Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ketrish
ketrish

ketrish

Dołączył 16 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 19458
  • Znaleziska 18182
  • Mikroblog 1276
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 6
ketrish
ketrish
ketrish 19.07.2022, 18:52:47
  • 0
Mirki, Mirabelki

Co sie stanelo na rynku magazynow (HDD)? Lub inaczej co sie dzieje u nas?
Kurs USD na dzis: 4,65
VAT: 23%
Marza: zalozmy 5%
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 18.07.2022, 19:52:00
  • 0
Mirki, Mirabelki

Kontynuacja poprzedniego watku i kilka zwiazanych pytan ze swiatlowodami:

1. Jezeli chce wlasny sprzet to jak dobrze rozumiem idzie to tak: Swiatlowod > ONT > Router/inne urzadzenie sieciowe
2. Jezeli sie nie walnolem to jedyne co trzeba wklepac "na start" (w w/w konfiguracji) dane od operatora (np.: Orange) jak to bylo za czasow modemow z neostrada (pppoe, mtu itp. itd.)?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
18.07.2022, 23:47:02
  • 0
@blackcigarettes: podziekowal
Kojarzysz moze jeszcze czy ktos poza orange doprowadzal swiatlowod do domu/mieszkania (a nie koncentryk)?
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
Autor
19.07.2022, 17:58:49
  • 0
zmienne ip / ont /nazwa ppoe
@blackcigarettes: @krzywy_kanister: Dobra, a jeszcze w takim razie interesuje mnie:
1. Ktorzy operatorzy maja mozliwosc wybrania ONT zamiast ich sprzetu (Orange z tego co wiem, a reszta)?
2. Ktorzy operatorzy daja zew. zmienna adresacje (IP)?
3. Czy opcje w urz. sieciowych uwierzytelniania (np.: jak orange mialo pppoe) mialo swoj standard / nazwe (tj. z czym szukac routera)?
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 12.07.2022, 18:35:15
  • 0
Mirki, Mirabelki

Jako, ze u mnie w koncu idzie swiatlowod tudziez pytania:
1. Operatorzy - wszyscy jednakowo daja taka sama jakosc uslug?
2. Ich sprzet. Tzn. szczerze troche ubogie byly ubogie "modemy" od operatorow tudziez bardziej kwestia postawienia czegokolwiek za sprzetem operatora. Tudziez czy kazdy z operatorow ma mozliwosc ustawienia ich urzadzen w tryb bridge czy trzeba kombinowac?
3. Na co zwracac uwage przy wyborze w/w?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
13.07.2022, 16:28:05
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 12.07.2022, 18:35:14
  • 0
Mirki, Mirabelki

Ktora z "porownywarek" cenowych (OC/AC/Ass/NWW) jest najbardziej na biezaco, a ktora da mniej wiecej poprawny cenowo wynik koncowy?

#ubezpieczenia #samochody #oc #ubezpieczenie #motoryzacja #ubezpieczenieoc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rkadjar
rkadjar
12.07.2022, 18:37:20
  • 2
@ketrish: @OrzechowyDzem
  • Odpowiedz
fromasz56
fromasz56
13.07.2022, 13:20:38 via Android
  • 0
@ketrish jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 04.07.2022, 21:07:37
  • 0
Gdy myslales, ze widziales wszelakiego rodzaju debilizmy RGB na sile - wtedy wchodzi on caly na bialo( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://i.imgur.com/YxVzBaV.mp4

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/aewbtw/i_think_i_made_the_ultimate_rgb_pc_case_mod_i_3d/

#pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
05.07.2022, 22:04:18
  • 1
@Variv: nie moje, na reddicie znalezione
ja bardziej bede celowal w cos z o11
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 18.06.2022, 16:54:34
  • 0
Mirki, Mirabelki

Temat wrocil jak bumerang xD. Lap ~3k (+-) na studia (nie inzynieryjne). Cos lepszego dostane niz:
https://www.x-kom.pl/p/694211-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-ryzen-7-5700-8gb-512-win11-silver.html
https://www.x-kom.pl/p/710127-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-11400h-16gb-512-rtx3050ti-144hz.html
#pcmasterrace #notebook #komputery #laptopy #laptop
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
20.06.2022, 00:46:07
  • 0
to rozne lapki, potrzebujesz karty dedykowanej do gier?


