Wszystkim pasjonatom gór baardzo polecam kanał Focus to infinity na Youtube. Gość ma świetne oko do kadrów, jest fotografem krajobrazowym i poza tym ma świetne zdolności narratorskie, po prostu sztos.
#gory #turystyka #tatry #bieszczady
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paramite: Tak, to prawda, mimo wszystko fajnie posłuchać kogoś kto potrafi dobrze władać językiem i zbudować atmosferę wokół powszechnych zjawisk ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@dxznly: Znajdź na fejsie jakąś grupę typu Bieszczady noclegi, napisz czego szukasz i sami się do ciebie odezwą. Ale to prywatne kwatery/domki, a schroniska lewizny robić nie będą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@przejscianiema: szansa że kiedyś spotkasz wilka i to agresywnego jest bliska zeru. Na to że spotkasz niedźwiedzia w tak bliskiej odległości, żebyś nie mógł uciec rowerem nieznacznie większa. Jak idę na piesze wędrówki to zabieram gaz i nóż, który w razie naprawdę bardzo bliskiego spotkania pewnie i tak zwiększa tylko komfort psychiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Macie jakieś sposoby na "konfrontację" z dziką zwierzyną?


@przejscianiema: Na pytanie: "co trzeba robić w przypadku spotkania z niedźwiedziem" jest jedna dobra odpowiedź.


A poważnie to w zdecydowanej większości przypadków niedźwiedź, wilk i jakiekolwiek inne zwierzę po prostu się oddali. A jeśli nie będziesz penetrował jakichś strasznych ostępów i po prostu nie zaskoczysz miśka, to szanse na takie spotkanie są małe. Przypadki ataku na ludzi to główne jacyś grzybiarze,
  • Odpowiedz
Jakie kary mogą grozić za wynajęcie domku na majówkę? Mam fajną opcję na wyjazd i zastanawiam się nad zagrożeniem, bo widzę, że jakieś wzmożone kontrole mają być (pewnie podpucha). Wyczytałem tylko co może czekać "hotelarza", a względem konsumenta nic konkretnego.
#noclegi #domki #bieszczady #gory #majowka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirakle,

Noszę się z zakupem nowego plecaka na jedno-dwudniowe wycieczki w góry, na rower, a też i do biegania czasem.
Obecnie mam egzemplarz Salomon Agile 12 Set - super plecak, świetnie się sprawdza, wyhaczyłem go za 140 zł, na jednodniowe wycieczki po górach daję radę spakować siebie i różową. Nie zmieniałbym ale pójdzie w spadku dla różowej albo brata, a doszedłem też do wniosku, że przydałoby mi się m.in. kilka dodatkowych małych kieszonek.

I
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikeymw: Hmm, jak dla mnie grivel suxx (miałem moutain runnera 5, wg mnie 2 najgorszy plecak z tych co miałem - po jakimś tam Marmocie biegowym). Najmniejsze 5 litrów jakie miałem :D, niby dużo - ale mało praktyczne kieszenie, potrafił obcierać w szyję szwami (nie tylko mnie).

W sumie mam kilka plecaków w domu - na starty głównie Adv skin 5, ew kamizelka z deca, o której pisał @Purplehaze (130
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym wynajęciem noclegu w czasie koronoworiusa
Z nowych obostrzeń wynika że do 3 maja ma być dalej wszystko zamknięte
Ja jednak chce jechać na swoją pierwszą majówkę w Bieszczady
Myślicie że coś znajdę ? Jakieś domki pokoje cokolwiek nie zależy mi na standardach dla 2 osób
#bieszczady #turystyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, ostatnio zmieniłem przy okazji przeglądu opony na letnie, a teraz okazało się, że muszę jechać w piątek w bieszczady. Jak tam pogoda faktyczna, myślicie, że muszę je znowu wymienić na zimowe? :D

#pogoda #polska #bieszczady #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle

Wieczorny trip z kumplem w #bieszczady jakieś 5 lat temu. Wyjazd z Krakowa ok 19, bez planu, bez rezerwacji noclegu, bez namiotów. Za to wódeczka w plecaku i dobry nastrój. Znaleźliśmy nocleg w jakimś domu turysty w cenie 60zł za noc, ze śniadaniem (szwedzki stół, żryj ile chcesz).
BratProgramisty - #motocykle 

Wieczorny trip z kumplem w #bieszczady jakieś 5 lat ...

źródło: comment_1618381568mYmvJDDgJXkCQBJh6MZg3u.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BratProgramisty: W niedziele zgubiłem tłumik w moim motorowerze. Na szczęście niedaleko znajomego restauratora starych motocykli. Dospawał mi kołnierz do rury wydechowej który się urwał. Wypiliśmy herbatę i ruszyłem do domu.
Muszę chyba zmienić cały klosz gdyż przerobiłem instalację z 6V na 12V a lampa jak włączam światła drogowe to zamiast świecić prosto świeci aureolą. Widać asfalt tuż przed boki i czubki drzew. Środek jest kompletnie ciemny. W dodatku żarówka bańka
  • Odpowiedz
Był ktoś może w ostatnich dniach gdzieś w Bieszczadach i mógłby powiedzieć jak warunki? Przede wszystkim czy bardzo ślisko i czy amatorzy dadzą radę, bo nie posiadamy raczków ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gory #bieszczady
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie Mireczki i Mirabelki :)
Dzisiaj chciałbym Was zabrać w moje ulubione góry - Bieszczady. W październiku przeszedłem sobie dosyć prosty szlak z Bukowca do Źródeł Sanu, który jest chyba jednym z rzadziej odwiedzanych miejsc. Myślę, że zdecydowanie więcej turystów wybiera Tarnicę i połoniny. Po drodze można zobaczyć pozostałości kilku dawnych wiosek. W Beniowej zobaczycie pozostałości cmentarza, a w okolicy Sianek znajdują się ruiny dawnego dworku Stroińskich, którzy byli właścicielami Sianek. Jest tam
antekwpodrozy - Witajcie Mireczki i Mirabelki :)
Dzisiaj chciałbym Was zabrać w moje...

źródło: comment_1617728177OuHsCAJKrKdGeWykZF2Sr3.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
  • 0
Cześć. Może ma ktoś namiary w #bieszczady na jakiś domek wakacyjny godny polecenia? Najlepiej cały do wynajęcia.Tak żeby się mieściło 8 osób. Wiem, że temat pewnie wiele razy przerabiany, ale wolę jak mi jakiś Mirek poleci niż ocena w booking. Z góry dziękuję
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach