Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
radek-wladek
radek-wladek

radek-wladek

Dołączył 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 35
  • Znaleziska 3
  • Mikroblog 32
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 10

557

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Kryzys demograficzny staje się również problemem biznesowym. - Najczęściej mówi się o tym, że zaczyna brakować pracowników. Ale ten kij ma też drugi koniec - nie rodzą się przyszli klienci.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 04.06.2026, 07:21:51
  • 361
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    dzieci
radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 04.06.2026, 13:30:41 via Wykop
  • 1
A ja od pół roku nie mogę znaleść pracy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kluha666
kluha666
03.06.2026, 10:06:43
  • 1
Byłem u psychiatry i znowu dał mi skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Nie wiem co robić, bo jutro miałem iść do pracy. Ech..
#schizofrenia #depresja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 03.06.2026, 19:52:40 via Wykop
  • 0
@kluha666: Do roboty a nie po szpitalach będziesz się szlajać. Chyba że coś znowu odwaliłeś.
  • Odpowiedz
Anonim5
Anonim5
01.06.2026, 15:38:37
  • 7
#przegryw czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego może mi i mojej rodzinie blokować połączenia telefoniczne i emaile? #pytanie #abw #schizofrenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 01.06.2026, 17:25:42 via Wykop
  • 0
@Anonim5: Tak, nie mają co robić tylko schizofrenika prześladować.
  • Odpowiedz

59

Matka leczyła mnie na schizofrenię, której nigdy nie miałem. Moja historia.

Matka leczyła mnie na schizofrenię, której nigdy nie miałem. Moja historia.

Witam. Nazywam się Mateusz Surma. Mam 38 lat i moja matka Karina Surma leczyła mnie na schizofrenię, której nigdy nie miałem już w wieku 5 lat, a później na każdym etapie mojej edukacji (podstawówka, gimnazjum, liceum), co m.in. finalnie zaprowadziło mnie do próby samobójczej zakończonej śpiączką.

daerragh
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 14:27:00
  • 29
  • #
    schizofrenia
  • #
    oszustwo
radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 18.05.2026, 17:33:53 via Wykop
  • 24
Jezu jaki schizofreniczny bełkot.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kluha666
kluha666
15.05.2026, 04:19:06
  • 2
O 9:30 mam rozmowę o pracę w ochronie. Bardzo się cieszę :)). Ogólnie są zainteresowani mną również inni pracodawcy, ale wybiorę co mi będzie najbardziej odpowiadało.
#praca #pracbaza #chwalesie #schizofrenia #depresja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 15.05.2026, 21:01:26 via Wykop
  • 0
@Donfrom: Przecież ta mityczna partnerka nie istnieje. Nigdy nie mów babie że chorujesz bo Cię zaraz zostawi, chyba że jesteś ultra przystojny. Facet ma mieć wzorcowe geny a baba byle jakie, tak to niestety wyglàda.
  • Odpowiedz
FFFFUUUU
FFFFUUUU
10.05.2026, 16:13:25
  • 0
#logikarozowychpaskow #rozowepaski #pieklokobiet #schizofrenia
FFFFUUUU - #logikarozowychpaskow #rozowepaski #pieklokobiet #schizofrenia

