Mirki, co stosujecie do czyszczenia na bieżąco wnętrza auta? Dbam o nie i go nie zapuszczam, więc używanie co tydzień/dwa do środka ADBL APC w 1:80 to chyba troche overkill. Próbowałem zwykłą, zmoczoną mikrofibre, ale zostają po niej ślady.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@Ja-qb czarne samochody trzeba myć brudną czarna woda żeby miały później taki ładny czarny kolor ( )
  • Odpowiedz
Kilka fotek z dwuetapowej korekty lakieru w nowym garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Auto trafiło praktycznie całe po malowaniu (bez dwóch elementów) jakiś czas temu, lakiernik chyba był pijany jak malował to auto (°°

https://www.dropbox.com/sh/es2ipelqdzqk1z4/AADYsns8Tuq6dyz5DSXwbC9Ya?dl=0

#uk #barnsley #lanzawbarnsley #detailing #cardetailing #autodetailing
Lanza - Kilka fotek z dwuetapowej korekty lakieru w nowym garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Auto tra...

źródło: comment_b1V7R93tc4OUgTJ00DVb1pkx1kdM2rbV.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki podzielicie się doświadczeniami z zakresu lakierowania samochodów? Nie miałem z tym wcześniej do czynienia, a nie ma monet by zlecić to profesjonaliście. Myślę o malowaniu kompresorem. Jeśli się przyłożyć do zadania to efekt będzie zadowalający? Będę wdzięczny za wszelkie porady :)

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hipokampO_o: to zależy od mieszalni. U mnie pierwsza setka 16 zł, każda kolejna 14 zł. Mowa o lakierze bazowym. Takie auto niedoświadczonemu polecam zrobić na kolor biały bez żadnych pereł czy metalików, nie będą się rzucać w oczy niedociągnięcia. Ilość lakieru to tak mniej więcej około 2-2,5 litra. do tego około 3 litrów podkładu epoksydowego i 4 litrów podkładu akrylowego. Bezbarwny to około 4-5 litrów. Warto też kupić szpachlówkę natryskową,
  • Odpowiedz
#motoryzacja #autodetailing #samochody
Hej mirki. Szybkie #pytaniedoeksperta

Dobry środek do konserwacji i odświeżenia gum, silikonów, plastików, w tym np. węży podciśnienia/chłodzenia, plastikowych elementów w grodzi silnika, lub uszczelek.

Generalnie fajnie jakby darować sobie sonaxy i inne autolandy "bo szwagier w passacie używał i lepsze niż nówki". XD
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: 1:10 pomagało na te zarysowania na boczkach drzwiowych, 1:4 było potrzebne żeby ogarnąć "gumowane" plastiki w VW, a 1:40 na zwykłe zabrudzenia, np. pobrudzone plastiki od błota i innych tego typu rzeczy.
  • Odpowiedz
Dziś kolejny samochód opuścił garaż, klient mega zadowolony bo w sumie jak na 12letnie auto to lakier całkiem ładnie się prezentuje. Ostatnio taki z-------l, że od ponad 30dni nie miałem dnia wolnego, niestety nie mam jeszcze 37f/h #pdk ale i tak jest zajebiście.

#cardetailing #detailing #barnsley #lanzawbarnsley #uk #autodetailing
Lanza - Dziś kolejny samochód opuścił garaż, klient mega zadowolony bo w sumie jak na...

źródło: comment_Zl629jlJhxgIrrq2QmKP1pIXfgTHJK8z.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damian_co_dalej: nie było tu tragedii. Problemem jedynie był dach ale to problem natury spękanego bezbarwnego, który wygląda jak setki rys ale w świetle dziennym tego aż tak nie widać. Właściciel był zadowolony bardzo z efektu końcowego i jedyne co go boli to wkręcona tylna rejestracja w klapę bagażnika, nie wiem czyj to był pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cześć Mircy. Wczoraj po pracy zauważyłem że jakiś kondor postanowił zbombardowac moj samochód. Zaraz po dotarciu do domu zmylem do wszystko na mokro - efekty widać na załączonym obrazku. Czy ktoś z was moglby mi doradzić jak się tego pozbyć? Jest sens w ogóle bawić się samemu czy lepiej od razu udać się do specjalisty?
W komentarzu fotka słupka C
#januszdetailingu #autodetailing #motoryzacja
dejmiejn - Cześć Mircy. Wczoraj po pracy zauważyłem że jakiś kondor postanowił zbomba...

źródło: comment_ZYeK6BRiLq9evuJTlMx3HrVEnLnC4u8i.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanie czym konserwować skórę w samochodzie bo czyszczę ją szarym mydłem (rozpuszczam kostkę mydła w słoiku i wlewam do butelki i czyszczę mikrofibrą według mnie najlepszy efekt a wielu środków próbowałem ) ale jakiej odżywki używać ??? może macie jakieś domowe sposoby ?
#detailing #autodetailing
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaktus1202: ale to jest złe podejście, uwierz mi, że skóra którą posiadasz ma się nijak do tego, co masz na dłoniach, to jest skóra która jest już pofarbowana, ona nie lubi wody - dlatego colourlock posiada pianowniczke i nakładasz samą piankę do czyszczenia, do tego jest środek konserwujący który nakładasz fibrą delikatnie i dajesz mu odparować - krem nivea i reszta to jest top KEK, a dla ludzi którzy twierdzą,
  • Odpowiedz
Takie pytanie z #majsterkowanie #diy i chyba #detailing #autodetailing

Szukam pomyslu na to co robic z odpadem (blotem ze smieciami) z odokurzacza, ktorym czyscimi i pierzemy #samochody

Ani to wylewac do scieku ani gdzies z boku.
Idealny bylby jakis separator albo/i sita, zeby szara wode mozna wylewac a odpad staly do smieci i temat moge zalatwic pewnie wycieczka do budowalnego, ale nie widze
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z góry przepraszam za spam autorskim tagiem, przy okazji @localgoodness napisz do wykopu na kontakt by tag stał sie Twoim, ewentualnie @A__s jak możesz to pyknij mu tag ʕʔ

Ostatnio coś mamy poruszenie autodetailingiem na wykopie, to pozwole wtrącić swoje trzy grosze, a mianowicie gdzie szukać wiedzy:
- Kanał na YT, calkiem profesjonalne podejście do tematu, wytlumaczone jak krowie na rowie
- Portal jak i forum
M.....a - Z góry przepraszam za spam autorskim tagiem, przy okazji @localgoodness nap...

źródło: comment_GbbT7EecVlTj72yCo4niOrdGwWspRxLA.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w samochodzie w wykładzinie pod sprzęgłem dziurę, chcę ją wypełnić pianką i to wzmocnienie, które tam jest (też ma dziurę) nakleić nowe. Pytanie na jaki klej?? Jakieś pomysły? I czy macie pomysł na to wzmocnienie?

Szybkie Google skłania mnie do Bonaterm AS, ale może ktoś przypadkiem wie co najlepiej zastosować?

#motoryzacja #detailing #autodetailing #samochody
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach