Wpis z mikrobloga

Rosjanie narzekają na brak dostatecznego wsparcia dla Specjalnej Operacji Wojskowej


Dzień dobry, jestem twoim subskrybentem z Kaliningradu, w naszym mieście szefem Dyatlova E.I. [szefowa administracji miejskiej w Kaliningradzie] ogłosiła zakup nowej choinki w celu zastąpienia starej i dekoracji centralnego placu miasta za 56 mln rubli. Wszyscy, których znam, byli zszokowani tą wiadomością, biorąc pod uwagę liczbę żołnierzy, którzy zginęli w zeszłym tygodniu z naszego regionu w obwodzie charkowskim, których pogrzeby odbywają się codziennie. Jednocześnie pieniądze te mogłyby być przeznaczone na potrzeby naszej armii i ochotników. Nie ma potrzeby kupowania takich niepotrzebnych przedmiotów za budżetowe pieniądze. Brak tak drogiej choinki nikogo nie zdenerwuje, z wyjątkiem głowy miasta i gubernatora. Stwierdzenie to padło dokładnie po wyborach gubernatorskich, aby nie wpłynąć na ich wyniki. Proszę o upublicznienie tego odwołania i pomoc w zmianie tej decyzji, a nie reklamowanie mojego nazwiska. Dziękuję Ci.


https://t.me/rsotmdivision/1082

Dobry wieczór. Ja wojskowy. W tej chwili leczę rany w szpitalu. Ja z miasta Nalczyk. Poprosiłem lokalną administrację o pomoc w zakupie quadrocoptera dla moich ludzi, którzy od ponad pół roku jeżdżą na zwiad na ślepo. Wysłali mi odpowiedź ze zdjęciem [chodzi chyba o kartkę okolicznościową]. Ale za to są pieniądze do wydania na święto z okazji dnia miasta. 3 dni festynu każdego dnia z 4-5 pokazami fajerwerków w każdej dzielnicy miasta. Chłopaki tam [na Ukrainie] umierają. A administracja nie ma pieniędzy. Dlaczego nie można zrobić tego [obchodów miasta] trochę skromniej, ale kupić chłopakom niezbędny sprzęt do walki? Za to biją się w pierś [władze miasta], że są patriotami. Myślę, że pokaz świateł kosztował miasto ponad milion rubli.


https://t.me/rsotmdivision/1083

Zdjęcie niepowiązane

_______________

Info z Ukrainy wrzucam na:
- stronę Puls Zagranicy
- Twittera
- #lagunacontent

Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna
JanLaguna - Rosjanie narzekają na brak dostatecznego wsparcia dla Specjalnej Operacji...

źródło: comment_166344190323Z5KVCsPea7d1oN1CCTMU.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@JanLaguna

Ale po #!$%@? mają im cokolwiek dawać, jak niedawno był temacik jakiś chyba na sadistic, że kacapy sprzedały drona że zbiórki w moskwie, nawet go nie użyli, a za kilka dni wisiał na ruskim marketplace fb.

Tak samo jak z homla na Białorusi były shoty z kamer u kuriera jak orlana odsyłaja do Rosji na sprzedaż :D

Przecież guber obw. Kgd doskonale wie że na choince i lampkach upierze parę
  • Odpowiedz
@JanLaguna: Bardzo miło czytać o tym jak zepsuci są rosjanie i jak płytkie jest ich poparcie dla wojny. To tylko pokazuje że należy im zamknąć te granicę by zaczęli tupać nóżkami że wojna śmiała zakłócić im komfort ich życia.
  • Odpowiedz
@ZenonArciszewski3127: Handlowanie sprzętem na lewo przez sołdatów to zawsze jest problem. Po stronie ukraińskiej też były takie przypadki, że coś szło na lewo. Oczywiście to jest kwestia skali, i po stronie rosyjskiej ta lewizna dochodzi do jakichś patologicznych rozmiarów. Ta sytuacja z Orlanem to piękny przykład. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Główny motyw jest jednak taki, że Rosjanie mają straszny ból żopy o to, że Ukraińcy dostają
  • Odpowiedz
@JanLaguna: 56 mln rubli to jakieś 5,2 mln złotych, porównując średnie płace w obu państwach (bo żadnemu kursowi rubla nie wierzę). Mam nadzieję, że wrzucą jakieś zdjęcia, bo chcę tę choinkę zobaczyć.
  • Odpowiedz
Ukraińcy dostają nowiutki sprzęt całymi ciężarówkami z zachodu (super!) a oni nie


@JanLaguna: W sumie to dlaczego Chiny im nie wysyłają sprzętu? Wspomaganie Rosji byłoby im chyba na rękę, bo im dłużej trwa wojna tym więcej zachód musi pompować pieniędzy i sprzętu w Ukrainę. Do tego podobnie jak USA sprawdziliby swoje zabawki w największym tego typu konflikcie od chyba wojny w Korei.
  • Odpowiedz
@CralencSeedorf: Wydaje mi się, że Chiny niekoniecznie chcą, aby Rosja tę wojnę wygrała. Chiny wychodzą z założenia, że Rosja tej wojny przede wszystkim nie może przegrać, dlatego jakby np. Ukraińcy zagrozili Krymowi czy Donbasowi (dawne ATO) to Chiny odkręciłyby kurek z pomocą. Jednak tylko w takiej sytuacji. Póki co Chińczycy wydają się zadowoleni z obecnej sytuacji. Amerykanie są zajęci Rosją i nie skupiają się ju tylko i wyłącznie na Pacyfiku.
  • Odpowiedz
@JanLaguna: Jakoś nie mogę go wygrzebać, ale widziałem ostatnio nagranie na którym Ukraińcy rozpakowywali przechwycone na Charkowszczyźnie rosyjskie paczki od wolontariuszy. W środku były chusteczki, kilka tanich chińskich ciuchów typu kalesony i skarpetki, jakaś niemarkowa pasta do zębów i jedna szczoteczka, do tego kilo mąki XD, mydło w płynie, paczka suchego makaronu, jakiś chyba tani pasztet i jeszcze kilka bieda fantów tego typu. Ogólnie dowolna paczka dla uchodźców przygotowana przez
  • Odpowiedz
dlatego jakby np. Ukraińcy zagrozili Krymowi czy Donbasowi (dawne ATO) to Chiny odkręciłyby kurek z pomocą.


@JanLaguna:
Skąd taki wniosek? Chiny przecież nawet nie uznają Krymu jako części rosji, chyba że coś przegapiłem.
  • Odpowiedz
@RaghNaarRoog: bo to bezpośrednio zagroziłoby już stabilności wewnętrznej Rosji. Chiny potrzebują Rosji, aby zajmowała część uwagi Amerykanów. Jeśli zacząłby się wewnętrzny rozkład Rosji, to znowu Amerykanie zwróciliby się głownie ku Pacyfikowi, co Chińczykom nie jest na rękę. Z perspektywy Pekinu to imho najlepiej, aby ta wojna trwałą jak najdłużej i stopniowo osłabiała Rosję - na tyle, aby coraz bardziej była zależna od Chin, a jednocześnie nie na tyle, aby się
  • Odpowiedz