@emerjot: nie dla mnie, dla dziewczyny z pracy na studia

pierwszy 8gb i 2 sloty zajete
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
Autor
28.06.2022, 17:54:31
  • 0
@emerjot:
acer jest na lutach wiec kicha
delle popatrzylem, ale ich cena, tj. 500-1000+ plnow wiecej za taka sama konfiguracje jak acer z pierwszego postu
@majk3l: popatrzylem tez delle G15, wole unikac W11 poki co, szczegolnie dla ludu nietechnicznego (troche kwiatkow mozna wylapac z sieci - bolaczki systemu dzieciecego), ale za 3800 sa tam bez OS'a, z Turingiem na pokladzie (xD?!) na matrycy 120Hz - pamietam, ze byl
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 17.06.2022, 14:48:48
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

M.....e
konto usunięte 01.06.2022, 20:04:51
  • 0
Bierzcie póki jest

#xkom #pcmasterrace #komputery
M.....e - Bierzcie póki jest

#xkom #pcmasterrace #komputery

źródło: comment_16541138815fLgQitgVNww1akeOLzwT3.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 01.06.2022, 21:40:20
  • 0
@Murasame: za miesiac panie jest 4090 xD
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 31.05.2022, 17:19:51
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

portoryko43
portoryko43
31.05.2022, 17:20:48 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ketrish: 95
  • Odpowiedz
portoryko43
portoryko43
31.05.2022, 17:21:04 via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ketrish: edit.99
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 31.05.2022, 15:54:30
  • 0
Mirki, Mirabelki

Do sledzenia historii cen znajdzie sie cos wiecej niz:
- fakefriday
- ceneo
- skapiec
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 29.05.2022, 19:03:05
  • 0
Mirki, Mirabelki

Szukam lutownicy i hot aira do domu. Bez wodotryskow - do domowej elektroniki. Cos na poczatek bez wodotryskow lepszego niz 937D+ / 858D dostane (np.: od Yihua)?

#lutowanie #elektronika #elektryka #majsterkowanie #lutownica
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
31.05.2022, 15:45:59
  • 0
@marcho87: @portoryko43: @Ibanez_: @Jestem_Tutaj: Patrzalem ta OSS team T12-X i w sumie fajna, ale trza DIY robic (nie znalazlem informacji w ktorej wersji jest, a w ktorej nie), tj. uziom na grot, bo ponoc ma 90V AC tam xD

ten yoto tez w sumie ciekawy
  • Odpowiedz
josedra52
josedra52
07.05.2022, 18:37:25
  • 4
Jaki jest sens robienia kabla odłączanego zasilającego płytę główną i procesor?

Zalety:

-brak

Wady:
josedra52 - Jaki jest sens robienia kabla odłączanego zasilającego płytę główną i pro...

źródło: comment_16519485979YsLfXqemw5C9OlbyjjFgi.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 29.05.2022, 22:43:52
  • 0
cablemod


@keton22: jezeli nie masz narzedzi to cena powyzszego jest ok....jednakze jak dorwales narzedzia np.: powystawowe za pol ceny - zrobisz dwie pary i jestes do przodu
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 24.05.2022, 16:02:36
  • 0
Mirki, Mirabelki

Poszukuje sobie zamiennika piekarnika (robienie blachy jedzenia na jedna / dwie osobe/y odpada).

Normalny piekarnik chodzi raz na ruski rok, gdzie grill elektryczny praktycznie na biezaco. Tudziez czemu nie minipiekarnik (bo taka fukcje spelnia frytkownica). Takie modele z sieci wygrzebalem:
* lund 67590
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
29.05.2022, 17:46:40
  • 0
@The_Special_One_II: cos podobnego mam od 6-7 lat - nie do z-------a urzadzenie, ale nie da sie na nim wszystkiego zrobic (chociazby pieczenie czy duszenie)
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 24.05.2022, 16:04:05
  • 1
Mirki, Mirabelki

Poszukuje optymalnych gasnic do domu. Tudziez kilka pytan:
1. Pianowa wydaje sie byc optymalnym wyborem?
2. Do ogolnego zastosowania w pomieszczeniach oraz kuchni typ ABF?
3. Do ogolnego zastosowania w pomieszczeniach oraz elektroniki typ AB z oznaczeniem "E" lub "1000V / urzadzenia elektryczne"?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 02.05.2022, 18:21:22
  • 1
Mirki, Mirabelki

Tak myslalem nad wymiana kabli na np.: cablemods, ale przy ich cenach to taniej wyjdzie kupic PSU xD. Tudziez DIY i kilka pytan.
1. Jest do wyboru: rozszerzenie (odpinam swoje kable, zakladam oplot i tyle) lub od zera kable?
2. Jak testowac kable? Jakies starsze mobo? Obciazanie zasilacza? Multimetr?
3. Gwarancja wylatuje wtedy przez okno?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
03.05.2022, 18:30:30
  • 0
AWG


@marcho87: Patrzac na np.: https://www.solaris-shop.com/content/American%20Wire%20Gauge%20Conductor%20Size%20Table.pdf
wykorzystywane w tutkach, tj. 16/18/22 maja maks. 34 ohmy/1km wiec znikoma na mniejsze odleglosci.
Inna ciekawostka wynikajaca z tejze wlasciwosci jest to, ze najwyrazniej przy takim oporze mozna jechac z jakim sie chce kablem. Byleby "wszedl" / zmiescil
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
Autor
03.05.2022, 21:33:29
  • 0
Metody na spinacz nie rozumiem


@marcho87: https://www.youtube.com/watch?v=ixcWCrYpw3Y
odpalam PSU na sucho (bez uzycia mobo)

to aby to miało sens musiałbyś mieć multimetr z dużą ilością wyświetlanych cyfr np 19999, wtedy pomiar 12V przy zasilaczu mógłby wyglądać tak: 12,305V a przy kablu 12,301V zamiast np. 12,3V
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 26.04.2022, 20:33:37
  • 0
Mirki, Mirabelki

Poszukuje do domu/domowych zastosowan:
1. Suwmiarki elektronicznej. Mitutoyo to raczej nie ta polka cenowa. Zostaje tylko Limit (stosunek cena/jakosc)?
2. Szczypiec do ciecia kabli ogolnego przeznaczenia. Raczej Knipex, ale biorac po uwage oznaczenia ich produktow i ilosc mozna cholery dostac. Ktos moglby nakierowac?

#warsztat #narzedzia #diy #elektronika #majsterkowanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish
Autor
26.04.2022, 21:47:51
  • 1
2. duże czy takie obcinaczki bardziej jak mirek wyżej napisał?


@Vadzior: elektryka/elektronika przydomowa - wlasnych slupow stawiac nie bede

który ma baterie.


@teh_m: akurat wszelakie "okraglaki" (CR-ki) sprzedajemy w pracy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
Autor
27.04.2022, 19:22:28
  • 2
@Torgerd: @eeemil: @Vadzior: @AlcoMatt: @Polanin: Takie cuda znalazlem:
1. https://limit24.pl/glowna/242160348-suwmiarka-elektroniczna-150-mm-limit-190140400-7311662226732.html
2. https://www.knipex.com/pl-pl/produkty/szczypce-dla-elektronik%C3%B3w/electronic-super-knips-xl-esd/electronic-super-knips-xl-esd/7861140ESD
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish
Autor
28.04.2022, 16:30:39
  • 1
@Vadzior: wiekszosc zycia potrzebowalem tylko takich "malenstw" jak @eeemil: napisal o

74 02 180

wydaja sie
  • Odpowiedz
ketrish
ketrish
ketrish 26.04.2022, 18:01:07
  • 0
Mirki, Mirabelki

Na reddicie ktos zapytal MSI o termopady do 1060. Dostal ow ciekawa odpowiedz:
https://teamsupport.msi.com/uploads/replies/reply1_684417_20210429094755.PNG
https://teamsupport.msi.com/uploads/replies/reply2_684417_20210429094755.PNG

Dobrze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ketrish
ketrish
ketrish 25.04.2022, 20:07:46
  • 0
Jako, ze troche mniej zrodel odnosnie dyskow SSD i radiatorow do nich (TL;DR - czy sie oplata) to zebralem na ostatnich dniach to:
- https://www.reddit.com/r/NewMaxx/
- https://ssd.borecraft.com/
- https://www.youtube.com/c/BuildOrBuy/ (testy radiatorow na tym samym stanowisku i konfiguracji)*

* Duzo p--------o, ale na koncu jest tabelka zawsze.
#komputery #pcmasterrace
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • <
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 22
  • Strona 13 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.08.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.03.2022

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 02.10.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking