Wpis z mikrobloga

Perypetie z padami/ joystickami. Zdjęcie poniżej to widok po rozebraniu jednego z QuickShotów. "Nasi tu byli"- w sensie ktoś tu już drutował. Kabelki były pozgniatane obudową i poprzecierane, pogięte. Te od górnego guzika chyba zmienione bo wyciąłem ze 3cm pogniecionego kawałka i udało się jeszcze pozostałość połączyć z luzem x) Poza tym porozciągane sprężyny, brak jednego z kontaktów pod guzikiem..

Jak zawsze zbiór zdjęć poniżej.

#biedatech (tag na moje guwno i złom) #atari #konsole #retrogaming
DonRzoncy - Perypetie z padami/ joystickami. Zdjęcie poniżej to widok po rozebraniu j...

źródło: comment_16510931486vGWUNYltK4SOwKJpNTd5f.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: W drugim QS brakowało tej podkładki takiej pod sprężynę. Dorobiłem z jakiejś śmiesznej plastikowej tulejkopodkładki tnąc kołnierz i szlifując promień.

Na zdj. od lewej: Baza, w połowie dorobiona i oryginał. Nie miałem takiego twardego dziwnego kartoniku to zrobiłem z plastiku.

Poza tym w obu był problem polegający na tym że sprężyny w środku w ogóle nie trzymały rękojeści. Bujały się one na boki bez żadnego oporu. To akurat zniwelowałem podkładając
DonRzoncy - @DonRzoncy: W drugim QS brakowało tej podkładki takiej pod sprężynę. Doro...

źródło: comment_16510936503NnFvY9MoYjfUqAJ2n1Vdr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wklejony górny


@DonRzoncy: mam protip. Jak chcesz solidnie kleić rzeczy to polecam cyjanoakryl + soda oczyszczona. Stary trik modelarski a trzyma mocniej niż jakikolwiek inny klej. Możesz tym nawed nadbudować ubytki. Polecam poszukać np na ang youtube.

  • Odpowiedz
@Kryspin013: Widziałem w necie jakiś filmik jak typ nadbudowywał uchwyt tą "technologią". To do jakiejś klapki przy monitorze, dość szeroki zaczep typu łapka legoludzika. Ale nie myślałem że to naprawdę tak dobrze działa i dlatego nigdy nie próbowałem x)

Ale jeśli polecasz to spróbuję może z tej masy odbudować ubytek w tym QS, choć jest naprawdę spory.. Lecz póki nie spróbuję to się nie dowiem czy się da. Poeksperymentuję z tym
  • Odpowiedz
Widziałem w necie jakiś filmik jak typ nadbudowywał uchwyt tą "technologią".


Właśnie z tego filmu to ogarnąłem. Sam nie jestem fanem klejów i unikam klejenia rzeczy jak mogę ale czasami to ostateczność i to rozwiązanie mimo, że upierdliwe to dobrze się sprawdza w klejeniu trudnych rzeczy.

Jedyny minus to praktycznie brak czasu na reakcję (natychmiast zastyga bo soda jest akceleratorem) a po za tym brzydko wygląda więc sensownie jest kleić tylko rzeczy
  • Odpowiedz
Właśnie z tego filmu to ogarnąłem. Sam nie jestem fanem klejów i unikam klejenia rzeczy jak mogę ale czasami to ostateczność i to rozwiązanie mimo, że upierdliwe to dobrze się sprawdza w klejeniu trudnych rzeczy.


Też preferuję rozwiązania mechaniczne i trwałe, ale często bez utraty walorów estetycznych to jest problem takie stosować. Znaczy ja bym miał w dupie, ale przy sprzedaży to jednak ludzie kupują oczami, taka prawda.

Jedyny minus to praktycznie
DonRzoncy - > Właśnie z tego filmu to ogarnąłem. Sam nie jestem fanem klejów i unikam...

źródło: comment_1651100392OjSfbQoyMin5Ww7QCYQtku.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wshk: Nie było gumek, po prostu blaszka dotykająca blaszki. Zamiast gumki w przycisku jest powyginana metalowa blaszka która się styka ze sprężyną która się styka z masą (zewnętrzne pole na płytce). Zamknięcie obwodu poprzez dotknięcie blaszką pod guzikiem do pola w środku.
  • Odpowiedz