@ArtBrut: Nazywanie komplikowania sobie logistyki w imię beznadziejności i załatwiania wszystkiego na ostatni gwizdek "słusznym" to jest sranie w banie. Ale się zgodzę, że posiadanie paru BWP/TO nie jest złe, tylko że nie widzę zbytnio różnic między Borsukiem, a AS-21. Największa jest taka, że Borsuk pływa, AS-21 nie.
@Heroina340: Żołnierzy rosyjskich w Naddniestrzu jest około 1500. Nie mają tam ciężkiego sprzętu. W sumie sam nie wiem, czemu do tej pory Ukraińcy nie dogadali się z Mołdawią i nie weszli tam. Być może ganianie ich po lasach i miastach zajęłoby zbyt dużo zasobów.
@Aryo: Wołodyński to brzmi jak ten Czeczen z filmu Andromedy, z 8 września. Ukraińcom się nie udało, i w ogóle to szopka dla zachodu, żeby były diengi. Tak twierdzić teraz, to chyba tylko z planety kucyków się da.
@Aryo: Ja p------ę, grzejniki kradną xD Pralki, bojlery, piece to jeszcze, bo to jakieś urządzenia są, ale żeby takie zwykłe grzejniki kraść, jak złomiarze?
@BaltasarGracian: Z marca zapamiętałem jedną wypowiedź na jakimś filmiku: "tu (w Przemyślu) czekają na nas zwykli ludzie, którzy nas za darmo zabiorą do Warszawy, Poznania, Berlina. Nie słyszałam, żeby na granicy z DRL czekał ktokolwiek z Moskwy".
Trwa zmasowana kampania sprzedaży zarówno majątku państwowego, jak i prywatnego ukraińskich biznesmenów, którym nie spieszy się do wejścia na terytoria kontrolowane przez Rosję [chodzi o konfiskowanie przez Rosjan majątków ukraińskich, których właściciele uciekli na terytoria kontrolowane przez Kijów]. Trwa rozpisywanie przetargów na odbudowę osiedli i infrastruktury. Na projekty w obwodzie charkowskim nie wydano nawet dziesiątej części kwot przeznaczonych obecnie na południe [na Chersoń i Zaporoże].
Według sondażu dla oko.press aż 33% Polek z grupy 18-39 lat uważa, że dla Polski byłoby źle, gdyby osoby z Ukrainy zostały w Polsce na wiele lat, wśród mężczyzn 18-39 lat podobnie uważa 23%. Młode Polki są również częściej ksenofobiczne niż ich babcie, wśród Polek 60+ podobne zdanie ma 25%.
Jakub Czarodziej manipuluje i nawołuje do odstrzelenia Ukraińców w Polsce. Temat odkryty przez [$~bb04de10e67231dff09110a0f582b5d0~$] Główny przekaz 08:45
No, ja bym powiedział, że brak planu działania, gdy przeciwnik ma oplot, to dosyć spory błąd w doktrynie. Znaczy, pamiętam, że 24 lutego Rosja coś tam wyprukała w pozycje przeciwlotnicze sprzed kilku(nastu/dziesiąt) lat, ale mam wrażenie, że to trochę na pokaz było. Tyle rakiet poleciało na miasta, zamiast na stanowiska oplot, radary? A sztab na to, lotnictwo niech se to robi samolotami,
Zebrałam do kupy wypowiedzi rosyjskiej propagandy ("60 minut") z 6-12 września. Bardzo ładnie widać postępującą zmianę retoryki. Przetłumaczyłam nie tylko kwestie propagandy, ale również rozmowy z gen Specnazu oraz dwoma korespondentami wojennymi. Wydaje mi się, że jest to ciekawe studium przypadku.
@uknot: Warto pamiętać, że w Rosyjskim nie ma uprzejmościowego zwrotu jak polski "pan" albo angielski "mister/mistress". Kiedyś taką rolę spełniał "tawariszcz", ale potem komuna jebła i trochę głupio tak gadać.
@JanLaguna: 56 mln rubli to jakieś 5,2 mln złotych, porównując średnie płace w obu państwach (bo żadnemu kursowi rubla nie wierzę). Mam nadzieję, że wrzucą jakieś zdjęcia, bo chcę tę choinkę zobaczyć.
@JanLaguna: aż zdążyłem już zapomnieć, że Rosja wciąż próbuje gdziekolwiek robić postępy. Na południu bez zmian, koło Chersonia bez zmian, na północy postępują do tyłu. Ale fakt, na tym odcinku mają największe sukcesy, Siewierodonieck po kilku miesiącach i w ogóle.
*Wagnerowcy sami siebie czasami określają orkiestrą Wagnera
Nie chodzi o to, że Wagner legalnie reklamuje się w Rosji jako orkiestra, zamiast firmy wojskowej? Nie żeby Rosjanie nie wiedzieli, czym tak na prawdę się oni zajmują.