Tym razem jeszcze kibice wygrali i na razie superligi nie będzie, ale z całego zamieszania można wyciągnąć wiele wniosków. Przede wszystkim teraz już do wszystkich ludzi dotarło, że profesjonalna piłka nożna to nie sport, tylko wielomiliardowy biznes i piłka nożna już nie jest tworzona dla kibiców.

Dla największych klubów kibice są krową dojną i chodzi wyłącznie o to, by wyciągnąć od nich jak najwięcej pieniędzy. Byliśmy trochę oślepieni gdy miliarderzy zaczęli inwestować
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coxex: Tak wszystkiemu winna jest LM, wcale nie jest tak, że w krajach które w ogóle nie biorą udziału w LM, też często jest 1 dominująca drużyna która leje wszystkim dupska przez 20 lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
Nie popierałem absolutnie całego konceptu Superligi i cieszę się, że to nie wypaliło, ale teraz zacznie się cały festiwal s----------a i obłudy wśród tych wszystkich wydygańców, prezesów, działaczy i piłkarzy, którzy będą pod publiczkę gadać 'nie mogliśmy na to pozwolić, futbol ponad wszystko, równe szanse, jesteśmy dla was'

Zupełnie jakby 48h wcześniej nie podpisali dokumentów tworzących Superligę.
Zupełnie jakby od kilkunastu miesięcy nie prowadzili rozmów na ten temat.
Zupełnie jakby dwa dni wcześniej
Beeercik - Nie popierałem absolutnie całego konceptu Superligi i cieszę się, że to ni...

źródło: comment_1618960261F2PFs0JSgtT7QXfRdwVeO3.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bynajmniej nie z jakichś altruistycznych czy idealistycznych powodów, ale ze względu na hajs.


@kilemile: No ale to nie nazywajmy tego zaraz zwycięstwem piłki i kibiców, bo to jest zwycięstwo jednej grupy nastawionej na zysk nad drugą. Ja się tylko nazewnictwa czepiam. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Arsenal oficjalnie opuszcza Super Ligę.

As a result of listening to you and the wider football community over recent days we are withdrawing from the proposed Super League.

We made a mistake, and we apologise for it.


źródło
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zeMadafaka: rozumiesz beka, bo Arsenal jest 9 w Premier League.

Kanonierzy w ostatnich dwóch sezonach przeciwko tak drużynom jak City, Liverpool, United, Chelsea, Tottenham, Leicester - wygrali 11 razy, zremisowali 5 i przegrali 14 spotkań.

Arsenal jest też 10 klubem w rankingu klubowym UEFA.
  • Odpowiedz
Florentino Pérez: chcemy wystartować od sierpnia i jesteśmy otwarci na rozmowy z UEFĄ. Nie rozumiem nowego formatu UEFY, który wczoraj zaprezentowali. Chcemy opracować rozgrywki, które będą atrakcyjne dla młodych by był rozrywką. Żaden z klubów nie odejdzie ze swojej ligi. Chcemy przejrzystości i zmian.

Dlatego stanowisko klubu było, że niezależnie od wyników w Premier League i Lidze Europy Mikel Arteta zostaje. Perez mówi o przychodach 400-500 mln €. (
Pustulka - Florentino Pérez: chcemy wystartować od sierpnia i jesteśmy otwarci na roz...

źródło: comment_1618871786p0118n32FLgHpioOt3G1xT.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pustulka w superlidze juz z marszu jest 28 meczy ( zakoadam ze maja te 15 drużyn) czyli non stop przez 10 miesięcy mecz co 3 dni, plus puchary ligowe bo prawie chyba nie moga ich wyrzucić z ligi (to sie okaże) .

Jeszcze może bym i ta Superligę przełknął ale to ze 12 klubów jest nie do ruszenia to taki dramat trochę.

Chyba że ligi by sie dogadały z klubami po
  • Odpowiedz
superlidze juz z marszu jest 28 meczy ( zakoadam ze maja te 15 drużyn) czyli non stop przez 10 miesięcy mecz co 3 dni, plus puchary ligowe bo prawie chyba nie moga ich wyrzucić z ligi (to sie okaże) .


@MarekAntoniusz: Oni zakładają, że zwycięzca zagra 21 spotkań, w nowym formacie LM będzie 19.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
#arsenal
To już wiadomo dlaczego Arteta olewa ligę. Stwierdził że p------i to i nie będzie się przemęczał, jak i tak w przyszłym sezonie nie będą grać w lidze xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przyzwoity: na kluby na pewno. Mam nadzieję że to ominie zawodników, którzy nie mieli wiele z tą decyzją wspólnego a są jedynie pionkami w tej grze. I bardzo nie chciałbym aby dyskwalifikowano te kluby w ligach krajowych, a niestety to zostało wstępnie zapowiedziane.

@KolegaPatryk: mam wrażenie że jednak wizja ogromnych pieniędzy i rywalizacji z mimo wszystko największymi klubami skusi pozostałe 3 zaproszone do grona założycieli kluby - Bayern, BVB
  • Odpowiedz
#premierleague #bundesliga #pilkanozna #laliga #united #lfc #chelsea #arsenal #superliga #ligamistrzow #fcbarcelona #realmadryt

Najlepsze podsumowanie tego poronionego pomysłu. Gary nie bierze jeńców, oberwało się wszystkim - szczególnie United i LFC.

Każdy kto to popiera: nie czuje i nie rozumie istoty tego sportu - od wielu lat i tak coraz
Tywin_Lannister - #premierleague #bundesliga #pilkanozna #laliga #united #lfc #chelse...
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fxd_: ale przecież nie ma obowiązku żeby klub był członkiem federacji krajowej, a co za tym idzie UEFA i FIFA. Klub może wystąpić ze struktur. Kluby mogą założyć swoje rozgrywki i sobie tam grać, ale dlaczego w takim wypadku UEFA czy FIFA ma ich dopuszczać do własnych rozgrywek?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
Jakie widzicie niby plusy tego, że po stworzeniu Superligi zespoły przestaną już grać swoje:
- ligi krajowe
- krajowe puchary
- superpuchary

Będzie tylko jedna liga, z jednym pucharem, ciągle te same zespoły, te same mecze wielkich aż do porzygu, zamiast mocno wyczekiwane szlagiery jak teraz.
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WHlTE: cieszynka jakby strzelił w finale LM a to tylko bramka dająca remis w meczu z drużyną która walczy o utrzymanie w lidze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@WHlTE: W niecałe 20 lat z drużyny niepokonanej do drużyny cieszącej się z bramki dającej remis z jednym z głównych kandydatów do spadku. Boli.
  • Odpowiedz
@Milanello: Morderstwo na piłce niżnej ehhh... Ta superliga spowoduje jeszcze większe nierówności między klubami.Takie kluby jak Sevilla, West Ham, Leicester, Atalanta i inne kluby które aspirują do poziomu topowej drużyny będą w dupie bo nie zostaną tam zaproszeni. A my w kółko będziemy oglądać te same pojedynki.
  • Odpowiedz