Wpis z mikrobloga

@pyrpl: Nie wiem też co znaczy że "oba systemy mają dostęp do dwóch dysków", w sensie do dwóch partycji? Linux jest w stanie odczytać partycje windowsowe, niestety windows potrafi czytać tylko 3 systemy plików, więc linuksowego nie odczyta
  • Odpowiedz
@pyrpl: jak masz bardzo malo miejsca to na debiana zostaw 20 G. Jak masz wiecej to daj 50 G. Linux widzi wszystkie dyski, choc czasem sa problemy z zamontowaniem ntfs. Nie wiem jak wyglada w nowszych win ale w xp dalo sie zainstalowac sterowniki i normalnie uzywac partycjii ext.
  • Odpowiedz
@pan_hrabia: Nie sterowniki (sterowniki odpowiadaja za sprzęt), a coś na wzór wrappera, który czyta partycję ext4 ale podobnie jak linux czyta ntfs, bez uwzględnienia praw i innych. Z tego co widziałem to nie działa na >win7, chyba że twórcy apki wypuścili jakąś aktualizację do niej.
@pyrpl: Ja też bym dał z 50GB. Przy dysku 1TB to nie jest dużo
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Od kiedy sterowniki odpowiadają za obsługę systemów plików? Sterowniki odpowiadają za obsługę dysku... To tak jakbyś nazwał kodeki audio sterownikami. Albo program do wyświetlania obrazków, sterownikiem png....
  • Odpowiedz
@pan_hrabia: Jeśli tak to mea cupla

nawet na polskiej wiki jest:

sterowniki systemów plików - tworzą abstrakcję nad sterownikami dysków, pozwalają na wygodny dostęp do danych bez znajomości sposobu ich zapisu.


I właśnie nie wiem jak teraz ale kiedyś chyba ext2fsd miał duże problemy na nowych systemach.
  • Odpowiedz