źródło: Screenshot 2026-01-28 at 20-12-40 Sympatia

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 11.05.2026, 09:48:37 via Wykop
  • 1
@FFFFUUUU: Ona nie jest gruba tylko ma grube kości. A tak to wina aparatu że zamiast pokazywać chude wnętrze to okazuje zgrubione zewnętrzne powierzchnie. Chętnych na schizofreniczki pewnie wielu. Tylko faceci mają przewalone jak ja.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
23.04.2026, 11:44:40
  • 1
Ależ jestem w dobrym nastroju. Wyspałem się, czuję się wręcz wyśmienicie. Wszystko co było złe mi przeszło. Zastrzyk z Fluanxolu i zwiększenie Tritico do 150mg z wcześniejszych 75mg zrobiły swoje :))
#schizofrenia #depresja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 23.04.2026, 12:39:58 via Wykop
  • 4
@kluha666: Ty to ewidentnie masz dwubiegunówkę. Zaraz będziesz płakać że nie masz siły.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
21.04.2026, 11:28:29
  • 0
Jakie leki wam pomagają na objawy negatywne schizofrenii?
#schizofrenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 21.04.2026, 17:45:55 via Wykop
  • 0
@kluha666: Zmniejszenie neuroleptyka do minimum czyli rispoleptu do 1,5mg
  • Odpowiedz
massejferguson
massejferguson
20.04.2026, 19:13:01
  • 3
#schizofrenia #przegryw
Robiłem kanapki i położyłem folię od pasztetowej obok prawej dłoni i jak już robiłem te kanapki i kątem oka zauważyłem że jakiś karaluch się porusza szybko spojżałem a to tylko folia. To oznacza że mam halucynacje. Dodatkowo czymuje na czole takie uczucie jakbym był bez leków, taka pustkę. Mam nadzieję że nie skończę w szpitalu psychiatrycznym.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 21.04.2026, 17:44:57 via Wykop
  • 0
@massejferguson: eee tam wydawało Ci się. Mam takie przewidzenia i przesłyszenia 10 razy na dzień i nie panikuję.
  • Odpowiedz
massejferguson
massejferguson
20.04.2026, 19:18:45
  • 1
#schizofrenia #przegryw
Jakim cudem dostałem psychoz od 3 kubków herbaty wypitych naraz 4 godziny po lekach. Nie rozumiem tego. Niektórzy ćpaja i piwem popija leki i nic się nie dzieje a u mnie po j------h 3 kubkach herbaty dostaje psychoz.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 21.04.2026, 17:43:58 via Wykop
  • 0
@massejferguson: ta psychoza jest teraz z nami w pokoju?
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
21.04.2026, 08:05:48
  • 0
Myślałem, żeby zrobić zrzutkę, tylko tak naprawdę nie wiem ja co? Choruję na schizofrenię, nie mam siły pracować. Od miesiąca jestem na L4, umowy mi nie przedłużą, wynajmuję pokój, zadluzylem się w banku, bo nie spodziewałem się, że mi się tak pogorszy...Jutro jadę po wniosek o mieszkanie socjalne. Może to się przynajmniej uda. Bo na zasiłek nie mam szans, bo mam przekroczone dochody, a tak naprawdę nie mam za bardzo z czego
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 21.04.2026, 17:43:29 via Wykop
  • 0
@kluha666: Do roboty idź. Kto Ci zapłaci za to że masz schizofrenie. Po robocie chill na Youtube oraz Netflixie.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
21.04.2026, 14:16:43
  • 2
Czuję ogromną pustkę. Mam prawie wszystko o czym marzyłem. Wspaniałą partnerkę, kolekcję gier i książek, wydajnego laptopa. Przydałaby się jeszcze jakaś spokojna praca, ale to w swoim czasie. Mimo to, nic mnie nie cieszy. Czuję się pusty. Żadnych emocji. Ciężko mi się skupić i myśleć, bo mam ogromną pustkę w głowie. Dzwoniłem do dziewczyny i większość czasu milczałem, bo nawet nie wiedziałem co powiedzieć. Kiedyś byłem duszą towarzystwa, a teraz krótka rozmowa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 21.04.2026, 17:40:55 via Wykop
  • 2
@kluha666: Do roboty idź to Ci przejdą takie problemy. Najlepiej takiej która wymaga myślenia i zajęcia się wykonywanymi czynnościami.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
15.04.2026, 14:01:35
  • 9
Mam zero wsparcia w rodzinie. Choruję na schizofrenię, nie mam na razie siły pracować. Niby jestem zameldowany w domu rodzinnym, a nie mogę tam zamieszkać, bo matka czuje się jak nastolatka z nowym partnerem. Siostry znalazły bogatych partnerów i też sobie radzą. Jedna z nich ma mieszkanie jakieś 80m2 z jednym wolnym pokojem. Oczywiście nigdy mi nie zaproponowała, żebym u niej zamieszkał i stanął na nogi. Ten pokój u niej to taki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 15.04.2026, 15:11:05 via Wykop
  • 6
@kluha666: Matka ma Cię totalnie w 4 literach. A ty jeszcze chodzisz jej sprzątać mieszkanie z tego co piszesz. Jedyna opcja to całkowite odcięcie się od nich. Jedynie możesz jeszcze pogadać z siostrą.
  • Odpowiedz
radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 15.04.2026, 18:14:50 via Wykop
  • 1
@kluha666: Poszukasz jakiegoś tańszego pokoju, do tego praca na pół etatu i jakoś to będzie.
  • Odpowiedz
bambi_enjoyer
bambi_enjoyer
bambi_enjoyer
14.04.2026, 07:49:58
  • 78
#przegryw #renta
wstałem sobie po 9, a tutaj juz na mnie czekała renta z 13tka. chciałem podziękować wszystkim pracującym na moją i innych chłopów rentę
#schizofrenia here
bambi_enjoyer - #przegryw #renta
wstałem sobie po 9, a tutaj juz na mnie czekała rent...

