziesz do dentysty i on bierze wyciski,dostajesz nakładki i żel np opalescence, poproś o niższe stężenie 10%. Stosuj według zaleceń niespiesznie i bzikaj. A jak żel Ci się skończy to sobie dokup na allegro, to najlepszy stosunek cena/efekt i najbezpieczniejszy imo. Wolniejsze wybielanie jest bezpieczniejsze. Drucik nie przeszkadza. Ceny są wysokie a uwzględniając że po rabacie to wyjściowa cena jest horrendalnie wysoka. Dentysta here. Z gabinetowych dobra jest metodą
  • Odpowiedz
Mirki, mam problem, gdyż mój ortodonta mnie mówiąc wprost oszukał.
Zacząłem leczenie około półtorej roku temu, ortodonta zapewniał mnie, że leczenie będzie polegać na przesunięciu wszystkich zębów w przód, i przerobieniu trójek na dwójki (nie mam dwójek). Tak również była sporządzona umowa. Dziś się okazało, w zasadzie przez przypadek, że na takie leczenie nie ma szans, i że jest szykowane miejsce pod implanty. A jak wiadomo, nie jest to tania rzecz, i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATLETICO: Mówisz „pana chyba posrało, żegnam” i więcej nie przychodzisz btw od kiedy z ortodontą się jakieś umowy podpisuje wtf ale jak tak to idź do radcy prawnego na konsultacje
  • Odpowiedz
Czemu na #znanylekarz to jest taki scam, że jak wpisuję zabieg np. resekcja korzenia, to wyskakuje cena powiedzmy 700zł a jak wejdę na stronę tego lekarza to cena jest np. od 1500? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś jak byłem u jakiegoś dentysty to mi powiedział za ten zabieg nawet 3-4k (Kraków). W Niepołomicach 1700zł i to jest cena do zaakceptowania ale termin odległy :/ Ma ktoś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
rozważam wzięcie kredytu, aby naprawić sobie zęby które są w tragicznym stanie. Wstydzę się ich na każdym kroku oraz przeszkadza to w nawiązywaniu relacji. NFZ mi nie pomoże, połowę zębów rośnie krzywo, druga połowa jest w uszkodzonym stanie. Zaraz się zacznie, że było dbać o zęby, jednak to nie jest takie proste na wsi w biednej rodzinie, kiedy rodzice nie nauczą dobrych nawyków, a potem już jest za późno
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
tl;dr polecicie dobrego #dentysta w #krakow?

Mam strasznie zaniedbane zęby. Rodzice nigdy nie nauczyli mnie myć zębów, ogarnąłem się sam dopiero w nastoletnim wieku. W połączeniu z tym ze miałem słodyczy pod dostatkiem, dało to okropny efekt. Teraz mam 22 lata i doszedłem do wniosku ze trzeba to ogarnąć póki jeszcze można. Znacie jakiegoś dentyste który nie mnie zabije zwrokiem?

#krakow #dentysta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak prywatnie to polecam Magdalena Wesołowska- przyjmuje na Ruczaju, mimo, że mam cały Krk do przejechania to tylko się jej nie boję :)
  • Odpowiedz