Wpis z mikrobloga

Takie male ogloszenie techniczno-parafialne. Jako, ze u mnie stawiali swiatlowod tudziez poszly zapytania do operatorow spolpracujacych:

1. ONT + Wlasny sprzet.
2. Swiatlowod do domu lub mieszkania i jak wewnatrz.
3. Nizszy internet na poczatek. Podczas trwania umowy zwiekszenie.
4. Zmienne czy statyczne IP? Jeżeli zmienne to okres odnowy wynosi ile?
5. Zabudowa typu jednorodzinna - koszt?

Tmobile
1. Tak.
2. Bezposrednio.
3. Tak.
4. B/d.
5. Możemy, jeśli będzie trzeba znaczących prac w kierunku montażu.

Orange.
1. Tak, jednak i tak od nas otrzymuje się router w płatną dzierżawę.
2. Bezposrednio.
3. Tak.
4. Zmienne.
5. 20pln.

Vectra
1. Tak.
2. Światłowód doprowadzany jest do skrzynki.
3. B/d.
4. Zmienne.
5. Koszt podłączenia usług ustalany jest każdorazowo ze sprzedawcą.

UPC
1.Nie. Czesc sprzetu z mozliwoscia bridge'a.
2. W przypadku doprowadzenia naszej instalacji, wszystko zależy od lokalizacji i jej możliwości technicznych.
3. Tak.
4. Zmienne (klient indywidualny), publiczne. Dzierżawa adresu IP trwa pewien czas (nawet do 12 miesięcy). Po jej wygaśnięciu adres może ulec zmianie.
5. Jest to kwestia indywidualna uzależniona m.in. od oferty, usług oraz lokalizacji.

Netia- brak odp

PS Bylo jeszcze kilka pytan innych, ale to specyficzne dla mojej lokalizacji.
#internet #swiatlowody #informatyka #swiatlowod
  • 11
@ketrish: jeżeli światłowód kładzie bezpośrednio Orange (a nie inna firma która potem im udostępnia linię) to nie dostaniesz ont tylko samego funboxa. Teoretycznie można prosić o osobny ont ale z tego co czytałem to czasem walka z wiatrakami
@BorysKafarov: swiatlowodinwestycje.pl czytaj kto inny
@villager: Ze wzgledu na w/w pytania + moje wlasne dot. tego co potrzebuje obecnie jest Orange vs Tmobile.
Orange u mnie ma dosc dobry "serwis" (pozdrawiam pana od "domu grozu" xD). Z tmobile nigdy stycznosci uslugowej nie mialem aczkolwiek jako jedyny z 5-tki operatorow "obchodzil" osiedle (niby nic ale jednak).


Tak patrze na same "cyferki" obydwu i mam:
(Pred. maks :: Pred. przecietna :: %