Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@RobertKowalski: Zybex mistrz ;)
- 0
Moja ukochana, te screeny ładowania, ta muzyka, cud, miód i orzeszki! <3
- 10
Koobz2: Pacific, Amiga 64K Intro (OCS czyli A500), 3 miejsce na GREP 2020 ze świetną muzą WASPa (。◕‿‿◕。)
#demoscena #amiga #animacja #retrocomputing
#demoscena #amiga #animacja #retrocomputing

- 5
fajny utworek związany z retro gamingiem grupy mind.in.a.box - 8 Bits #amiga #retrogaming #retrocomputing #muzyka #commodore #zxspectrum #8bit

@lasero79: uwielbiam mind.in.a.box . Cały album R.E.T.R.O. jest mega. Zresztą jak całą ich twórczość...
- 8
Instrumentalny remake motywu z Cannon Fodder (。◕‿‿◕。)
#amiga #retrogaming #retrocomputing #muzyka #feels
#amiga #retrogaming #retrocomputing #muzyka #feels


- 51
Niejaki Cherno postanowił odtworzyć engine z kultowej gry Hired Guns. Historia postępu z lat 2013-2017 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W bonusie mapka z HG Abandoned Depot odtworzona w Doomie https://www.youtube.com/watch?v=mKxUpKCWX-8
#amiga #retrogaming #gry #ciekawostki
W bonusie mapka z HG Abandoned Depot odtworzona w Doomie https://www.youtube.com/watch?v=mKxUpKCWX-8
#amiga #retrogaming #gry #ciekawostki

- 20
@OSH1980: W gimnazjum robiłam sobie taki engine 3d z obrotami co 90° na Amidze w Amosie. Tyle, że z liniami na wektorach. Najpierw musiałam sobie wymyślić, jak rysować te wektory. Potem jak rysować tylko to co widać z punktu widzenia gracza. Ale w przeciwieństwie do HG poszłam dalej, bo moje korytarze było sześciokątne ze środkiem przesuniętym w dół, a nie prostokątne. Dorobiłam nawet generator randomowych map. Wszystko działało ok,
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki,
kojarzy ktoś grę na Amige/PC (ja grałem na PC) z początku lat 90', klon Micro Maschines, bodajże Polskiej produkcji.
Dał bym sobie łeb uciąć, że nazywała się Suicide Speed, ale śladu nie mogę znaleźć na ten temat w sieci...
#retrogaming #amiga
kojarzy ktoś grę na Amige/PC (ja grałem na PC) z początku lat 90', klon Micro Maschines, bodajże Polskiej produkcji.
Dał bym sobie łeb uciąć, że nazywała się Suicide Speed, ale śladu nie mogę znaleźć na ten temat w sieci...
#retrogaming #amiga
- 13
Jeśli ktoś jest ciekaw, to tak właśnie wyglądała pierwsza pełnoprawna symulacja Formuły 1 - Formula One Grand Prix z 1992 roku. Opierała się na sezonie 1991, choć niestety bez prawdziwych nazw zespołów i zawodników. Te można było jednak zmienić za pomocą edytora. Oferowała wówczas świetną grafikę 3D, wysoki framerate na poziomie 25 FPS, bardzo realistyczne prowadzenie bolidu oraz rozbudowane opcje tuningu i model zniszczeń (jak na swoje czasy). Trasy zaś pokrywały się

@jedlin12: Monza ze starą podwójną szykaną, Silverstone na hangar str8, Monaco, Spa, pitstop Interlagos. Ostatniego jakoś nie kojarzę.
No i pierwszy NFS, którego ograłem gdzieś w '95, to już był kosmos totalny
@Seiec: NFS robił niesamowite wrażenie, te filmowe scenki, muzyka. Grafika w grze to już w ogóle wgniatała w fotel, aż się zastanawiałeś czy jest możliwe zrobienie czegoś lepszego.
Była jeszcze taka gierka Screamer w tym samym czasie, też zajebista.
@Niechcemisie89: 386DX40. Ech...kiedy to było.
- 0
- 14
- 79
Ten kawałek napisałam mając jakieś 16 lat, na Amidze w DigiBoosterze Pro. W tej wersji dodałam oczywiście arpa (sic!) i moją własnoręcznie zrobioną syntetyczną gitarkę akustyczną xD
https://clyp.it/i2kws2ws
#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #xandramuzykuje #chillout #muzykaelektroniczna #amiga #muzyka
https://clyp.it/i2kws2ws
#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #xandramuzykuje #chillout #muzykaelektroniczna #amiga #muzyka
źródło: comment_1581170674dwFtJ4U1eTDva4yIqNMTCr.jpg
Pobierz15
Black Dawn Rebirth na Amigę

Gra Black Dawn Rebirth to klasyczny amigowy "dungeon crawler" ale tym razem w klimatach fantastyki naukowej: Na planecie Thalax 9 w układzie Thalax chorąży Bren wykonuje swoją rutynową misję sprawdzenia bazy. Z zewnątrz baza wydaje się sprawna i nieuszkodzona, ale coś jest nie tak.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Amiga 500

Polski film krótkometrażowy
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
8
Jump! Świetnie prezentująca się polska gra..

Może i retrokomputer ale wygląda i brzmi zajebiście :D
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
#amiga #retrogaming #grafikakomputerowa #gamedev Kurde ten sprzęt nadal nie przestaje mnie zadziwiać, Mimo że układy AGA w a1200 maja mozliwosc wyswietlenie 256 kolorów, to można wyświetlić nawet ponad 21 tys albo i wiecej, mowa o trybie HAM8 dla AGA i HAM6 dla wczesniejszych Amig.. tu maly test porównanie obrazka 320x256 z 256 kolorów i ponad 8 tys, załadowałem też w rozdzialeczosci 620x512 w 21
źródło: comment_1580837936yJc8vFYCElEgjD8hZH8R9l.jpg
Pobierz- 3
@ZawzietyRobaczek: mała poprawka: 256 kolorów może być jednocześnie na ekranie w trybach zwykłych. HAM8 wyświetli dokładnie 262144 kolory JEDNOCZEŚNIE. Układy AGA mają paletę 16,2 mln kolorów.
- 3
@Kryspin013: @tank_driver: @OSH1980: oo udalo mi sie ponad 16 tys kolorow w 640x512, na razie na emulatorku, ciekawe jak bedzie wygaldac na zwyklej a1200, mozna z tego bez problemu zrobic np. interaktywne menu, płynnie działające
źródło: comment_15808456643TS23NoWEFfkc14Qq1bmk8.jpg
Pobierz19
Verge World: Icarus Rising - niesamowite demo technologiczne na klasyczne...

Ograczenia nie istnieją, nawet te technologiczne - jak pokazuje demo najnowszej produkcji polskiej grupy Retro Bones na klasyczne Amigi.
z- 8
- #
- #
- #
- #
Odkirzanie i skladanie do kupy wszystkich skarbow. Powiało nostalgia :)
#amiga #retrogaming #retro #staregry
#amiga #retrogaming #retro #staregry
źródło: comment_nDpjUwxWevSpx4aFVFOc6ZZoW1tUPTwr.jpg
Pobierz





















"Amiga 1200 is the best home computer ever. Period. Well, except for the Atari ST, but the Amiga 1200 is better. But no one cares because the Atari ST is a 586, which is an inferior or inferior-in-power machine.
Probably not coincidentally, the Amiga 1200 was designed and built in exactly the same way as the most-used of