#amiga #atari #pc #mac

"Amiga 1200 is the best home computer ever. Period. Well, except for the Atari ST, but the Amiga 1200 is better. But no one cares because the Atari ST is a 586, which is an inferior or inferior-in-power machine.

Probably not coincidentally, the Amiga 1200 was designed and built in exactly the same way as the most-used of
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OSH1980: W gimnazjum robiłam sobie taki engine 3d z obrotami co 90° na Amidze w Amosie. Tyle, że z liniami na wektorach. Najpierw musiałam sobie wymyślić, jak rysować te wektory. Potem jak rysować tylko to co widać z punktu widzenia gracza. Ale w przeciwieństwie do HG poszłam dalej, bo moje korytarze było sześciokątne ze środkiem przesuniętym w dół, a nie prostokątne. Dorobiłam nawet generator randomowych map. Wszystko działało ok,
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki,
kojarzy ktoś grę na Amige/PC (ja grałem na PC) z początku lat 90', klon Micro Maschines, bodajże Polskiej produkcji.

Dał bym sobie łeb uciąć, że nazywała się Suicide Speed, ale śladu nie mogę znaleźć na ten temat w sieci...

#retrogaming #amiga
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli ktoś jest ciekaw, to tak właśnie wyglądała pierwsza pełnoprawna symulacja Formuły 1 - Formula One Grand Prix z 1992 roku. Opierała się na sezonie 1991, choć niestety bez prawdziwych nazw zespołów i zawodników. Te można było jednak zmienić za pomocą edytora. Oferowała wówczas świetną grafikę 3D, wysoki framerate na poziomie 25 FPS, bardzo realistyczne prowadzenie bolidu oraz rozbudowane opcje tuningu i model zniszczeń (jak na swoje czasy). Trasy zaś pokrywały się
jedlin12 - Jeśli ktoś jest ciekaw, to tak właśnie wyglądała pierwsza pełnoprawna symu...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i pierwszy NFS, którego ograłem gdzieś w '95, to już był kosmos totalny


@Seiec: NFS robił niesamowite wrażenie, te filmowe scenki, muzyka. Grafika w grze to już w ogóle wgniatała w fotel, aż się zastanawiałeś czy jest możliwe zrobienie czegoś lepszego.
Była jeszcze taka gierka Screamer w tym samym czasie, też zajebista.
  • Odpowiedz
Ten kawałek napisałam mając jakieś 16 lat, na Amidze w DigiBoosterze Pro. W tej wersji dodałam oczywiście arpa (sic!) i moją własnoręcznie zrobioną syntetyczną gitarkę akustyczną xD
https://clyp.it/i2kws2ws

#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #xandramuzykuje #chillout #muzykaelektroniczna #amiga #muzyka
xandra - Ten kawałek napisałam mając jakieś 16 lat, na Amidze w DigiBoosterze Pro. W ...

źródło: comment_1581170674dwFtJ4U1eTDva4yIqNMTCr.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#amiga #retrogaming #grafikakomputerowa #gamedev Kurde ten sprzęt nadal nie przestaje mnie zadziwiać, Mimo że układy AGA w a1200 maja mozliwosc wyswietlenie 256 kolorów, to można wyświetlić nawet ponad 21 tys albo i wiecej, mowa o trybie HAM8 dla AGA i HAM6 dla wczesniejszych Amig.. tu maly test porównanie obrazka 320x256 z 256 kolorów i ponad 8 tys, załadowałem też w rozdzialeczosci 620x512 w 21
ZawzietyRobaczek - #amiga #retrogaming #grafikakomputerowa #gamedev Kurde ten sprzęt ...

źródło: comment_1580837936yJc8vFYCElEgjD8hZH8R9l.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach