Dzisiaj przy okazji wymiany jednego z zepsutych wiatraków przerobiłem swój komputer na odkurzacz xD Wsadziłem mu dodatkowe dwa wiatraki 120mm 12V 4.8A z osobnym sterowaniem z dwóch centralek- przód i tył oraz wyłącznikiem głównym z radzieckiej radiostacji. Jak to włączyłem to wydmuchło mi cały kurz i kocie kudły zza szafy. Przy tym wyje jak potępieniec, poziom głosu porównywalny z odkurzaczem Karcher WD-3. Do używania tak na co dzień to za głośne, więc
D.....y - Dzisiaj przy okazji wymiany jednego z zepsutych wiatraków przerobiłem swój ...

źródło: comment_1651170097wYfjio7OJHYFU8ngDzldvQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Perypetie z padami/ joystickami. Zdjęcie poniżej to widok po rozebraniu jednego z QuickShotów. "Nasi tu byli"- w sensie ktoś tu już drutował. Kabelki były pozgniatane obudową i poprzecierane, pogięte. Te od górnego guzika chyba zmienione bo wyciąłem ze 3cm pogniecionego kawałka i udało się jeszcze pozostałość połączyć z luzem x) Poza tym porozciągane sprężyny, brak jednego z kontaktów pod guzikiem..

Jak zawsze zbiór zdjęć poniżej.

#biedatech (tag na moje guwno
D.....y - Perypetie z padami/ joystickami. Zdjęcie poniżej to widok po rozebraniu jed...

źródło: comment_16510931486vGWUNYltK4SOwKJpNTd5f.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widziałem w necie jakiś filmik jak typ nadbudowywał uchwyt tą "technologią".


Właśnie z tego filmu to ogarnąłem. Sam nie jestem fanem klejów i unikam klejenia rzeczy jak mogę ale czasami to ostateczność i to rozwiązanie mimo, że upierdliwe to dobrze się sprawdza w klejeniu trudnych rzeczy.

Jedyny minus to praktycznie brak czasu na reakcję (natychmiast zastyga bo soda jest akceleratorem) a po za tym brzydko wygląda więc sensownie jest kleić tylko rzeczy od
  • Odpowiedz
Dzisiaj dokończyłem Atarynę. Umyłem zasilacz i karta. Pokazałbym że działa, ale nie jestem pewien czy kart dobrze wysechł- bo myłem bez rozbierania. Inaczej musiałbym zedrzyć etykietę albo w niej dziury jak jaskiniowiec jakiś robić. A tak to umyłem w całości, ale że jest to konstrukcja dość zamknięta to niech se wyschnie dobrze. Jedyny minus to fakt że górna etykieta na karcie się podniesła trochę i nie w każdem miejscu przyklejona jest, miejscami
D.....y - Dzisiaj dokończyłem Atarynę. Umyłem zasilacz i karta. Pokazałbym że działa,...

źródło: comment_1650745970nn82zAZUgRy6WSNlc3meyT.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Międzyczasie umyłem se Atari 2600 Irlandzkie. Fotorelacja i skąpy komentarz poniżej.


Skąd miałem? Jak zawsze- pchli targ. Kupiona dobre 4 lata temu za 15 ojro z padem, zasilaczem i jakąś książeczką plus cart z galaxianem czy innymi invadersami. Niestety nic więcej :(

Tu na pierwszzym zzdjęciu punkt wyjściowy- widok ogólny x)
D.....y - Międzyczasie umyłem se Atari 2600 Irlandzkie. Fotorelacja i skąpy komentarz...

źródło: comment_1650578841MmURZh08tJJjTuPzXEYS2a.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem że większość z was przyszła tu z powodu z powodu malucha. Póki co nie ma niestety większych zmian- ciarupa leży u blacharza i czeka na czyszczenie. Jedyna nowość jaka nastała to że jak się udo- to nie będzie piaskowany tylko czyszczony wodą pod wysokim ciśnieniem. Jakiś typo do zatrudnionego znajomka zawitał o remont "rajdówki" po spaleniu o i będzie to swoje truchło tak czyścił. To blacharz tomny człowiek zapytał i o
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonRzoncy: Dioda powinna być zwarta w jednym kierunku, od tego jest diodą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przemierz na teście spadku diody, powinno być ok. 0.5-0.8V (w kierunku przewodzenia), a OL w kierunku zaporowym.

Ale diody to zazwyczaj słuszny krok w zasilaczach. Tylko rozładuj kondensatory, bo tam jeden całkiem spory jest i jak walnie to powali chłopa.
  • Odpowiedz
@iErdo: Chałupa w kształcie "L", dłuższa część litery ogrzewana, krótsza nie- bo wykorzystywana jako magazyn... No i tak się stało :( Do tego w trzech punktach przeciekała na zimę..

Jakbym nie miał wtedy nastu lat to bym pewnie się tym zainteresował wcześniej, albo przynajmniej zapobiegł. Ale cóż, tak bywa. Dlatego przestrzegam innych, a nuż ktoś uratuje swoje zbiory bo nieświadomy zagrożenia?
  • Odpowiedz
@bibsz: No, jest mocno styrany i przez to wygląda na sporo starszego :) Ten zielony kolor bagażnika i tylnego kółka też swoje robi. Nieraz ktoś mi rzucał "e, chyba warty ten rower trochę" xD

  • Odpowiedz
Sesja zdjęciowa Ambasadora z bagażnikiem. Wygląda moim zdaniem sporo lepiej, wcześniej bez niego to trochę jak kundel z podkulonym ogonem x) Tera to co najmniej ferrari ze spoilerem, a i masa wzrosła to stabilniejszy będzie (nie żeby ważył mało i był niestabilny do tej pory xD)

Stan rozkładu, ale do tych 60km/h dobija jeszcze z górki. Więcej foto poniżej.

#biedatech #rower #rowery #zzr #
D.....y - Sesja zdjęciowa Ambasadora z bagażnikiem. Wygląda moim zdaniem sporo lepiej...

źródło: comment_1649189871cdBKo13yPTaPeA0PshTEa8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nokia3szymon: nie ma, normy są płatne. Jak chcesz za darmo to są biblioteki gdzie można pojechać z aparatem. W necie dla norm ISO są czasami powrzucane pdfy bo ktoś olał prawo autorskie ale zakładam że szukałeś angielskiego i francuskiego tytułu w googlach.
  • Odpowiedz