źródło: 6457

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 14.04.2026, 08:43:18 via Wykop
  • 7
@AnalnyInseminator: Nie można. Przy takiej rencie musisz pasożytować na rodzinie.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
08.04.2026, 05:46:30
  • 1
Fatalnie się czuję. Źle sypiam, jestem zestresowany, nie widzę nadziei na lepszą przyszłość. Nic mnie nie cieszy. Nie chce znowu kłaść się w psychiatryku. Postanowiłem, że już tam nigdy nie wrócę.
#schizofrenia #depresja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 08.04.2026, 16:19:07 via Wykop
  • 0
@kluha666: Ehhh... psychiatrzy i ich grzebanie w neuroprzekaźnikach. Tak się kończy szprycowanie tymi cukierkami. Sam biorę garść ale w minimalnych dawkach.
  • Odpowiedz
kluha666
kluha666
06.04.2026, 18:57:00
  • 0
Chyba trzeba będzie wziąć L4 w pracy. Jak to jest? Jak mam rentę i jestem ubezpieczony, to nie obowiązuje mnie okres wyczekiwania? Czuję się wręcz fatalnie, kilka godzin temu słyszałem głosy. Jestem zestresowany, przybity i bez sił na cokolwiek.
#schizofrenia #depresja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 06.04.2026, 19:44:23 via Wykop
  • 6
@kluha666: Rób tak dalej to długo popracujesz. Dopiero co zacząłeś a bierzesz już L4.
  • Odpowiedz
greg_the_emperor
greg_the_emperor
05.04.2026, 15:02:45
  • 1
Ma ktoś z was jakiś zawód tak coś poza roboto-kołchoznikiem? Pytam, bo nie wiem czy do czegoś innego się nadaję

#schizofrenia #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 05.04.2026, 16:55:13 via Wykop
  • 0
@greg_the_emperor: UX/UI Designer. Obecnie na bezrobociu bo zostałem zwolniony za brak komunikacji. Uczę się w szkole branżowej na elektryka ale idzie okropnie - chyba nie nadaje się do zawodów technicznych. Będę chodzić póki mnie nie skreślà i tyle. Gdyby nie mój angielski A2 to bym pewnie znalazł już pracę w UX.
  • Odpowiedz
KrzyzowiecAlfred
KrzyzowiecAlfred
27.03.2026, 17:30:25
  • 8
Dzwoniłem dzisiaj do szamanki powiedzieć, że się boje głosów i halucynacji. Od jakiegoś czasu widzę pająki pełzające po ścianach. Kazała mi się zgłaszać na izbę przyjęć do psycho-puszki. Niech luj to strzeli. Its over dla huopa

#przegryw #depresja #schizofrenia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 27.03.2026, 17:43:49 via Wykop
  • 0
@KrzyzowiecAlfred: Współczuje. Ja to się cieszę że moje objawy to urojenia prześladowcze i ksobne, z okazjonalnymi trzaskami jako halucynacje. Na lekach czasami mam myśli prześladowcze i okazjonalne trzaski więc luzik. Przydałaby by Ci się lżejsza praca tak apropo. Jakaś biurowa lub na cieciówce.
  • Odpowiedz
Anonim5
Anonim5
18.03.2026, 16:53:53
  • 10
#przegryw jaka praca dla schizofrenika, który od leków nie ma sił fizycznych? #pracbaza #pytanie #schizofrenia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 18.03.2026, 18:32:49 via Wykop
  • 0
@Anonim5: Jakie masz wykształcenie i co umiesz?
  • Odpowiedz
Rencista_z_przypadku
Rencista_z_przypadku
Rencista_z_przypadku
17.03.2026, 17:54:27
  • 4
Szkoda że #schizofrenia mnie zniszczyła, z jednej strony fajnie bo mam #renta, z drugiej nic mi się nie chce. Jak pracowałem na magazynie to miałem tyle energii że cały kontener sam rozładować potrafiłem z kartonami, a teraz tylko bym leżał na pryczy ehh
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

radek-wladek
radek-wladek
radek-wladek 17.03.2026, 18:29:22 via Wykop
  • 4
@Rencista_z_przypadku: Jak od 10 lat leżysz w wyrku to się nie dziw że energii nie masz.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Radek Władek

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia